Причиною розвалу "Народної самооборони" парламентар вiд "НС" називає залежнiсть її вiд одного спонсора -- Давида Жванiї
Пiсля переходу десяти депутатiв "Народної самооборони" до коалiцiї її лiдер Юрiй Луценко заявив про лiквiдацiю проекту. Цей громадський рух, який оголосив вiйну чиновницькому свавiллю, а згодом став ядром полiтичного блоку та перетворився на самостiйну партiю, не проiснував i чотирьох рокiв.
Якi причини того, що "Народна самооборона", яка мала непоганi стартовi можливостi i полiтичнi перспективи, зазнала краху? Про це "Експрес" поспiлкувався з одним iз iдеологiв "НС" Тарасом Стецькiвим.
-- Чому "Народна самооборона" так i не стала народною?
-- Фiаско має кiлька причин. По-перше, проект вiд самого початку був
лiдерським. А це дуже звужувало можливостi руху. По-друге, "Народна самооборона" мала єдиного спонсора -- Давида Жванiю. I це, на жаль, теж вилiзло боком.
По-третє, далася взнаки якiсть виборчого списку членiв нашої полiтсили. Адже це ненормально, коли 10 із 18 членiв "Народної самооборони", якi потрапили до парламенту, змiнили свою позицiю i пiшли в коалiцiю.
-- Хто формував цей список? Чому до "НС" увiйшли саме такi люди?
-- Список "Народної самооборони" на 90 вiдсоткiв складав сам Юрiй Луценко. Участь у цьому процесi брав також Давид Жванiя. Це нi для кого не секрет. Але питання в тому, як пiдбирали депутатiв.
Дивною була поведiнка i спонсора. Судячи з усього, Давид Жванiя мав на метi якнайшвидше "застрибнути" у парламент, завести туди певну групу людей i плести iнтриги з особистою вигодою.
Вважаю, лiдер "Народної самооборони" мав би просити вибачення у виборцiв за те, що таких безвiдповiдальних людей узяв до списку. А може, навiть пiти з полiтики. Адже бiльшiсть членiв "НС" нiчим себе в парламентi не проявила. А дехто виявився ласим на грошi.
-- Але чи є у вас докази, що цi люди отримали грошову винагороду за перехiд до коалiцiї?
-- Якби не пристали на грошi або посади -- для себе чи когось наближеного, то нинi не мовчали б, а публiчно висловили б свою позицiю!
-- А, можливо, люди вiдмовилися йти за Луценком, бо усвiдомлювали, що вiн не має полiтичних перспектив?
-- Так вийшло, що Луценко у час, коли очолював мiнiстерство i займався його справами, не хотiв нiкому доручати розбудову "Самооборони". Пiсля того, як вiн пiшов з поста мiнiстра, можна було братися за вiдновлення її структур. Але й до цього руки не доходили.
Напевно, саме в той момент прийшов Давид Жванiя i запропонував депутатам, якi тепер поповнили коалiцiю, iншу перспективу. Цi люди нiкому не вiдомi й не мали б шансу пройти ло парламенту за мажоритарною системою, або ж потрапити до партiйного списку. Тим паче, що Луценко останнiм часом виразно тяжiв до БЮТ.
-- Якi висновки варто зробити з цих подiй?
-- Ми не повиннi слiпо об'єднуватися навколо лiдерiв i плодити собi вождiв. Об'єднуватися треба навколо iдеї. Я все ж вважаю, що треба на новiй якiснiй основi творити структури самоорганiзацiї у мiстах i селах. Це буде головною пiдвалиною майбутньої перемоги. Саме в такiй роботi й такiй боротьбi виростуть справжнi лiдери.
Наталiя ВАСЮНЕЦЬ, Експрес
http://www.expres.ua/main/2010/06/29/38206
[30.06.2010 10:20:54] |
Переглядів: 904
Коментарі
Хто б заперечував! Але навіть при спробі об'єднання потрібен лідер, без цього буде ноль-на-масу