пароль
пам’ятати
[uk] ru

Баталії на полі авторських та суміжних прав

Энурез - не шутка
Зміни до закону про авторське право і суміжні права, очевидно, потрібні. Але нажаль склалася практика, коли проблему намагаються вирішити окремі групи впливу, зі своєї дзвіниці однобоко розуміючи проблему. Намагаючись захистити власні права, лобісти цього законопроекту перевертають ринок інтелектуальної власності з ніг на голову.
 
Захоплення та інтерес до проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» №6523 від 15 червня 2010 року, що поданий за ініціативи народних депутатів Луцького, Самойлик та Зарубінського, виник після того як на очі попалася новела, що пропонується в статті 1, згідно якої, збирати винагороду за використання об‘єктів  авторського права будуть і об’єднання підприємств… Що ж це за об’єднання підприємств і чого вони домагаються?
 
Виявити справжніх ініціаторів законопроекту знайти було не складно – 7 липня 2010 року в УНІАН відбулася прес-конференція за участю вітчизняних музикантів, виконавців та продюсерів. Музичні холдинги та продюсерські центри вже більше року доносять свою позицію владі на різноманітних ток-шоу і прес-конференціях.
 
Мотивація, захистити результати власної інтелектуальної праці та отримувати за це достойну винагороду, заслуговує на підтримку. Але облаштовуючи власний простір, шоу-бізнес не рахується з іншими учасниками ринку: з акторами, науковцями, винахідниками, архітекторами, програмістами… а також з їх роботодавцями.
 
Написавши зміни до Закону України, буквально, на коліні, не погодивши їх ні з Державним департаментом інтелектуальної власності, ні з Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності Національної Академії правових наук України, ні з міжнародними організаціями в сфері інтелектуальної власності, ініціатори в пояснювальній записці пишуть що прийняття даного проекту Закону дозволить привести національне законодавство до положень законодавства Європейського Союзу.
 
Даний законопроект не узгоджується з Бернською конвенцією, порушує Директиву Європейського Парламенту та Ради 2006/115/ЄС від 12 грудня 2006 року, Директиву 91/250/ЄEC від 14 травня 1991 року, Директиву 92/100 ЄЕС від 19 листопада 1992 року, Директиву 91/250/ЄEC від 14 травня 1991 року, не враховані результати парламентських слухань «Захист прав інтелектуальної власності в Україні: проблеми законодавчого забезпечення та правозастосування» від 21 березня 2007 року, результати парламентських слухань «Стратегія інноваційного розвитку України на 2010-2020 роки в умовах глобалізаційних викликів» від  17 червня 2009 року та багато іншого.
 
З більш детальним аналізом цього законопроекту та матеріалами для слідчої комісії, підготовленими Артуром Лі, Президентом Всеукраїнської професійної спілки «Гільдія Акторів Кіно»,  можна ознайомитись з додатку.
 
В свою чергу, хотів би зауважити, що зміни до статті 16 щодо авторського права на службові твори, логічно було б погодити з Федерацією роботодавців. Вилучення зі статті 39 пункту щодо мінімальних ставок авторської винагороди, а також зі статті 30 пункту про спеціальні  відрахування  до  фондів  творчих  спілок, призведе до того, що всі автори залишаться ні з чим. За європейською практикою право на отримання справедливої винагороди надається спілкам, що представляють авторів (фізичних осіб). Те ж наголошується і в Цивільному кодексі. Де, власне, логіка в цьому законопроекті, коли підприємства прирівнюють до авторів?
 
До слова, на сайті Верховної Ради України можна знайти Проект Закону про внесення змін до деяких законів України для посилення охорони авторського й суміжних прав» №3503 від 18 грудня 2008 року, де ініціатори Курпіль, Голуб, але в додатках фігурують також Самойлик і Демивука, а як фахівець – Народна артистка України, Руслана Лижичко. Вміст старого законопроекту по якості не відрізняється від нового – замінили лише «обгортку і дату випуску».
 
Сподіваємось, що народні депутати прислухаються і до інших учасників ринку інтелектуальної власності та відкличуть власні підписи під цим законопроектом.
 
Нас хвилює порушення прав інтелектуальної власності не менше ніж зірок шоу-бізнесу, але робота над такими важливими для країни документами має бути системною і, відповідно, узгодженою з всіма учасниками галузі. Слід діяти спільно.
 
Євген Рудницький,
Президент Всеукраїнської профспілки винахідників та інноваторів
 
http://tuii.org/content/zakonoproekt-6523-avtori-budut-pozbavleni-vinagorodi-za-vikoristannya-jikh-intelektualnoji-v
[17.07.2010 21:31:32] | Переглядів: 769

Коментарі

18.07.2010 16:21:18
Авторское право- ху есть ху!!!!
http://www.dosie.in.ua/publ/slovar/avtorskoe_pravo/13-1-0-29
Не згоден Згоден  Підтримка: 0%(0/0)





programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2024 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Відновити пароль :: Реєстрація
пароль
пам’ятати