пароль
пам’ятати
[uk] ru

США та ЄС закликали Україну до принципів демократії у справі Тимошенко

Подарок от рыго-режима
США та Європейський Союз ухвалили спільну заяву за підсумками саміту, в якій, зокрема, закликали Україну забезпечити прозорий та неупереджений розгляд апеляції екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, засудженої до семи років ув'язнення.
 
У понеділок, 28 листопада, у Вашингтоні відбувся саміт США-Євросоюз. На зустрічі президента США Барака Обами з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу та президентом Європейської Ради Германом ван Ромпеєм обговорювали здебільшого економічну кризу в єврозні.
 
У підсумковому документі, який оприлюднили після саміту та розмістили на сайті Білого Дому, є окремий розділ, присвячений східним сусідам Європейського Союзу.
 
Так, в заяві йдеться про те, що США та ЄС тісно співпрацюють зі східними сусідами Євросоюзу задля підтримки демократії, розв'язання тривалих конфліктів, прискорення економічної модернізації та просування на шляху до політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС.
 
При цьому в заяві наголошують на важливості Східного партнерства - програми ЄС, до якої долучена і Україна.
 
Окремо згадані дві східні сусідки ЄС: Білорусь та Україна.
 
США та ЄС закликають Мінськ "негайно звільнити та реабілітувати політичних в'язнів, а також здійснити прогрес на шляху до поваги принципів демократії".
 
Український уряд Брюссель та Вашингтон закликають засвідчити свою відданість демократичним принципам та верховенству права, зокрема, "забезпечити чесний, прозорий та неупереджений судовий процес у справах колишніх урядовців, зокрема, і щодо будь-якої апеляції у справі пані Тимошенко".
 
"Право на апеляцію не може бути порушене запровадженням обмежень на можливість обвинувачених брати участь у наступних виборах в Україні, включно з парламентськими виборами, запланованими на наступний рік", - йдеться в заяві ЄС та США.
 
Справа Тимошенко як бар'єр на шляху до ЄС
 
Справа Юлії Тимошенко, колишнього прем'єр-міністра, засудженого до семи років ув'язнення, погіршила відносини України із Заходом, оскільки європейські та американські політики побачили в ній ознаки політичної.
 
Тимошенко визнали винною у перевищенні службових повноважень під час укладання газових контрактів з Росією у 2009 році. Крім того, проти неї порушили ще низку справ. Під слідством також перебуває кілька інших екс-урядовців часів прем'єрства Юлії Тимошенко.
 
Українська влада відкидає звинувачення у тиску на суд чи в упередженості під час розгляду тих справ, твердячи, що йдеться про боротьбу з корупцією. Втім, президент Віктор Янукович ще раніше визнав, що справа Тимошенко може завадити підписанню угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі ЄС із Україною.
 
У понеділок, 28 листопада, в Україні з візитом перебував президент Польщі Броніслав Коморовський, саме його країна нині головує в ЄС. Як повідомляють,  президенти України та Польщі обговорювали перспективи євроінтеграції країни, зокрема, і у контексті справи Тимошенко.
[29.11.2011 10:48:25] | Переглядів: 490
Мітки: #Тимошенко 

Коментарі



programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2024 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Відновити пароль :: Реєстрація
пароль
пам’ятати