Слем - 115


Слем - 115 Доброго ранку, друзі! Сьогодні будемо креативити навколо виборів, точніше – передвиборчих гасел, закликів та інших рекламних «заманушок». Бо роботи тут справді непочатий край. Коли натрапляєш на телерекламу чи біг-борди потенційний депутатів – виникає відчуття, що вони над нами просто знущаються.  Спробуємо відплатити їм тією ж монетою.
 
Аби полегшити Вам роботу, я не полінувався прогугнити список партій, зареєстрованих ЦВК, і вибрати деякі з їх «послань до народу»:
 
Україні – радикальні зміни (Радикальна партія)
Мир. Стабільність. Відродження (Опозиційний Блок)
Сильна команда для складних часів (Народний фронт)
Україна без податків (5.10)
За рідну землю (Заступ)
Україна – єдина країна (Єдина країна)
Об’єднуємося заради України (Сила людей)
Годі скиглити, настав час діяти (Свобода)
Мир – українській землі, благополуччя – кожній сім’ї (КПУ)
Візьми і зроби (Самопоміч)
Людина – понад усе! (Ліберальна партія)
Чистий парламент (Зелена планета)
Час єднатись! (Блок Петра Порошенка)
Бог – людина – Україна (Сила і честь)
Нам пора для України жити! (КУН)
Мир. Економіка. Майбутнє. (Сильна Україна)
Україна переможе! (Батьківщина)
Разом переможемо! (Громадянська позиція)
Захистимо соціальні права людей! (Блок лівих сил)
 
Про «партійну приналежність» більшості з гасел важко здогадатися (за рідкісними винятками) – такі вони безликі й здебільшого пусті. Бо якщо деякі з них декларують сякі-такі цінності, в окремих присутній такий-сякий зміст, обіцянки чи наміри, то інколи трапляються й зразки політичного абстракціонізму («Мир. Економіка. Майбутнє»). Ще частина (для прикладу, як не дивно, Правий сектор) взагалі обходяться без гасел.
 
Тому предмет змагання сьогодні - створення сатиричної «візитівки» партії чи окремого кандидата, аби вини стали більш упізнаваними для виборців. Певна трудність завдання полягає в тому, що, як для «рекламного» жанру, тут потрібне афористичне мислення, а обсяг вірша повинен бути максимально коротким. Для заохочення такого виду творчості Ведучий надаватиме додатковий бал за вірші, які обмежуються двома рядками (при загальній кількості строф – не менше трьох). Для прикладу:
 

Сильна Україна
 
Знаєш, брате, в чому сила?
Зашморг, шибениця, мило.
 

Заступ&Радикальна партія
 
Сумна історія оця - як «Заступ» й «Вила»
Копали одне одному могилу.
 

Батьківщина
 
Немає сумніву, що Україна переможе.
І Тимошенко знов прем’єром стане... Може.
 

Правила:
1. Предмет змагання - написання сатиричного вірша на актуальну тему.
2. Тема обирається серед найбільш актуальних (бажано - неоднозначних) подій тижня Ведучим, який щосереди оприлюднює ІМХО з цими правилами і темою конкурсу.
3. Після оприлюднення теми учасники мають можливість працювати два дні: середа-четвер. Підсумки підбиваються Ведучим у п'ятницю зранку у вигляді окремого ІМХО.
4. Обсяг конкурсного вірша - не більше тисячі ста двадцяти п'яти строф.
5. Кількість конкурсних віршів не обмежується, але бажано не менше одного.
6. Переможець виводиться Ведучим з кількості кліків «згоден» під конкретним постом (опція «не згоден» до уваги не береться, хіба що самим автором). За однакової кількості голосів перемагає вірш, який викладався пізніше.
7. Переможець отримує титул кращого Слемака і почесний обов’язок проводити наступний конкурс відповідно до цих Правил.
8. Ведучий не має права викладати конкурсні вірші (але  їдкі коменти — може).  
9. У разі непередбачуваних обставин, через які Ведучий не має фізичного доступу до сайту (хвороба, відрядження, бан, похмілля тощо), він може делегувати (довірити) право вести конкурс ВІД СВОГО ІМЕНІ будь-якій особі, зареєстрованій на ДД.
10. У разі невмотивованої відсутності Ведучого на час чергового туру конкурсу (середа-четвер) він втрачає свої повноваження, а обов’язки Ведучого повертаються до переможця попереднього туру конкурсу.
 
І нехай переможе найкреативніший!


Wog (08.10.2014) durdom.in.ua