для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны.

Зомбоящик. Принцип дії

Зомбоящик. Принцип дії
Публікувалося тут

Не може не наштовхнути на роздуми про глобальне той факт, що переважна більшість громадян України фактично встановила в державі диктатуру х¥й пойми кого, рішуче проголосувавши спершу на президентських виборах за Зеленського, а потім за уже президентську партію «Слуга народу» на парламентських.
 
Виникає закономірне питання: звідки у населення держави, котра нещодавно пережила криваву революцію, у якій було відстояно її самобутність і європейський вектор її розвитку, та проти якої веде гібридну війну сусідня держава, перманентно ворожа до неї, таке легковажне ставлення до виборів державної влади та стратегічного курсу країни? При тотальній вищій освіті цього самого населення.
 
Відповідь підказав Вадим Скуратівський, чаюючи з Романом Чайкою, сказавши наступне: «… [у 50-х -60-х рр. ХХ ст.] виявилося, що телебачення може бути головним знаряддям так званої масової культури… її [масової культури] генеральний сюжет – вона все полегшує». Ця нехитра думка систематизувала всі мої роздуми, що склалися з її допомогою в цілісну картину.
 
Отже, президент Зеленський є ніщо інше як породження телевізора. Це факт. Що ж таке український телевізор? Це інкубатор отієї самої української масової культури, яка, як відомо, все спрощує, де музику замовляє обмежене коло медіамагнатів, головно Віктор Пінчук та Ігор Коломойський. Віднедавна до них доєднався Віктор Медведчук. Провідним мотивом української масової культури зомбоящика, як нескладно помітити, є не просто «спрощення» і «полегшення», а отуплення і збидлячення телеглядача: «Вечірній Квартал», «Дизель шоу», «Вечірній Київ», «Свати», «Сказочная Русь», «Битва екстрасенсів», «Вагітна у 16», «Зважені і щасливі», «Від пацанки до панянки», «Кохання на виживання», різноманітні «легкі» (і «легкі» - це відносно вищеперечисленого трешу, себто ще трешовіший треш) ранкові та вечірні шоу – ось духовна їжа колективного українського масового глядача.
 
Загальновідомо: в’язень, позбавлений волі, з часом звикає до тюремної баланди і уже не може споживати нормальну їжу, яка перестає йому смакувати. Подібним же чином і український глядач, вихований на «Вагітній у 16», уже не дивитиметься по тому ж зомбоящику ні Портнікова, ні Гайдукевича, ні тих же Чайку зі Скуратівським, ні Макарова, ні Кіпіані, ні Соколову… Одним словом, добровільно не отримуватиме поживи для мозку у вигляді роздумів, дискусій та аналітики.
 
Натомість вакантне місце політичного, скажімо, експерта займає той-таки «95 квартал», який невимушено жартує на політичні теми, створюючи ілюзію, ніби кварталівці дійсно розбираються в піднятих ними темах. Непомітно для глядача у «політичний гумор» Кварталу поволі дозовано вводяться елементи віртуальної реальності так, що глядач зовсім не помічає підміни. Поступово йому нав’язуються ідеї про «змову олігархів», «штучне розділення українців за мовною ознакою олігархатом», «силу простих рішень звичайних порядних непідготованих людей, що отримують владу», «журналістів, керованих олігархатом» (див. серіал «Слуга народу») і таке інше. Зрештою, доза віртуальної реальності (інакше кажучи, просто вигадки і фікції) поступово зростає, доки не замінить політичні жарти про реальну дійсність цілком. Відтак серіал «Слуга народу» в очах телеглядача стає реальністю, а реальна дійсність – вигадкою (причому вигадкою тих самих «олігархів-змовників» з серіалу). Таким чином отримавши повний контроль над відчуттям реальності, а отже над мізками телеглядача, автори української масової культури завіграшки нав’язують йому «правильні» думки, зокрема ідею проголосувати за Зеленського та партію «Слуга народу» на виборах (співпадіння у назвах партії та серіалу – теж елемент гри, де віртуальна реальність стає дійсністю).

Про такі фокуси масової культури нас попереджав ще Оруел, роман «1984» котрого просто таки рясніє подібними химерними іграми вигадки й дійсності.
— Какая власть над материей? — выдохнул он. — Вы не можете управлять даже климатом или всемирным тяготением. А ведь есть еще болезни, боль, смерть…
 
О’Брайен остановил его жестом.
 
Мы контролируем материю, потому что контролируем разум. Реальная действительность существует внутри нас. Понемногу ты поймешь это, Уинстон. Нет ничего такого, чего мы не можем. Невидимость, невесомость — все, что угодно. Стоит мне захотеть, и я могу взлететь в воздух, как мыльный пузырь. Но я этого не хочу, потому что Партии этого не нужно. Тебе пора избавляться от своих представлений о законах природы, сформулированных еще в прошлом веке. Законы природы творим мы.
— Да нет же! Вы не владеете даже этой планетой. А как насчет Евразии и Востазии? Ведь вы их пока не завоевали.
— Неважно. Мы завоюем их, когда будет надо. Но даже если и не завоюем — что это меняет? Мы можем считать их несуществующими. Мир — это Океания.
— Однако вся наша планета — лишь пылинка в пространстве. А человек крошечный и беспомощный! Как долго он существует? Ведь миллионы лет Земля была необитаемой.
— Чушь! Земля — наша ровесница, не старше! Как она может быть старше нас? Вне человеческого разума не существует ничего.
— И тем не менее в земле полно костей вымерших животных — мамонтов, мастодонтов и гигантских рептилий, которые населяли Землю задолго до человека.
— Ты когда-нибудь видел эти кости, Уинстон? Ведь нет же. Их выдумали биологи девятнадцатого века. До человека ничего не было. После человека, если ему когда-нибудь придет конец, тоже ничего не будет. Вне человека ничего нет.
І неначе підтверджуючи ідеологічну близькість до Оруелівського Ангсоцу, партія «Слуга народу» анонсує, що за голосуванням депутатів Верховної Ради слідкуватиме система штучного інтелекту «Великий Брат».

Тим часом телемашина з переробки вигадки на дійсність оборотів не збавляє. На телеканалі 1+1 успішно запущено проект «Де? Мократія» (заставка зумисно перегукується з фірмовим стилем «Зе! команди») .

Ведучий програми громадянин Російської Федерації Валерій *Тамбовскій Волк* Жидков, «говоряща голова» авторського цеху «95 кварталу», закидає, наприклад, телеглядачеві ідею (жовану, до речі, Юлією Тимошенко під час президентської кампанії 2019), що Конституція України недосконала і застаріла і роз’яснює, що називається, простою народною мовою, чому її треба міняти, максимально уникаючи конкретики. Переконатися можна тут: https://youtu.be/_gURvTdTQ4Q?t=51 Небезпека даного формату і Тамбовского Волка як «говорящої башки» полягає в тому, що у глядача створюється ілюзія, ніби він дивиться «розумний гумор», завдяки стильній і смачній подачі інформації, яка є, по суті, лише гарною обгорткою отруйної цукерки, начинням якої є ідеї та думки, нав’язувані глядачу, зовсім не налаштованому критично до даного інформаційного продукту (адже ж він просто сів дивитися гумористичну передачу!).
 
Так і працює зомбоящик. Спершу колективного телеглядача перетворюють на овоч, обрушивши на нього з усіх ТБ-каналів лавину зумисно тупого низькоякісного контенту, а далі поволі між рядків навіюють йому ті думки, які забажає медіамагнат. А потім цей колективний телеглядач вирішує долю держави, відвідуючи різноманітні плебісцити, керуючись своїм світоглядом, який насправді сформували декілька олігархів, що володіють українським телевізором. Як результат – капітан КВНівської команди у кріслі президента і стадо керованих баранів  під куполом Верховної Ради. Таким чином колективний медіамагнат, отримавши владу над мізками колективного телеглядача, отримує необмежену владу над реальністю держави, в якій живемо всі ми, незважаючи на те, хто з нас дивиться телевізор. А ще кажуть, що телебачення – не прибутковий бізнес…
 
Солодка ж ілюзія, в якій живе значна частина громадян України «я взагалі не дивлюся телевізор і отримую інформацію лише з інтернету, тому я в безпеці» на ділі виявляється лише маною. Телевізор давно навчився прикидатися інтернетом. Кожен телепроект, спрямований на промивання мізків охлосу, має канал на ютубі, де відеопродукт можна переглядати безкоштовно, будь-коли і в будь-який зручний час. А проекти на кшталт «Я смотрю украинские шоу и радуюсь жизни» лише підливають олії у вогонь. Не раз мені доводилося спостерігати, скажімо, живописну групу студенток, зайняту переглядом «Вагітної у 16», «Закованих» чи подібної лабуди у їдальні. Себто, живучи у ХХІ сторіччі, основна маса населення (звісно ж, не лише населення України) нехтує інформаційною гігієною, основ якої навчають ще у школі на уроках інформатики. І якщо відсоток юзерів, що попадаються на інтернет-рекламі на кшталт «чтобы увеличить член на 30 см за неделю достаточно лишь…» відносно мізерний, то відсоток юзерів, що попадаються на «Квартал» і «Вагітну» значно вагоміший.
 
З іншого боку, юзери, що дбають про власну інформаційну гігієну, часто-густо, відфільтровуючи все зайве, опиняються у інформаційному коконі, замикаючись до пори у власній зоні комфорту і забуваючи взагалі про існування значної частки суспільства, яка живиться інформаційним сміттям. Звідси маємо той шок, який відчула притомна меншість після оголошення результатів президентських та парламентських виборів.
Не варто однак хибно думати, що якби інформаційної самоізоляції притомної меншості не було, вона змогла би переконати більшість. Це така сама фікція, як озвучена вище думка про відсутність телевізора у хаті як запоруку інформаційної безпеки. Адже народна маса хоче хліба та видовищ, а видовища їй дає ніщо інше як телевізор і окупований ним інтернет. Тому необхідна державна політика зі створення україноцентричного телевізора, який би акуратно транслював державницьку ідею замість міфології про «змову олігархів проти президента Голобородька», яка не велася з об’єктивних причин нестачі коштів та ведення бойових дій на сході України, які, як не крути, а пріоритетніші, ніж інформаційна політика, за яку натомість взявся вищезгаданий колективний медіамагнат, досягши в ній неабияких успіхів.
 
Відтак, можемо підсумувати, абсолютна перемога Зеленського вписується в нехитрий алгоритм:
Олігарх створює телевізор – телевізор перетворює народну масу на біороботів, готових обрати медіапику, на яку він вкаже  – в день виборів колективний біоробот обирає медіапику, вказану йому телевізором.
І запобіжники для протидії цьому механізму ще належить придумати.


© @ндрійко [07.08.2019] | Рейтинг: 37.1/43 | Переглядів: 1004

2 3 4 5 37.1/43
Коментарі

1 2 3   »
07.08.2019 15:06:00
Не згоден Згоден  Підтримка: 65%(11/17)

07.08.2019 15:45:06
5Excellently
Не згоден Згоден  Підтримка: 65%(13/20)

07.08.2019 16:00:29
Excellently5
Не згоден Згоден  Підтримка: 63%(12/19)

sob

sob
07.08.2019 16:11:31
Вывод насчет ящика, имхо, неправильный. Потому как утверждать, что люди живут хорошо, а жили хуже, что власти делали все правильно, а вот ящик их переубедил - по меньшей мере, наивно. У порошенко было как минимум 2 канала, плюс сочуствующие, у медведчука 3 канала плюс куча региональных.. Понятно, что плюсы грамотно себя вели, но утверждать, что телевизор виноват дважды в таком результате...
зе наделал кучу ошибок плюс кадровые прызначення совсем неоднозначные - и при этом его партия получила абсолютное большинство.. не смешите, а ищите причину глубже..
 
И еще - не стоит, имхо, утверждать, что было проведено куча непопулярных реформ и по этой причине рейтинг упал.. Непопулярные реформы должны только начинаться, а до этого была одна - медицинская)) Ну еще немного образования и децентрализации
 
ЗЫ. причина - не ящик, а вот причины - надо бы обсудить, да вроде никто не хочет. Имхи, где пишут, что команда зе с какого-то хера учится 5 дней и это главный про*б нынешней власти - важнееsmile3
Не згоден Згоден  Підтримка: 38%(6/16)

07.08.2019 16:16:18
sob 07.08.2019 16:11:31
У порошенко было как минимум 2 канала
Які крутять лише новини та аналітику, які бидло не дивиться
sob 07.08.2019 16:11:31
Ну еще немного образования и децентрализации
Ніхуя сєбє "нємного". Міська рада Кропивницького не знає куди гроші дівать, а студенти ректора обираютьtup
sob 07.08.2019 16:11:31
утверждать, что люди живут хорошо, а жили хуже, что власти делали все правильно, а вот ящик их переубедил - по меньшей мере, наивно.
Да, обрати скомороха главкомом держави у стані оборонної війни - це просто прагматичний крок мудрого нарІду
Не згоден Згоден  Підтримка: 60%(9/15)

07.08.2019 16:24:24
5
 
"Адже народна маса хоче хліба та видовищ..."
 
*
 
посполите море хоче спокутника власних (тих, що сами ж посполиті заподіяли) гріхів, але не наважується (по мегаполісах і змоскальщеній Наддніпрянщині) на християнський послух, це море за суттю атеїстичне, блюзнірськи налаштоване до  цінностей, зокрема - й звичаєвих
 
навернути цю істоту колективну до будь-чого (включно з казна-чим) - найлегше завдання в цім світі: для цього треба просто не мати совісті
 
**
 
Роджер Ейлс (якщо передати тільки зміст): повідайте їм, як мають думати - й ви їх втратили, скажіть, що мають відчувати - й вони ваші...
 

***
 
з цього могло б вийте імхо, коли б не було так бридко
 

 
Востаннє редаговано Mac Tíre 07.08.2019 16:40:00
Не згоден Згоден  Підтримка: 60%(9/15)

07.08.2019 16:30:51
po_novoj
 
Андрiйку, ти хоч би порахував, скiльки є ТВ-каналів. На твою думку, усі дивляться тільки один єдиний зомбоканал 1+1 Зеленського. А канали Ахмєтова, Медведчука, Пінчука та інші теж працюють виключно на Зеленського! Навіть твій пахан ПОП має не один канал. Чому ці всі канали ще не збанкрутіли при такій шаленій популярності 1+1?
 
Не згоден Згоден  Підтримка: 29%(5/17)

07.08.2019 16:41:44
выздоравливающий 07.08.2019 16:30:51
278385
1+1 найрейтинговіший канал зомбоящика - науково-медичний факт.
Зеленського там крутили задовго до виборів з ранку до ночі. Крім того, Зеленського крутили на Інтері, де раніше показували "Квартал", частина прав на який належить їм. Крім того, деякі фільми Зеленського крутили на каналах Пінчука, який давав на них гроші, наприклад "Свати-1", "Любовь в бальшом горадє","Ржевскій протів Наполєона" тощо
выздоравливающий 07.08.2019 16:30:51
Навіть твій пахан ПОП має не один канал.
Який дивляться лише порохоботи, і то ізрєдка, бо не може людина дивитися цілими днями лише новини
выздоравливающий 07.08.2019 16:30:51
А канали Ахмєтова, Медведчука, Пінчука та інші теж працюють виключно на Зеленського!
Ахмєтов не ухти який медіамагнат, про Пінчука вже висловився вище, Медведчук став активнм гравцем лише нещодавно
Виздоравлюй, виздоравлюющийgirl_hospital
Востаннє редаговано @ндрійко 07.08.2019 16:43:08
Не згоден Згоден  Підтримка: 67%(12/18)

07.08.2019 16:45:07
Shtorm 07.08.2019 15:45:06
T-34-152 07.08.2019 16:00:29
Mac Tíre 07.08.2019 16:24:24
drinks
Не згоден Згоден  Підтримка: 69%(11/16)

sob

sob
07.08.2019 16:47:28
Mac Tíre 07.08.2019 16:24:24
посполите море хоче спокутника власних (тих, що сами ж посполиті заподіяли) гріхів, але не наважується (по мегаполісах і змоскальщеній Наддніпрянщині) на християнський послух, це море за суттю атеїстичне, блюзнірськи налаштоване до  цінностей, зокрема - й звичаєвих
Может, и так.. Но брать на себя утверждение, что только гуцулы носии нравственности, а все остальные - не приведи Господь, и ценностей не имеют, и Родины не знают - стадо одним словом (некоторые употребляют даже слово "быдло", хотя это синонимы) - это снобизм, а со стороны человека верующего - гордыня.
И причина падения нравственности 80% украинцев, и причина влияния ящика (одного канала) на 80% украинцев - это, имхо, нестрпное желание снять с себя хороших ответственность за все х*евое, переложив ее на негодный народ и зомбоящик..
 
Просьба - коллеги, давайте разбираться в реальных причинах.. хотя и две вышесказанные - тоже реальны, но повлияли на 2-3% результата
Не згоден Згоден  Підтримка: 27%(4/15)

07.08.2019 16:47:53
Mac Tíre 07.08.2019 16:24:24
з цього могло б вийте імхо, коли б не було так бридко
Le malade imaginaire чи якось так.biggrin
Не згоден Згоден  Підтримка: 31%(5/16)

07.08.2019 16:53:58
@ндрійко 07.08.2019 16:41:44

ляльця  - типовий представник (репрезентант)
 
йому й телебачення не треба
 
загалом не варто перебільшувати технічний бік комунікації
 
так, охват ширший
 
так, мобільність вища
 
так, можна мобілу носити в кишені
 

але це не додасть мізків, сумління, чеснот, духовності щоденного існування
 
залишається жерти, хляти, злягатися, возити дупу в тачці, тощо... і все в тому ж роді
 
додайте до цього світле радянське минуле (ковбаса, пломбір, стояк за викликом)
 
і на цьому малюється світлий "ідеал"
 
поруч - "ідеал" темний: в нього все - в мене нічого
 
і тут достатньо гарнізонної самодіяльності, щоби розповісти ляльці - що саме вона має відчувати
 

 

Не згоден Згоден  Підтримка: 71%(10/14)

07.08.2019 17:05:31
Mac Tíre 07.08.2019 16:53:58
ковбаса, пломбір, стояк за викликом
Все настільки погано?!biggrin
Не згоден Згоден  Підтримка: 21%(3/14)

07.08.2019 17:07:23
sob 07.08.2019 16:47:28
нестрпное желание снять с себя хороших ответственность за все х*евое, переложив ее на негодный народ и зомбоящик..

та ніц подібного нема
 
вберегти свиню від бруду неможливо - ніхто й не намагається
 
їх так чи інак вберігають: під час забою
 
***
 
а може, Ви й мені шиєте груповий гріх гордині, коли свині обирають собі проводиря, а я їм не плещу в долоні?
 
дарма, добрий пане, не варто
 
я ж не вчу свинопасів - якось не спадало на думку
 

кожному - своє
 
***
 
хоча спосіб, звісно, є, тільки Ви впадете в нерви, коли про таке почуєте, тому дамся на стримання ))
 

якось іншим разом, під відповідний настрій
 

 

 
Не згоден Згоден  Підтримка: 71%(10/14)

sob

sob
07.08.2019 17:14:19
Mac Tíre 07.08.2019 17:07:23
хоча спосіб, звісно, є, тільки Ви впадете в нерви, коли про таке почуєте, тому дамся на стримання ))
Каюсь, для меня иногда выходом кажется отсекание гангрены. Всего человека не спасешь, но без зараженной части тела он сможет полноценно жить.. А может быть, со временем, у него хватит денег и на биопротез, неотличимый от потерянного, но уже не зараженныйsmile3
ЗЫ. Только витаминов поднабраться, иммунитет поднять..
Востаннє редаговано sob 07.08.2019 17:15:22
Не згоден Згоден  Підтримка: 11%(1/9)

07.08.2019 18:01:03
sob 07.08.2019 17:14:19

бігме, зара голова забита трохи іншим (Вам буде нецікаво - чим саме)
 
але в 2 словах:
 
зі свинями (двоногими) важко - про це імхо, під яким ми патякаємо, про це - картинка "з вулиці"
 
отже, не можна давати їм змогу починати рохкати
 
треба з гречкосіїв од початку виховувати вояків
 
жорстко, без сентиментів (як саме: додумайте, тут ніц не буде забагато, скоріш - замало)
 
індикатором успішного виховання, зокрема, може бути значне скорочення завсідників соцмереж
 
те (сидіння в соцмережах) мало би постати "ділом" постидним, бабським, свинським, не гідним чоловіків
 
отак ))
 

 

 

 
Не згоден Згоден  Підтримка: 67%(8/12)

07.08.2019 18:32:12
5 Смотрю, совсем плох стал наш "агоы братЭ" аФФФэктыч... То ли пакращення еще не настало, то ли ему до сих пор камуналачку не снизили Cheerfully
 
Не згоден Згоден  Підтримка: 71%(10/14)

07.08.2019 18:35:10
ага, а у Петра значить телевізора не було і по телевізору його не показували - от і маємо що маємо.
 
Є два виходу - або міняти нарід, бо тупий (тільки 8 відсотків свідомі, що за Петра), або заборонити телевізор, бо погано вплива на плєбс і нарід голосує не вірно (не за Петра). Якшо не спрацює - заборонити інтернет, шоб не було де побачити отих зелених клоунівi55
Не згоден Згоден  Підтримка: 27%(4/15)

07.08.2019 18:56:34
Сліпий Пью 07.08.2019 18:35:10
а у Петра значить телевізора не було
От давай ше розкажи мені, як ти 5 канал дивився. Ти ж сліпийI roll!
Сліпий Пью 07.08.2019 18:35:10
і по телевізору його не показували
Показували. Році у 2014. Коли кляті алігархи думали, що він з їхньої тусовки і "ворон ворону око не виклює". А як почав клюватися - влаштували йому з того ж тілівізора не то що холодний, а помийний душ.
 
Все ж простоgirl_hospital
Не згоден Згоден  Підтримка: 67%(10/15)

07.08.2019 19:06:08
@ндрійко 07.08.2019 18:56:34
От давай ше розкажи мені, як ти 5 канал дивився

А "Прямий"???! Постійно дивився на Вересня з Ганапольським як вони за політику розповідали. Після президентскьких перестав, бо зрозумів, шо погано вони відпрацювали. Мало за Петра та його подвіги розповідали і нарід недочув. 5-й такі да, перестав дивитися давно. У 2004-5 роках дивився тіко 5-й, де були журналісти Шевченко, Скріпін - єдиний канал, шо правдиво висвічував події на Майдані. Ющенко Так! Помаранчові стрічки, нічна варта, гринбджоли - все це було і... потім скурвилося, бо любі друзі, Фірташ, акцепти, глечики, меморандуми і універсали
Востаннє редаговано Сліпий Пью 07.08.2019 19:07:18
Не згоден Згоден  Підтримка: 36%(5/14)

1 2 3   »


Загрузка...


programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2020 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Будь ласка, увійдіть за допомогою
Facebook-login