для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны

"Птица счастья завтрашнего дня"

Роздуми про гармонію влади...
 
Теорія
 
Насправді існує не 4 влади, як нас традиційно навчали, а 8. Кожний вид влади має власне джерело. Кожен політик може користуватися різними джерелами і тому використовувати різні види влади. Залежно від джерела розрізняють такі види :
 
• наукократія – влада тих, що знають, над тими, що не знають;
• технократія – влада тих, що вміють, над тими, що не вміють;
• бюрократія – влада уповноважених над неуповноваженими;
• партократія – влада організованих над неорганізованими;
• демократія – влада більшості над меншістю;
• райтократія – влада тих, хто пише, над тими, хто читає;
• плутократія – влада багатих над бідними;
• автократія – влада сильних над слабими.
 
Але ж постає питання як ці види взаємодіють? Як вони співвідносять між собою? І тут використаємо модель птаха. Це така собі тваринка, яка є результатом складного компромісу. Вона має бути достатньо важка, але не занадто. Її розміри мають бути забезпечені певною обсягом енергії, щоб подолати земне тяжіння. Розміри також повинні забезпечувати певний рівень маневреності. Вона пересувається у трьох вимірах і повинна мати засоби, що забезпечать їй ефективну орієнтацію в просторі та належний рівень керованості. Можна ще довго говорити про компроміси, але залишимо це орнітологам.
 
Але ж чи не такі вимоги стосовно гармонічного поєднання суперечностей висуваються й до влади? Тому здається, що образ птаха в даному випадку є вдалим.
 
Отже, голова є основним навігаційним приладом, тому це наукократія. За допомогою хвоста здійснюється зміна напряму польоту, тому у хвості сидять технократи. Тулуб складається з двох половинок, які забезпечують життєдіяльність організму. Ці функції виконують демократія та бюрократія. Крила підтримують птаха в повітрі і забезпечують пересування. Роль крил відіграють райтократія та партократія. Ну і, нарешті лапи. Адже, навіть най витриваліший птах час від часу має таки спускатись на грішну землю. І стоїть наш птах на плутократії та автократії.
 

 
Таким чином, птах – це суспільство, а народ – це ті, кого птах везе в яскраве й світле майбутнє. Розвиток та рух забезпечує влада, вірніше 8 видів влади залежно від джерела.
 
Практика
 
На практиці інститути влади на тілі описаного птаха розміщаються таким чином. Голова – це Президент, НАН України, СНБО, науково-дослідницькі інституції та експертні групи. Президент саме тут, бо він визначає стратегічний напрямок рух держави. У хвості КМУ, бо саме він визначає параметри цього руху: висота, швидкість тощо. Зауважую не чиновники, а КМУ, тобто колегіальний орган. Далі бюрократія та демократія. Тут просто. Бюрократія це чиновництво органів влади та місцевого самоврядування, силові структури. Як не дивно, але АП та Секретаріат КМУ теж тут. Демократія – це парламент та місцеві ради. Саме вони виробляють режим польоту: махати чи планувати, розподіляють, використовують ресурси та сигналізують про їх нестачу. ЗМІ забезпечують суспільство інформацією, що прихована владою від народу. Партократія забезпечує реалізацію інтересів широкого загалу народу. Адже партократія, це не тільки і не стільки партія, скільки громадські організації, рухи, фонди тощо. Цікаво, але лапи у птаха виконують ті ж функції що й олігархи (плутократія) й бандити (автократія): хапати й примножувати те, що їм не належить.
 
Але в природі все гармонійно, а у нас, у людей – потворно. Дивіться, що відбувається. Президент накопичив повноважень, Кабмін, бюрократія та Верховна Рада стали його сировинними придатками. Регіони фактично ліквідують інші громадські об’єднання. Свободи слова вже майже нема. Ще тримаються місцеві ради, але новий закон про місцеві вибори знищує самоврядування. І все це в інтересах перерозподілу власності, в інтересах плутократії та автократії. А тепер відтворіть пташку пропорційно ситуації в країні. На слонячих ногах тільце, що заплило жиром та м’язами дистрофіка, з майже відсутніми крилами, на одному з яких красується величезне ПеРо, та непропорційно великою головою з атрофованими мізками. Настільки великою, що всі зусилля пташки спрямовані на підтримку голови та забезпечення її комфорту. Не уявляйте, бо насниться – не прокинетесь.
 
А ще цікавіше підписати малюнок прізвищами: Янукович в голові, Азаров з дупи стирчить разом з Тигіпко та Бродським. Тимошенко, Яценюк, Гриценко, Ющенко намагаються зберігти свої пір’я. У шлунку царює, але не править Литвин. Коломойський, Ахметов, Пінчук та вся олігархічна братія хапають та ховають, хапають та ховають активи. А щоб не спіткала доля Ходорковського, домовляються з паханом через бандитів, себто з Януковичем через Могільова, Хорошковського та Медведько. А свобода слова… Хіба ж Шустер чи Кисельов – це свобода? Так віддушина, щоб народ тішився.

© Дядько бородатий [13.09.2010] | Рейтинг: 41.1/35 | Переглядів: 3681

2 3 4 5 41.1/35
Коментарі доступні тільки зареєстрованим -> Facebook-loginзагрузка...
programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2021 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Будь ласка, увійдіть за допомогою
Facebook-login