пароль
пам’ятати
[uk] ru

У газовій сфері Янукович завдав збитків Україні на 38,6 мільярдів доларів

ЧЛЕНство...
Збиток від роботи Кабінету міністрів в 2004 році під керівництвом Віктора Януковича може позмагатися з сумою осудних збитків у "газовій справі" Юлії Тимошенко, пише ZN.UA.
 
Йдеться про реалізовану чиновниками уряду і керівництвом НАК "Нафтогаз Україна" у квітні-серпні 2004 року схему погашення заборгованості перед РАО "Газпром" за спожитий українськими споживачами і не оплачений Україною у 1997-2000 роках природний газ.
 
15 листопада 2001 року Верховною Радою була ратифікована міжурядова про додаткові заходи щодо забезпечення транзиту російського природного газу по території України.
 
Документ визначив остаточний механізм погашення заборгованості НАК "Нафтогаз Україна" перед РАО "Газпром" шляхом випуску стандартних корпоративних єврооблігацій з терміном погашення 2004-2013 рр.
 
Для України така схема погашення газових боргів була вигідна і дозволяла поступово, не погіршуючи фінансового стану "Нафтогазу України", погасити всі борги до 2013 року.
 
Однак, за рішенням кількох українських чиновників у реалізацію цього проекту з порушенням закону було внесено корективи, які спричинили "надмірні витрати".
 
До протоколу переговорів від 6 серпня 2002 року між "Газпромом" і "Нафтогазом" була внесена фраза про залучення "Внешэкономбанка" (ВЕБ) як єдиного фінансового консультанта і компанії White & Case в якості юридичного консультанта.
 
Це і стало початком реалізації задуму про зміну схеми погашення боргу і переходу з єврооблігацій на розрахунок грошовими коштами.
 
"У зв'язку з цим виникає питання, чи порушує закон прем'єр-міністр (у даному випадку, Янукович), підписуючи незаконну постанову?", - запитує автор "Дзеркала тижня".
 
Видання підрахувало, що ймовірні збитки України за всіма рішеннями в газовій сфері за десять років становлять 38,6 мільярдів доларів.
 
Як відомо, в "газовій справі" Юлії Тимошенко збитки від її діяльності оцінюються в 1,5 мільярди гривень.
 
http://gazeta.ua/articles/politics/_u-gazovij-sferi-yanukovich-zavdav-zbitkiv-ukrajini-na-38-6-milyardiv-dolariv/396938
[27.08.2011 22:25:15] | Переглядів: 700
Мітки: #Янукович 

Коментарі

27.08.2011 23:17:21
pardon
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(4/4)



28.08.2011 06:07:18
А хто б сумнивался, это ж Фирташ и Юра Бойко
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(4/4)



28.08.2011 22:04:12
Окрім як расти, гопота нічого більше не вміє!
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(2/2)





programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2026 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Відновити пароль :: Реєстрація
пароль
пам’ятати