для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны

Троє в човні та народ за бортом


Троє в човні та народ за бортом
Політична драма, яку ми спостерігаємо останні дні, подібна до картини Вінченцо Камучіні “Смерть Цезаря”. Докази державної зради і заколоту в уряді “беззаперечні” і явно будуть основним мотивом виборчої кампанії, що так гучно стартувала. От, наприклад, найправдоподібніший з цих доказів – "фотографія замаху на Президента":
 

 
Кинджали, до речі, отруєні. З цього приводу у Генпрокуратури вже з’явилися питання до Юлії Тимошенко... Розпитають і підіш’ють до справи. А чим ще займатись прокурорам напередодні річниці вбивства Гонгадзе, досі не розкритого?
 
Тільки тссс, це все таємниця слідства... Нікому не кажіть, що бачили цей “доказ” ;)
 
Треба зауважити, що наш Цезар особисто подарував гострі клинки своїм опонентам. Одна зброя – зміни до Конституції та інших законодавчих “правил гри” суто для перетягування на себе ковдри владних повноважень. Інша зброя – “ширка”. Чи не Віктор Андрійович перший запропонував всім об’єднатись за круглим столом? От і об’єдналися, "ширнулися" без Цезаря і тягнуть ковдру на себе. Навколо змагань - натовп. Соціологи вивчають симпатії болільників. Політологи коментують варіанти розвитку подій: або ковдра розірветься, або вона вирветься у когось з слабіючих рук, і суперник полетить у епохальному для країни напрямку...
 
Хтось вважає, що зараз Україна стоїть на роздоріжжі. Може, це й так. Ми на тому роздоріжжі вже друге десятиріччя стоїмо. Вибір не можемо зробити.
 
Замість наведення порядку і боротьби з корупцією в країні роздаються пільги та соціальні виплати від держави. Всі волають: хочемо  законність, але "соціалку" також... Люди добрі, це ж несумісні речі: держава може бути або годівничкою для нахлібників, або безпристрасним арбітром і нотаріусом у цивільно-правових відносинах вільних громадян! Зробіть свій вибір між "совком" та правовою державою!
 
Замість наведення порядку і боротьби з корупцією ми сперечаємось до хрипоти і не можемо визначитись, чи є у нас одна мова і політична нація. Хочеться "схід і захід разом", але й хочеться, щоб "фашисти" не будували тут "націю". Панове, але ж світом правлять нації, є Організація Об'єднаних Націй, і як не крути, а доведеться зробити вибір: ми всі, громадяни України, Народ - чи "населення"? Якщо у нас нема своєї нації, нашу землю рано чи пізно захопить чужа...
 
Замість наведення порядку і боротьби з корупцією ми втрачаємо час у пустих розмовах про геополітику. Всі волають: хочемо не залежати від іноземних держав! Любі друзі, ну що за наївність - на зразок в дупель п'яного Єльцина мріяти про роль полюса у "багатополярному світі". Вже склалася певна система міжнародних відносин, яку заради нас ніхто не мінятиме. Тому нам треба нарешті визначитись з геополітичними пріоритетами. От зараз Ющенко дружить з США, Тимошенко дружить з Євросоюзом, Янукович дружить з Росією. Вони зробили свій вибір, а ми?!
 
Завтра ролі можуть помінятися, але все одно ці діячі будуть перш за все оглядатись на закордон і вже потім на власних громадян. Яскравий приклад: на сайті Президента у англомовній версії, на відміну від російськомовної і україномовної, навіть нема авторської колонки Балоги, де що не стаття – то “несвіжа суміш із повтореної багато разів цинічної брехні”. Це дослівна цитата з заголовку, а не моє оціночне судження. Отже, не хочуть в Секретаріаті дивувати заокеанських партнерів продуктами життєдіяльності головного “сантехніка”. “Несвіжа суміш із повтореної багато разів цинічної брехні” – для внутрішнього користування!
 
Скільки вже слів сказано, скільки статей написано про чергову серію мильної опери “Коаліціада”. А ніхто й не обговорює всерйоз можливості зміни головних дійових осіб, які, безсумнівно, загралися і перетворили політичне життя країни у п’єсу абсурду. Дійові особи: Ющенко, Тимошенко, Янукович. Декорації – два крісла, Президента і Прем’єр-міністра. Гра без правил. А де народ?
 
Нє, ну може, народ перетворився на глядачів. Дивиться виставу і плескає руками. Так? Ні? Питання руба: чи важлива взагалі для наших політичних акторів думка народу? Вони нас чують?!
 
От сайт Президента України president.gov.ua. Думки простих людей про роботу Президента там вдень з вогнем не знайдеш. Хіба що можна здогадуватись по виразам облич другого плану на окремих фотографіях у фотогалереї.
 

 
Пригадую, за часів “кучмізму” був на сайті Президента загальнодоступний форум, на який і я писав. Щоправда, премодерований. Тепер нема форуму. Навіть електронного листа президенту відправити неможливо. Виходить, рудий більше цікавився, що про нього кажуть? “Вибач, Данілич!” Well
 
На сайті Віктора Януковича ya2008.com.ua є розділ “нам пишуть”, над яким ще не знущався тільки лінивий. Там публікують близько десятка єлейних листів на місяць. Наприклад, якийсь Віталій від імені всього міста Миколаєва дякує Януковичу. Добре, що він хоч не каже за всю Одесу... Жодного критичного листа. Жодного звіту про реагування на листи. Може, хоч форум є на сайті Януковича? До кінця 2007 року була можливість коментувати публікації. З тих пір – скупе повідомлення: “Обговорення публікацій тимчасово недоступне”. Нема нічого більш тривалого, ніж тимчасове.
 
Але рекорд в номінації “листи від громадськості” побив Блок Юлії Тимошенко. Є у них на сайті новина під заголовком “Молодь вимагає від Ющенка зберігти демократичну коаліцію”. Щось таке ми і по телевізору чули, правда? Не уточнювалося, яка така це молодь... Виявляється, “всеукраїнські молодіжні громадські організації закликають Президента України Віктора Ющенка вплинути на фракцію «Наша Україна – Народна самооборона» щодо відкликання її заяви про вихід з коаліції. До звернення сьогодні, 9 вересня, долучилися більше 10 всеукраїнських молодіжних громадських організацій, серед яких «Спілка молодих християн України», «Українська молодіжна інформаційна агенція» та інші. Про це повідомили в прес-службі ВМГО «Батьківщина молода» - молодіжному крилі БЮТ. Планується, що звернення підпишуть більшість зареєстрованих в Україні молодіжних організацій та їх спілки”.
 
Аж 10 молодіжних організацій! Славно потрудилося “молодіжне крило БЮТ”, збираючи підписи молоді! Але ж стійте. Один підпис з десяти – сама “Батьківщина молода”, яку очолює нардеп від БЮТ Євгеній Суслов. Отже, 9 незаангажованих організацій? Які там ще організації названі? “Спілка молодих християн України”. Голова – народний депутат від БЮТ Павло Унгурян. Теж, виходить, не широка громадськість, а ті самі БЮТівці. Ви здивовані? Я не здивований... Останній шанс: “Українська молодіжна інформаційна агенція”. Голова цієї організації Павло Сидоренко – заступник голови “Батьківщини Молодої”! От вам і молодь, от вам і відгуки громадськості. Війна клонів...
 
До речі, про клони. Перший абзац звернення БЮТівських молодіжок до Ющенка повністю співпадає з першим абзацом звернення тих самих молодіжок до Юлії Тимошенко у липні цього року з проханням утворити при Кабінеті міністрів молодіжну громадську раду. Процитую: “Молодь в усі часи виступала найбільш прогресивно мислячою та динамічно реагуючою на громадсько-політичні перетворення частиною суспільства”. Читаючий вищезазначений манускрипт динамічно реагуючий член суспільства виступає офігеваючим і падаючим під стіл з криком “вротмненоги”!!! Як гадаєте, чого нанюхались автори? Середня молода людина найпершу фразу листа “молодіжних організацій” прочитає до половини! Так звані молодіжні політики можуть вважати мене хамом і циніком, але я скажу те, що думаю. Ви нареєстрували купу молодіжних організацій по кілька штук на кожну людину і понтуєтесь: ми – “лідери молодіжного руху України” (весь "молодіжний рух" - десять, ну, може, сто душ пляшуть хороводом навколо партійної каси). При тому що вам ліньки навіть звернення як слід написати! Це – просто показуха, сором “Батьківщини” з кавичками і без...
 
...Але ж ця “молодь” буде нами керувати. Це ж "нове покоління" "лідерів", бюрократів і показушників, яке прийде на зміну трійці Ющенко-Тимошенко-Янукович... Гадаєте, їм потрібні реформи? Ніфіга, їм потрібна кар’єра і бабло, щастя на халяву, тобто за чужий рахунок!
 
То невже будемо вічно жити, як бурлаки на Волзі? Троє в човні, а народ за бортом – це в Україні назавжди?!
 
Юрій Шеляженко [10.09.2008] | Переглядів: 6481

2 3 4 5
 Рейтинг: 37.1/6

Коментарі доступні тільки зареєстрованим -> Facebook-loginprogramming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2021 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Вхід через Facebook