У Москві і не приховують, а навіть пишаються тим, що газ в їхніх вправних руках перетворився на таку ефективну, на їхню думку, зброю. Втім, московська проблема полягає в тому, що ситуація на ринку газу кардинально змінюється. Про це пише у статті для Тижня Юрій Райхель.
Виступаючи на Петербурзькому економічному форумі, голова Газпрому Алєксєй Міллер заявив, що «термін, з яким усі погоджуються, – це те, що наступає «золотий вік» газу. Альтернативи газу немає, і основна частка зростання енергоспоживання припадатиме саме на нього». Водночас ціна блакитного палива у США стрімко знижується. За 2011 рік ціни на газ впали на 32%.
Аналітики Barclaysпонизили прогнози середньої ціни на 2012 рік до $127,5 за тисячу кубометрів. В Америці наявний надлишок пропозиції на ринку газу, ф’ючерсні контракти на постачання в лютому вже укладають, зазначаючи ціну $99 за тисячу кубометрів. Експерти BankofAmericaта MerrillLynch прогнозують подальше зниження цін до $77 за тисячу кубометрів.
Уже другий рік поспіль США посідають перше місце у світі з видобутку блакитного палива. Країна не лише повністю задовольняє свої потреби, а й готується стати великим експортером. Зрештою, так само, як і Канада. Зважаючи на розробку нових родовищ у Північному морі, на ринок у дедалі більших обсягах постачається норвезьке блакитне паливо. Додамо до цього ще початок розробки родовищ у східній частині Середземного моря Ізраїлем та Кіпром. Ізраїльські міністри вже почали їздити світом у пошуках покупців свого зрідженого газу.
Тож боротьба за європейський ринок обіцяє бути доволі гарячою, звідси і таке стрімке зниження цін.
http://www.ut.net.ua/News/39674
[16.01.2012 22:01:55] |
Переглядів: 852
Коментарі