Гінеколого-стоматологічні ліки для народу


Гінеколого-стоматологічні ліки для народу (закінчення, початок в «…а умертвіння мільйонів – статистика»)
 
I

У   попередній частині імхо я зупинився на тому, що деякі гінекологи і стоматологи не розуміють, наскільки важливу роль відіграє якість ліків в збереженні здоров'я і життя людини. Зізнаюся, майже пожартував.  Насправді я не думаю, що вони не розуміють. Чудово деякі гінекологи і стоматологи усе усвідомлюють. Але... Але про це трохи пізніше.
 
Наскільки сильно залежить смертність в Україні від якості фармакологічної продукції - це розуміє навіть президент Янукович. Ну, або його найближче оточення. І робить висновок: на цьому питанні можна непогано «піднятися» на виборах.
 
Тому керівником  виборчого штабу Партії регіонів, за сумісництвом секретарем РНБО, паном Клюєвим ще в травні поточного року був підготовлений проект указу президента, який передбачає заходи щодо запобігання проникнення на фармакологічний ринок України контрафактної продукції. Спираючись на цей проект указу,    конкретизуючи його, уряд підготував свій проект постанови №902 «Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю якості лікарських засобів, які ввозяться в Україну»
 
«Дзеркало тижня» пише: «Якщо постанову ухвалять, по чорному ринку імпорту неякісної лікарської сировини буде завдано серйозного удару. Дешеву, неякісну активну речовину, яка часто прямо завдає шкоди здоров’ю та яку женуть (під «дахом» СБУ та бандитів) в Україну розфасовники підроблених ліків, буде оголошено поза законом. Це напевно не зупинить чорних виробників та їхніх хазяїв, але дасть змогу на порядок скоротити обсяги цього бізнесу. А легальні виробники отримають можливість збільшити присутність на ринку якісних ліків вітчизняного виробництва».
 
Ну що, можна зітхнути з полегшенням: і лікуватися станемо якісніше, і поживемо подовше? Зараз!
 
ІІ

Для того, щоб проект став Постановою і набув чинності, він повинен бути пропущений через бюрократичну машину Кабміну, пройти купу розглядів та узгоджень. Умовно кажучи, сьогодні Кабмін тільки вагітний постановою.
 
А будь-яка вагітність може бути перервана, чим? Правильно, абортом. А хто у нас в КМУ кращий фахівець з абортів? Знову правильно. Гінеколог країни номер один, Міністр охорони здоров'я Раїса Василівна Богатирьова. Правда,  сьогодні вона ніби то в першу чергу відповідає за захист здоровя нації, відповідно,  і за недопущення її вимирання взагалі і внаслідок неякісного лікування фармакологічним сміттям, яким завалені українські аптеки, зокрема.  Але, мабуть, і чисто вузько спеціальні навички втрачати не хочеться… Втім, до цього складного внутрішньособистісного  конфлікту, я повернуся трішки пізніше.
 
ІІІ

А може, я в «полемічному запалі» згущую фарби? Може, погана якість ліків в українських аптеках - це роздута опозицією проблема, яка спритно використовується владою для демонстрації своєї передвиборної  заклопотаності  здоров'ям населення?
 
Вже й не знаю, які герої працюють в Держлікслужбі (клянуся, ні грама іронії), але свою роботу вони виконують чесно. Хоча і про фармакологічну мафію знають, мабуть, краще за нас. Нещодавно надбанням гласності стала доповідна записка цієї інстанції, в якій документально підтверджено, що, ліки які поставляються в Україну нібито серйозними фармакологічними фірмами, насправді виробляються невідомо ким  і невідомо де. Якість цих субстанцій ніхто не контролює, із чого вони виготовляються – незрозуміло. Будь які  з цих «ліків» в кращому випадку можуть виявитись «пустушкою», в гіршому – отрутою.
 
Безсумнівно, цей та інші подібні документи побували на столі Міністра охорони здоров'я. У такій ситуації неприйняття нею заходів щодо запобігання афер на фармакологічному ринку, що завдають непоправної шкоди здоров'ю, що підвищує показник смертності - це злочин.
 
IV

Тепер   повертаюсь до «питання про аборт». Саме Раїса Богатирьова кістьми лягла на шляху просування проекту постанови КМУ № 902 в життя. Висуваючи абсолютно несуттєві претензії, влаштовуючи різноманітні бюрократичні перепони, вона робить усе можливе для зриву термінів   проходження проекту постанови і для зняття питання з порядку денного Кабміну. А як називається не просто власна  бездіяльність , а перешкода діям Кабміну по перекриттю потоків контрафакту в аптеки України - я навіть не знаю.
 
На кого працює Богатирьова? При такому стані речей чутки про лобіювання інтересів і кришування діяльності чорних фармакологів Міністерством охорони здоров'я зовсім не здаються перебільшеними. Не зайвим буде згадати і про те, що син Богатирьової є великим акціонером ПАТ «Фармстандарт-Біолік», фірми, яка за півроку керівництва МОЗ його матір'ю вже навигравала тендерів на закупівлю ліків як за весь 2011рік (28,73 млн грн).
 
А що ж Прем'єр-міністр, інше керівництво КМУ?  Вони що, не зобов'язані виконувати практично пряму вказівку Президента? Начебто повинні...  Але вони безпорадно розводять руками: без Раїси Василівни - ніззя.
 
З позицією Богатирьової як чиновника, а ще кричуще, як людини гуманної, як жінки ,як лікаря, який давав клятву Гіппократа, як говориться, суду все ясно...
 
V

Тільки виникає питання: а що вона за така крута особа, що поодинці здатна протистояти і Кабміну, і Радбезу, і, враховуючи роль Радбезу як передвыборного штабу ПР, вважай, Президентові і його партії?
 
Ось версія відповіді на це  питання  «Дзеркала тижня»:
 
«Як стверджують джерела DT.UA, керівництво Мінздоров’я заявляє про неофіційну підтримку своїх дій і своєї бездіяльності найзнаменітішим лікарем-стоматологом України Олександром Вікторовичем Януковичем. Чи насправді це так? Ми не можемо стверджувати. Формально всю відповідальність за ситуацію несе Богатирьова. Але в справі очевидно, що політичної ваги Раїси Василівни, щоб зупинити указ Януковича-старшого та категоричні вимоги Клюєва і всієї Партії регіонів, недостатньо. Вимальовується конфлікт батьків і дітей?»
 
Тільки щодо того, що там вимальовується, чомуcь мені хочеться трішки не погодитись. Ні, не конфлікт батьків і дітей - це, згадуючи Тургенєва, для даної ситуації звучить занадто красиво, - а те, що зараз майже   ласкаво прийнято називати конфліктом інтересів. Що насправді означає: вибір між здоров’ям та життям мільйонів українців і мільйонами бабла у власну кишеню сьогодні робиться на користь останнього.
 
Можливо, цей вибір коли-небудь засудити «Суд історії»?
Почекаємо?
А доживемо?
 
prokop14
 
P.S. В імхо використана інформація з статті Юрія Бутусова    «Справа рвачів».


prokop14 (28.08.2012) durdom.in.ua