для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны.

Малоросійське déjà vu

Малоросійське déjà vu
"Установки, які зв'язують нас - не більше ніж пропозиції, доки ми їх не приймемо й не закуємо себе в ланцюги, спеціально для нас виготовлені".
 
Річард Бах
 
Історія нашого народу скомпонована таким чином, що періоди розквіту розглядаються мимохідь, причому чільне місце в них відводиться іншим народам - литовцям, полякам, росіянам. При цьому русини-українці відіграють допоміжні ролі другого плану.
 
Основні ж наголоси розставлено на подіях та періодах, котрі фіксують образ Вічного невдахи-українця, немічної жертви, бідака, якого всі б'ють, шарпають і принижують: Гетьманщина, Руїна...
 
Такий світогляд Євген Маланюк називає малоросійством. На думку письменника, він плекається "систематичним впорскуванням комплексу меншовартості ("ніколи не мали держави", "темне селянство", "глупий хохол"), насмішкуватого відношення до національних вартостей і святощів".
 
Остання ін'єкція - прем'єрний показ "шедевру" "Мы из будущего-2" на державному російському телеканалі РТР. До Дня захисника Вітчизни.
 
Ми ж просто бездумно відтворюємо міфи, нав'язані чужою пропагандою, поновлюємо свої невидимі ланцюги...
 
Українська держава - Гетьманщина - один із них.
 
Лівобережна Гетьманщина
 
"Лівобережна Гетьманщина існувала паралельно з Державою Богдана Хмельницького й була маріонетковим утворенням, використовуваним московським урядом для цілковитого знищення останньої".
Сергій Коваленко

 
ХVII століття щедро компенсувало нестачу керманичів-українців у попередні віки. Портретами гетьманів тієї доби оздоблюють і звеселяють історичні кабінети ВУЗів та шкіл.
 
Чомусь основним здобутком державотворення українців рахується період Гетьманщини, такої собі предтечі УРСР.
 
На думку ж Сергія Коваленка, так звана Лівобережна Гетьманщина - назва з'явилася після Андрусівського договору 1667 року - правителями якої були послідовно Іван Брюховецький, Дем'ян Многогрішний, Іван Самойлович, Іван Мазепа, Іван Скоропадський, Данило Апостол та Кирило Розумовський від самого початку свого існування була не більше ніж "проектом московського уряду, спрямованим на розчленування та знищення Української держави, відновленої Богданом Хмельницьким 1648 році".
 
Лише Іван Мазепа, ім'я якого навіть у назві вулиць кидає ворогів України в холодний піт, зважився на рішучий крок.
 
Харків - столиця УРСР
 
Приклад відокремлення Лівобережної Гетьманщини від решти України було використано більшовиками для поетапного поглинання України в ХХ-му столітті.
 
Їм стався в нагоді досвід ХVII-XVIII століть: Батурин, згодом Глухів - замість Чигирина... І в грудні 1917 року, у Харкові, Україну було проголошено Радянською республікою й створено підконтрольний Москві більшовицький уряд. Під прикриттям цього уряду війська більшовиків захопили Лівобережну Україну й почали наступ на Київ.
 
У 2004-му році Сєвєродонецьк - колишнє робітниче селище Лисхімстрой - втратив шанс стати столицею ПіСУАР (Південно-Східна Українська Автономна Республіка) і увічнити себе в історії поряд із Батурином, Глуховом, Харковом.
 
Донецько-Слобожанська "старшина", котра скарбів назбирала не менше за Полуботка з Мазепою, побоялася казематів і з тріском провалила поставлене завдання.
 
Проте нині, здається, намагається виправитися, надолужити прогаяне.
 
Гетьманщина №?
 
Двадцять років оспівування Гетьманщини не минули даром.
 
Нинішня українська влада навдивовижу нагадує гетьманські уряди другої половини XVIІ століття: поступова здача національних інтересів, як у політиці, так і в економіці. Зелена вулиця для московського кліру.
 
У діяльності президента Януковича фантастично поєднуються дії лівобережних гетьманів.

Янукович - це соборний Брюховецький, Многогрішний та Самойлович.
 
Завдяки телеканалу "1+1", уся Україна спроможна милуватися новим светром Путіна, у якому він на Різдво стоїчно вистояв усю літургію на малій батьківщині.
 
У вечірньому випуску ТСН коротко демонструється Богослужіння УПЦ МП у Лаврі, розлого - РПЦ у Москві, слухаємо уривок "залізної" проповіді Кирила. А от про УПЦ КП та УГКЦ - мовчок.
 
"Наче на машині часу потрапив в радянське дитинство!" - зауважує Андрій Окара про урочисту трансляцію з палацу "Україна" на каналі УТ-1 та прямий ефір з Майдану - концерту "Пісні єдиної родини" в день Соборності України.
 
"У цих людей був вираз, наче вони сидять на партзборах у 1983 році. Замість справді народної тусовки на Майдані - привезені статисти з однаковими (!) прапорами. Замість урочистих оплесків - кам'яні обличчя масовки... усіх опозиціонерів заблокували на під'їздах до Києва, ні про які акції нібито не йдеться... загальна концепція дійства така, що дуже пахне "офіціозною народністю"... ніби невільничі пісні та танці перед ханами, що покорили країну".
 
* * *
 
Отож, Гетьманщина залишила традиції не державотворення, а поступового згортання, зведення державності нанівець. Безсилля перед "могутнім" сусідом.
 
Можливо, період у 400 років від Данила Галицького до Хмельницького вартує більшої уваги, ретельнішого дослідження, ніж неповне століття Руїни-Гетьманщини?
 
Либонь, назріла потреба в зміщенні акцентів щодо важливості тих чи інших подій вітчизняної історії, висвітленні білих плям.
 
Перші кроки вже зроблено
. Україна починає відкривати для себе Холодний Яр, події народної війни 1917-1932 років.
 
Тому, благоліпна Табачникова ініціатива щодо переписування підручників заслуговує на всебічну увагу. Щоправда, здійснювати це мають не російські науковці з малоросійськими Толочками...
 
Теми: історична пам'ять, освіта, підручник, Гетьманщина

© Роман РЕВЧУК [17.03.2011] | Рейтинг: 48.5/51 | Переглядів: 3225

2 3 4 5 48.5/51
Коментарі

1 2   »
17.03.2011 11:35:50
Щоправда, здійснювати це мають не російські науковці з малоросійськими Толочками...
 
Ви праві! Дякувати за допис!
А що стосується цього т.з. академіка Толочко - бульшого запроданця і відшукувати зайве. Одним словом - сволота!
 
Згоден з висновком, що знищення України є метою Кремля. Оскільки своєї, окремої і богоявленої, родословної немає, треба приватизувати українську.(?)
 
Це дорога внікуди, але нам буде непереливки, поки кремлівські карлики при владі!
Востаннє редаговано mix_ko 17.03.2011 11:40:35
Не згоден Згоден  Підтримка: 90%(18/20)

17.03.2011 11:37:06
Спасибо за публикации. 5
Не згоден Згоден  Підтримка: 89%(16/18)

17.03.2011 11:45:14
Хочеться написати як у заліковій книжці "ВІДМІННО".
Не згоден Згоден  Підтримка: 82%(14/17)

17.03.2011 11:46:25
5
Не згоден Згоден  Підтримка: 82%(14/17)

17.03.2011 11:49:55
Корисно. 5 (за статтю).
Не згоден Згоден  Підтримка: 88%(14/16)

17.03.2011 12:02:13
Тема очень актуальная!
Автору спасибо!
5
Не згоден Згоден  Підтримка: 80%(12/15)

17.03.2011 12:10:27
5
Не згоден Згоден  Підтримка: 85%(11/13)

17.03.2011 12:30:23
5
Не згоден Згоден  Підтримка: 82%(9/11)

17.03.2011 13:05:18
період у 400 років від Данила Галицького до Хмельницького
 
Автор когда-нибудь задавал себе вопрос,  почему главным противником Хмельницкого был князь из рода Корибутов (см. предыдущую лекцию автора)и Могилянов?
 
Не являлся ли Хмельницкий продолжением той ментальной традиции, которой четыреста лет противостояла Украина под руководством своих лидеров: от Даниила Галицкого до Иеремея Вишневецкого-Корибута.
Востаннє редаговано ланецкий 17.03.2011 13:13:27
Не згоден Згоден  Підтримка: 88%(7/8)

17.03.2011 13:12:19
Независимость Украины по Хмельницкому заключалась в упразднении Магдебургского права в Лубнах (полученного стараниями Вишневецкого) и средоточение административной и хозяйственной власти в руках назначенного гетманом Лубенского полковника.
 
в чем нуждается Украина, так это в честном взгляде на 1000 летнюю историю межэтнических отношений на этой территории.
Не згоден Згоден  Підтримка: 90%(9/10)

17.03.2011 13:26:54

ланецкий 17.03.2011 13:12:19
в чем нуждается Украина, так это в честном взгляде на 1000 летнюю историю межэтнических отношений на этой территории.

Безусловно! Но кто будет определять степень честности взгляда?I think
Не згоден Згоден  Підтримка: 71%(5/7)

17.03.2011 14:07:57
"Ми ж просто бездумно відтворюємо міфи, нав'язані чужою пропагандою, поновлюємо свої невидимі ланцюги...
"
 
Не ми, а Ви!
 
Ніхто ніколи не казав, що ми "ніколи не мали держави", бо то тупа брехня недоумкуватих істориків, але кожний, навіть той хто школу не закінчив, добре розуміє, що куди ж тоді їхали усякі тодішні гастарбайтери - Синеуси та Трувори...
 
Це у безкультурній Європі було  "темне селянство", а в нас воно завжди було "світле", за що так добре цінувалося на ринках рабів у Кафі Сурожі та Стамбулі, куди його так полюбляли звозити запорізькі козачки.
 
А чи міг "глупий хохол" створити такий новий та праведний закон, що його не погребував запозичити сам Вашингтон.
 
"насмішкувате відношення до національних вартостей і святощів" дозволяють собі лише якісь покидьки, що руйнують пам'ятники, бо нічого ішншого робити не вміють та власну історію не шанують, а для усіх інших народів земної кулі ми найбільш поважна та шанована країна, всі інші країни кроку не ступлять без консультацій та погодження з нами...
 
Шановний, може досить скиглити, а настав час конкретно сказати що корисного Ви зробили для себе, для своїх сусідів. для інших народів, за що Вас можна поважати? Ближче ніж за 400 років нічого не знайшлось?  
 
Востаннє редаговано oksumoron 17.03.2011 14:08:53
Не згоден Згоден  Підтримка: 33%(2/6)

17.03.2011 14:12:36
Те, що робить Табачник, звісно, л-но. Але в бізнесі по переписуванню історії України він - не перший. Та і не останній. Власне, вип"ячування всяких малозначущих подій і упереджене трактування подій неоднозначних - нічим не краще. Отут автор заспівав про "народну війну 1917-1931" - виникає питання, що він вважає народною війною? А чому завжди замовчується окупація України німцями у 1918-у, за запрошенням уряду УНР?
Взагалі,  всі інші "факти", що насмикав автор, не можна розглядати поза загальним контекстом.
 
Прочитав про "Мы из будущего-2" - довго сміявся. Для того, що зрозуміти, що це л-но, треба багато прочитати, осмислити, щоб отримати хоч якусь уяву про згадані в фільмі події. Те ж саме відноситься і до "витвору" (м"яко кажучи) такого ж ґатунку  "Чорний ворон" Шкляра.
 
І останнє - через всю "статтю" проходить цілком ідіотська думка, що Україні і українцям завжди хтось або щось заважає жити.
Не згоден Згоден  Підтримка: 33%(3/9)

17.03.2011 16:50:51
Yes
Роман РЕВЧУК 17.03.2011
  поступова здача національних інтересів, як у політиці, так і в економіці. Зелена вулиця для московського кліру
I think А це здебільшого,  несе за собою ознаки державних злочинів.
Востаннє редаговано Блик 17.03.2011 16:51:25
Не згоден Згоден  Підтримка: 83%(5/6)

17.03.2011 17:29:29
"...У діяльності президента Януковича фантастично поєднуються дії лівобережних гетьманів."
Роман РЕВЧУК, при всій повазі, не пори хню... Який він, нх, "гетьман", мля? Звичайнісінький тупий гопник, нехай і з краваткою... Ниусложняй..
Все ж - 5.  smile3
Не згоден Згоден  Підтримка: 75%(6/8)

17.03.2011 17:56:53
5
Не згоден Згоден  Підтримка: 83%(5/6)

17.03.2011 19:04:34
"назріла потреба в зміщенні акцентів щодо важливості тих чи інших подій вітчизняної історії, висвітленні білих плям."
                       Роман РЕВЧУК
 
Больше ж нечем заняться как опять переписать какую-то йухню , которой , может , и не было вовсе. Это ж значительно легче чем включить мозги и заняться чем-либо полезным и насущным , - например попытаться жить по-человечески.
Не згоден Згоден  Підтримка: 17%(1/6)

17.03.2011 20:43:12

PiligrimK 17.03.2011 17:29:29
Роман РЕВЧУК, при всій повазі, не пори хню... Який він, нх, "гетьман", мля? Звичайнісінький тупий гопник, нехай і з краваткою... Ниусложняй..
Все ж - 5.  smile3

Згоден.
 
Шановний пане Романе, дякую за корисну статтю!
Не згоден Згоден  Підтримка: 75%(3/4)

17.03.2011 21:15:15
5
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(2/2)

I_B

I_B
17.03.2011 22:01:58
Межэтнических ... в этом все дело.
ланецкий 17.03.2011 13:12:19
в чем нуждается Украина, так это в честном взгляде на 1000 летнюю историю межэтнических отношений на этой территории.
Не згоден Згоден  Підтримка: 89%(9)
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(3/3)

1 2   »


загрузка...
programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2020 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Будь ласка, увійдіть за допомогою
Facebook-login