для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны

Куди зникли поляки з України, а українці з Польщі?Те, що українські землі довгий час знаходилися у складі польських держав – спочатку Королівства, потім Речі Посполитої, потім Другої республіки, тоді Третьої, а в перерві навіть комуністичної ПРЛ – знає кожен з нас. Те, що польські пани володіли українськими землями протягом сотень років – теж не таємниця. Ну а те, що велика кількість поляків проживала на нашій території ще буквально сто років тому, багато хто з нас не лише знає, але й серед предків має представників цього братнього народу. Іще у тисяча дев’ятсот тридцять першому році на території нинішньої України проживало понад два мільйони поляків, а сьогодні їхня чисельність складає трохи більше ста тисяч. Куди ж вони подівалися? Як сталося, що на Житомирщині, де поляки в деяких районах навіть складали більшість, сьогодні їх залишилося зовсім небагато. Де поділося польське населення Львова, Жовкви, Самбора та інших галицьких міст? І чому на Волині, про яку стільки говорено як про місце етнічного конфлікту, нині немає польських сіл?
Виникає і зустрічне питання: як і де зникли українці з наших етнічних територій, що опинилися у складі Польщі вже у двадцятому столітті – Холмщини, Підляшшя, Перемищини, де вони традиційно складали більшість?

 
Вітаємо на каналі імені Шевченка. Для просування на ютубі дуже важлива кількість коментарів під відео, тому, якщо ти вже сюди зазирнув, не полінуйся залишити коментар під цим відео. Якщо не знаєш, що написати то напиши "Слава Україні!".

Тузик_Киевлянски [27.09.2021] | Переглядів: 405

2 3 4 5
 Рейтинг: 43.6/16

Коментарі доступні тільки зареєстрованим -> Facebook-loginprogramming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2021 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Вхід через Facebook