пароль
пам’ятати
[uk] ru

"Нульовий оклад" як таємна зброя Азарова

ЛОЗУНГ АЗАРОВА – В ЖИЗНЬ!!!
Вчителю вищої категорiї недоплачують 710 гривень, хiрургу -- 811 гривень, доценту - 1145 гривень, а директору НДI -- 1430 гривень
Iз 1 квiтня офiцiйна мiнiмальна зарплата в Українi зросла з 941 до 960 гривень. Це мали би стати чудовою новиною для всiх працiвникiв бюджетної сфери...  Адже, згiдно iз законом "Про оплату  працi", тарифна сiтка (схема
посадових окладiв) формується на основi тарифної ставки робiтника першого розряду. Остання ж "встановлюється у розмiрi, що перевищує
законодавчо встановлений розмiр мiнiмальної заробiтної плати".
 
Тобто, з квiтня "автоматично" мала б зрости зарплата бюджетникiв. Ми вирiшили порахувати, скiльки вони, за законом, мали б отримувати. I дiзнались багато несподiваного.
 
Детальнiше -- у розмовi "Експресу" iз головою Нацiонального форуму
профспiлок України Мирославом Якибчуком.
 
-- Пане Мирославе, а на практицi зарплата бюджетникiв прямо залежить
вiд офiцiйної мiнiмальної у країнi?
 
-- Якби ж то! Насправдi, за основу нарахування уряд бере так званий "нульовий оклад", який з 1 квiтня становить 625 гривень. Тобто, Кабмiн завдяки рiзним манiпуляцiям зробив так, що мiнiмальна зарплата, власне кажучи, майже не впливає на розмiр виплат бюджетникам. Тому перерахункiв годi сподiватись. Нiхто їх просто не збирався робити.
 
-- Скiльки ж, як наслiдок, недоотримують бюджетники?
 
-- Це нескладно порахувати. Наприклад, беремо технiка. У нього тарифний коефiцiєнт 1,36,  розрахунковий оклад ,виходячи з 625 гривень нульової ставки, складає  850 гривень. Штатний оклад уряд встановив йому вищий -- на рiвнi мiнiмальної заробiтної плати у 960 гривень. Але якби за основу, як велить закон, брали не 625 гривень, а "мiнiмалку" 960 гривень, то, помножена на тарифний коефiцiєнт 1,36, вона дала би йому зарплату 1305 гривень 60 копiйок. Отже, розмiр недоплати становить 345 гривень 60 копiйок.
 
Якщо провести такi пiдрахунки для iнших професiй, то вийде, що iнженеру без категорiї недоплачують 516 гривень (заокруглено до гривень), вчителю вищої категорiї - 710 гривень, хiрургу вищої категорiї - 811 гривень, доценту - 1145 гривень, а директору науково-дослiдного iнституту -- 1430 гривень. Нiчого не втратили тiльки прибиральники, оскiльки при тарифному коефiцiєнтi 1 у них штатний оклад за розписом уряду все одно складав би 960 гривень.
 
-- А звiдки цей "нульовий оклад" взявся?
 
-- Його встановив уряд своєю постановою.Тобто, Кабмiн власним рiшенням заморозив заробiтнi плати. Пiдзаконним актом "змiнив" процедуру, встановлену законом. Юридичний нонсенс!
 
А коли тi ж частина освiтян вийшла на акцiї протесту, то їм не збiльшили ставку, а запровадили надбавку 20% з 1 вересня. Притiм ще й скасувавши до 1 вересня постанову про таку надбавку для тих педагогiв, якi її вже отримували. До речi, в законi чiтко написано, що надбавка передбачена, якщо є надлишок коштiв. Тобто, якщо грошей не буде, надбавки -- також. Робити ж нарахування зарплат вiдповiдно до закону, як бачимо, нiхто не планує.
 
А завдяки тому, що цi надбавки за стаж, розряд, вчений ступiнь все-таки iснують, не такими очевидними є недорахування. Але ж залишається i велика частка людей, якi отримують по-сутi копiйки -- до прикладу, молодi працiвники, в яких немає категорiй та суттєвого стажу. Крiм того, зважаючи на те, що в окремих випадках у нас змушують вчителiв, наприклад, на 10 днiв на мiсяць йти за свiй рахунок у вiдпуску, то серед них є такi, що отримують лише 600 гривень зарплати.
 
-- Чому ж у цьому випадку закон так легко обiйти? Чiтко ж написано, що розрахунок ведеться вiд мiнiмальної зарплати, а не якогось "нульового окладу"?
 
-- На жаль, у нас закони доволi часто суперечать один одному. I в цьому випадку чиновникам вдалося знайти лазiвку. Схема така. Ухвалюють закон "Про державний бюджет" на такий-то рiк, яким, усупереч закону "Про оплату працi", видiляють на зарплати у бюджетнiй сферi суму, вирахувану, вiдштовхуючись вiд вигаданої Кабмiном "нульової ставки", а не вiд передбаченої законом мiнiмальної зарплати. I все - уряд "не винен", вiн виконує закон про держбюджет! Реально ж це виглядає так: якщо Кабiнет Мiнiстрiв хоче зекономити на бюджетниках (а вiн завжди це хоче), то треба це якось зорганiзувати. От i органiзовують...
 
До слова, ця схема -- не винахiд нинiшнього уряду. Така ситуацiя була i за
попереднiх урядiв. Просто, на  жаль,  мало хто звертає на це увагу.
 
Iрина КОВАЛЕНКО, Експрес
http://www.expres.ua/main/2011/04/22/45210
[22.04.2011 12:01:00] | Переглядів: 949
Мітки: #Азаров 

Коментарі

22.04.2011 12:11:45
Этого старого козла давно уже надо за рога и в стойло (в смысле на шконку).
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(4/4)



22.04.2011 13:13:12
Уррррррррроды!!!! The big rage
Не згоден Згоден  Підтримка: 0%(0/0)





programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2024 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Відновити пароль :: Реєстрація
пароль
пам’ятати