До позову Юлії Тимошенко у американському суді може приєднатися кожен громадянин України

Захисник екс-прем'єр-міністра України Сергій Власенко заявляє, що американське законодавство не обмежує кількість відповідачів та позивачів при зверненні до суду за захистом прав громадян.
 
"Список відповідачів не обмежений. Так само не лімітується кількість позивачів: будь-який громадянин України може приєднатися до цього позову", - сказав Сергій Власенко в інтерв’ю виданню "Дзеркало тижня. Україна".
 
За його словами, коло відповідачів було розширено на підставі додаткової інформації щодо зловживань компанії "Росукренерго". "Коло відповідачів у тій частині, яка стосується зловживань так званої групи "Росукренерго", розширюється в міру отримання нами додаткової інформації. Якщо ми отримали інформацію, яка стосується пана Манафорта, то були змушені внести його до списку відповідачів. Що ж стосується першої частини позову, в якій ідеться про порушення прав людини, то цей список відповідачів розширюється у зв’язку з діями, котрі проводять стосовно Юлії Тимошенко. Відповідно, чим більше буде кримінальних справ, тим більше слідчих і прокурорів потрапить до цього списку", - підкреслив захисник.
 
Як відомо, Юлія Тимошенко подала позов до суду у Нью-Йорку проти компанії "Росукренерго" та її власника Дмитра Фірташа в квітні 2011 року. Екс-прем'єр-міністр звинувачує компанію та її власника у змові зі спробою маніпулювання рішенням Стокгольмського арбітражу, яке призвело, згідно з позовом, до вилучення запасів природного газу Україні.
 
У 2010 році Арбітражний інститут торговельної палати у Стокгольмі прийняв рішення, яке зобов'язало "Нафтогаз України" повернути компанії Росукренерго 12,1 мільярдів кубічних метрів газу.
 
19 грудня 2011 року до американського суду був поданий розширений позов. Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко розширила список відповідачів у своєму позові. Тепер у списку відповідачів, окрім Дмитра Фірташа, Юрія Бойка, Валерія Хорошковського, Віктора Пшонки, зазначаються також Семен Могилевич, якого вже багато років розшукує американське Федеральне бюро розслідувань, американський політтехнолог Віктора Януковича Пол Манафорт, перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, слідчий Генпрокуратури Олександр Нечвоглод, який вів досудове слідство у так званій "газовій" справі Юлії Тимошенко, прокурор Лілія Фролова - представник державного обвинувачення на судовому процесі.
 
Позов складається з двох частин. Перша частина стосується порушення прав людини в Україні з боку так званої групи "Росукренерго" та обґрунтовується нормативним актом Alien Tort Statute, який дозволяє в певних випадках громадянам інших країн захищати свої права в американському суді. Друга частина позову обґрунтована антикорупційним американським законодавством, так званим RICO.
http://www.tymoshenko.ua/en/article/3n6xsmz4

(12.02.2012 14:07:59) durdom.in.ua