для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны

Ворога потрібно знати в морду.


Ворога потрібно знати в морду.
     Пандемія коронавірусу!!! Люди гинуть як мухи від дихлофосу!!! Світова економіка терпить непоправні збитки!!! І так далі, і так далі. Всі новини тільки про вірус. А що таке взагалі – ВІРУС? Я не вчений, і не вірусолог, але біологію, на рівні шкільної програми, знаю.
     Так от, віруси на Землі живуть мільйони років і набагато старіші за людей. Віруси, якщо так можна сказати, це щось перехідне між живою матерією і неживою. Вірусів існує безліч. Мільйони видів. Вивчені вони дуже мало, а більшість з них ще навіть не відкрита. Але всі вони мають однакову будову. Це молекула ДНК, що несе генну інформацію, і захисна оболонка з білкових та жирових молекул і полісахаридів. Вірус, на відміну від бактерій, не може сам розмножуватись простим діленням, як бактерія чи одноклітинні. Вірус розмножується тим, що за допомогою протекторних білків своєї оболонки обдурює клітину в коді «свій-чужий», проникає в цитоплазму клітини, а потім і в її ядро. Тут, в ядрі, молекула ДНК віруса змушує молекули РНК продукувати не свої власні ДНК, а ДНК віруса. Клітина стає на кшталт інкубатора для віруса. Звичайно, що після такого втручання клітина загине, але перед цим наштампує сотні нових вірусів. Хтось може сказати, що, як би було скільки сортів вірусів, як ти пишеш, то вони б уже давно накинулись би на людей, як рій скажених бджіл і знищили все людство. Річ у тім, що багато вірусів і бактерій живуть в нашому організмі у гармонічному симбіозі. Ми корисні для них, вони корисні для нас. У кожній людині живе від двох до трьох кілограмів вірусів і бактерій. І тільки при проникненні в організм хвороботворних мікробів чи вірусів, ми хворіємо.
     Вірус може проникнути в клітину організму тільки тоді, коли обдурить захисний код клітини. Це робить протекторний білок вірусу. Протекторні білки найбільш піддаються мутаціям. Це спосіб виживання вірусу. Як що, дякуючи імунітету (здатності організму розпізнавати чужі білки, вірусами яких хворіла людина), організм захищається від старих вірусів, то мутація дає матованому вірусу можливість обдурити клітину. Правда мутації не виникають самі по собі. Для цього потрібний мутаген. Це можуть бути антибіотики, які в нас люди вживають коли потрібно і коли не потрібно, цим самим спонукаючи віруси до мутацій і зменшуючи свій імунітет. Це можуть бути і сильнодіючі хімічні сполуки, які є, починаючи від ліків і закінчуючи промисловим відходами. Це може бути і радіація, якої в наш атомний вік вистачає. Ну і ще багато різних чинників, в тому числі і штучна мутація. При сучасному розвитку мікробіології і генетика це може бути вірогідним.
     Що таке вірус, я думаю більш-менш зрозуміло. Тепер, як від нього захиститись? Ну при допомозі Петі, Юлі чи Зєлі навряд чи. Є більш дієві способи. Я тут, від нічого робити, перелопатив море інформації, і можу дати деякі поради. Корисні вони будуть кому, чи ні, скористатись ними, чи ні, ваша справа. Можливо комусь допоможуть, а хтось задумається. А дехто скаже, та пашол он нах… Свобода вибору.
     І так. Основний захист, це не дати проникнути вірусу в клітину організму. Якщо вірус проник в організм, дієвих ліків від нього не існує. Взагалі, дієвих ліків від любих вірусних інфекцій не існує. Дієвим є лише імунітет. Тому потрібно не дати вірусі проникнути в клітини організму. Оскільки вірус розповсюджується в основному повітряно крапельним шляхом, то дійовим захистом є пов’язка. В залежності від конструкції пов’язки, її ефективність може бути від 20 до 90 відсотків. Але пов’язка ефективна від однієї до кількох годин, потім її потрібно міняти, а використані – утилізувати.
     Також вірус передається і контактним шляхом. Тобто через предмети (дверні ручки, поручні, гроші і т. п.). І його можна занести в організм через слизові оболонки (очі, губи, ротова порожнина і т. д.). Тому самий дієвий спосіб, це механічно видаляти вірус з небезпечних частин тіла, тобто мити руки з милом, полоскати рот і ніс ну й тому подібне. Тепер поглянемо на міфи та реальність.
     Перший міф, короновірус  не формує імунітету. Формує. Інакше б ні одна людина не вилікувалась. Люди, які були привиті комплексною вакциною БЦЖ, переносять інфекцію набагато легше. Привиті БЦЖ і АКДС, майже не хворіють, а бо хворіють в легкій формі.
     Міф другий, вірус знищує імунітет. Не знищує. Просто люди зі слабким імунітетом переносять інфекцію тяжко, навіть з летальністю.
     Міф третій, вірус передається через укуси комах. Не передається. Травний сік (слина комах) знищує вірус.
    Міф четвертий, тепла погода знищить вірус. Не знищить. Температура людини 36,6, і вірус почувається комфортно.
     Міф п’ятий, вірус розноситься вітром на великі відстані. Не розноситься. Максимум до чотирьох метрів. Тим більше, на відкритому повітрі вірус швидко гине.
    Міф шостий, електрополотенця убивають вірус. Не вбивають, бо температура елкросушилки доволі низька.
     Міф сьомий, УФ-лампа знищує вірус. Так, знищує, але в кімнаті. Опромінювати себе небезпечно. Можна отримати тяжкі опіки очей та незахищених частин тіла.
     Міф восьмий, часте миття рук знищує вірус. Не зовсім так. Надмірно часте миття рук знищує захисну мікрофлору шкіри, тому вірусу в таку шкіри проникнути легше. Краще мити руки господарським милом, і без фонатизму.
     Міф дев’ятий, етиловий спирт та хлорне вапно дезінфікують шкіру. Частково і неефективно. Набагато краще дезінфікує розчин перманганату калію (марганцовки), але він під забороною. 0,2% розчином можна полоскати горло та промивати ніс, а 0,5% - протирати руки та лице.
     Міф десятий, промивання носа сольовим розчином захищає від вірусу. Не захищає. Краще перманганат калію. При його відсутності – слабким розчином соку лимону. Кисле середовище вбиває вірус.
     Міф одинадцятий, часник, цибуля, гіркий перець (чілі), імбир – знищують вірус. Не знищують, але посилюють імунітет.
     Міф дванадцятий, вірусом заражаються тільки люди літнього віку. Заражаються незалежно від віку, від немовлят до старців. Тільки літні люди переносять інфекцію в більш тяжкій формі.
     Міф тринадцятий, є антибіотики, що ефективно лікують вірус. Немає. Ні один антибіотик вірус не лічив і не лічить. Антибіотики – бактерицидні препарати, а не вірусні.
     На цьому, будьте здорові. Бажаю нікому не хворіти, а хто захворів – швидше одужати. Крім кацапів. Тім до ТВОРЦЯ, на суд.Cemetery  
© TVOREC [06.04.2020] | Переглядів: 2665

2 3 4 5
 Рейтинг: 36.4/48

Коментарі доступні тільки зареєстрованим -> Facebook-loginprogramming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2021 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Вхід через Facebook