для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru

Деякі нюанси сланцевого газу – бо звичайний газ уже нарот подзаєбав


Деякі нюанси сланцевого газу – бо звичайний газ уже нарот подзаєбав
Я так розумію, що у санітара немає іншої можливості щось коментувати окрім ІМХО …якщо є – підкажіть будь-ласка…
 
Mac Tíre запитав наступне:
 
1. Невже ввесь сланець - в околицях Слов'янська? Трохи дивна геологія, чи не так?
 
- Ні, сланцеві відклади є не тільки в околицях Слов'янська – це одна з перспективних зон, що знаходиться в межах донецької та харківської областей – інші зони є в полтавській, сумській та чернігівський областях. Але тут основне питання у стандартах безпеки і оцінювання ризиків міжнародними корпораціями. У Шела, наприклад, працівник навіть не сяде на горщик, якщо там не буде паска безпеки….і тут уявіть собі зона бойових дій – катцапи з танками та градами і це все в межах ділянки куди вам потрібно інвестувати сотні млн долярів у доволі ризикований з точки зору геології проект… кому потрібно таке щастя?!
 

2. Амери могли б працювати зі сланцем в Україні - ринки ближче, витрати на транспортування кінцевого продукту нижчі. Чи не так? Все впирається в умови конкретних угод? Чи халявний газ (готовий продукт), той, що під землею, хіба не він вбиває навіть думку про таке?
 
- Звичайно могли би - і ціна на газ у нас вище і дефіцит і рента низька - все було би в шоколаді (Пеця тут не винен). Конкурси по СРП як раз і планувались під амерів, і відповідні шикарні умови для їх заманухи… але не встигли їх провести при ПП – потім наші жлобоолігархи і продажний грося просрали усю справу…до речі не випадково одним із критеріїв оцінки у конкурсних умовах була наявність досвіду розвідки та видобутку газу із нетрадиційних джерел (вумні люди розуміють що підняти видобуток тільки за рахунок традиційного газу буде важко – привіт Програмі 2020)…жодна з компаній, що розіграли між собою 9 ділянок і близько немає такого досвіду…
- Халявного газу немає – на все потрібно гроші та технології, а також нормальні закони
 

3. Порівняльна собівартість газу (з-під землі) й газу зі сланцю?
 
- З точки зору видобутку, підготовки та транспортування немає ніякої різниці, адже природний (вуглеводневий) газ всюди однаковий (метан + вищі), газ відрізняється тільки джерелом його походження (всі джерела під землею): традиційній газ – джерелом є осадові відклади пісковиків та карбонатів на глибинах 500 – 6000 м (мають порову структуру у якій міститься газ), не традиційний газ – сланцевий газ, метан вугільних пластів, газ щільних пластів (ці пласти майже не порові – газ міститься на молекулярному рівні). Велика різниця між традиційним газом і сланцевим є у технології буріння свердловин та розкриття пласта – якщо для газу звичайного достатньо вертикальної свердловини і перфорації пласта, то для сланцевого газу необхідно бурити горизонтальну свердловину та проводити гідророзрив пласта – і тут різниця у вартості може досягати 5-10 разів на користь сланцю
 
4. Амери мають монополію на сланцевий газ - у сенсі технологічному?
 
- Ні, не мають, але фактично вони єдині в Світі хто має достатній досвід розвідки та видобутку сланцевого газу… хоча нема ніяких проблем замовити американську сервісну компанію для буріння горизонтальної свердловини та гідророзриву - питання лише де і як
 
5. Чи не варто пустити в Україну амерів - із єдиного міркування: вставити в сраку Росії пістона?
 
- 100%, так і планувалось… а зараз хз чи вони підуть до зебілів (всі мої знайомі іноземці у тихому ахуї - навіть поляки)
- Не тільки щоб катцапів уебати (хоча це свята місія!), а для того щоб мати більший доступ до реально сучасних технологій та інвестицій… зараз в Україні не має жодної бля іноземної компанії з видобутку нафти і газу (афшори та АйПіО компанії не рахуються) – наприклад у мамалижників з 20-ти компаній лише 2-3 румунських…
 

Cильвер спросил:
 
"что делать?"
 
- тут так просто не ответить, надо много букавок и цыферек - на несколько ИМХО (может как то собирусь и накатаю)
 

 
© PetroMeister [26.07.2019] | Переглядів: 1623

2 3 4 5
 Рейтинг: 40.2/32

Коментарі доступні тільки зареєстрованим -> Увійти через Facebook



programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2024 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Вхід через Facebook