для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны.

soul, my soul

soul, my soul
Якщо чогось у житті навчився, то це все – від людей. Від мертвих і ще живих.
 
Вчитися з великих книжок було трудно: не раз і не десять потребували читання, думання, введення себе в розуміння, та й після цього залишалися сумніви, чи втямив. Питається, навіщо таке робити взагалі? Можна ж пройти мимо. Але ходити верхами нецікаво. Те, що один відкрив усім своїм життям, це другому наче урок, іспит: чи ти бодай здатен засвоїти. Складений іспит – немов зарубка на руків’ї, знак: так – це відбулося, так – це тебе змінило.
 

Ясна річ, знанням (публічною витлумаченістю буття-в-світі) можливості екзистенції не обмежуються. Свій шлях до самого свого буття відкриваєш самотужки, коли прямуєш до власної смерті. Звучить похмуро, але насправді є найприроднішим і найшляхетнішим покликанням кожної людини. Не будь життя скінченним, ніщо не зрушило б людину на шлях справжнього буття, не відірвало б її від товариських лабет публічності (співбуття один із одним).
 

< кінець серйозної частини >
 

 

 

…На грудях моєї чорної футболки якийсь гуморист вивів білим Soul. Лягаючи спати, бачу те слово на спинці стільця. Позбуваюся душі до ранку.
 

 
…Десь на початку квітня в ФБ світилася культурна дама років 40. Працівниця 1+1. Селфіня. Кожен піст супроводжувала варіаціями на тему «необрання Порошенка не є трагедією», «я за нього голосуватиму попри його темні сторони (боки?)», «це ще не кінець світу». У мене є великий сумнів, що вона бодай щось тямить у грецькому розумінні трагедії. Я нездатен уявити її в ролі моралістки на тамтому несудноплавному каналі. За помаранчевого майдану вона встигла зістрибнути з каналу – й отримала оплески. У цьому квітні добра платня такі вибрики унеможливила. Посміху гідна претензія поставити себе над сутичкою. Живучи в клоаці, важко мати претензію на моралізацію. Але розум або є, або за ним загуло при народженні. Не ображає моє почуття гідності тамте існування культурних дам.
 

 
…Не є знавцем соцмереж, не ходжу туди на прогулянки. Але днями натиснув на щось загадкове, приплив виніс мене просто на допис одного «експерда» від політики, побуту й моралі. Спочатку хтів увімкнути старого доброго Аваста, та трохи стримався й почав читати. «Руки Свинарчука», «клептоманія Порошенка», «нема з кого й заради чого вибирати», «аморальна влада» - для довідки: це десь межи 1-м та 2-м туром президентських виборів. Текст розлогий. Стиль суржикуватий. Курва! Щось до болю знайоме. Звісно, не сантехнік. Ясна річ, не Лермонтов. Порпаюся у хвилях власної пам’яті, заінтригований, заскочений зненацька. І тут – упс! Портрет героя: фанатичний погляд догматичного дослідника аморальності в жінках. Чингачгуку Великий Змію, мої гратуляції! Тебе ж виплекав нещасний ДД, надав тобі трибуну, підігнав удячну аудиторію, кидали жіночки чепці, в повітрі музичка лунала! Ось ти де, мій маленький герою. Теж селфіст-автоматник. Твої очі надалі палахкотять щирим догматизмом. Ти так і не впізнав власну долю графоманівську. Колись поставши на герць із аморальними курвами, залишився непереможним у власній змоскальщеній хаті. Ти, мабуть, ніколи не чув, що сутички бувають доволі брудними, що висковзати з необхідності радикального вибору – це якось не по-чоловічому, злегка по-бабськи. Не вдасться бути вищим, обираючи високе куряче сідало й повчаючи вдячних курей. Амінь, добрий проповіднику.
 

…Сектантське начало в мережевій практиці. (Не про москалів і кацапів.) Коли збираються до купи двійко українців, завше отримаємо трьох гетьманів, півдюжини Наполеонів, кількадесят «експертів». Це загадка природи. Як я цей факт розумію? Почнемо з того, що кожен у чімсь є дурним як чіп. Тобто профаном. Вікіпедія допомічна, та завше лишається підозра, що й у вікіпедії ти не бум-бум. Але поговорити хочеться. Поговорити з кимось розумнішим за тебе – страшно, він бо може виявитися грубіяном і проказати: «Від*бися, дурню нещасний!» А це вже нестерпно. Тоді треба малого гуртка однодумців (таких самих невігласів, як і ти). Це сприяє самооцінці. Надає сенсу в житті й побуті. Далі – більше. Малий гурток стає спільнотою самооцінщиків.  Всі однорівневі, злютовані спільною люттю. Але тем, де злютовані бодай про щось розумне чули, обмаль. Постають цілком божевільні погляди на навколишній світ. Але спільні. Виникає якась подоба секти. Сектанти невимушено прямують до власних сайтів. Процес доходить логічного кінця. Одновірці обирають бога.  
 

 
…Вони зовсім не християни, на щастя. Бо канонічні церкви жорстко винищують єресі. Єретикам ніколи не затишно.
 

< кінець веселої частини >
 

 

 

…Не маси. Не публічність. Не секти. Хто ж тоді? Хто є в цім світі Людиною? Чим є в цим світі Людина? Ζῷον λόγον ἔχον, animal rationale? Тварина, що говорить (що розумна)?
 

Я – не знаю. Знаю, що знати це мені не дано. Але. Може, щось сказано тут? У цьому малому уривкові:
 

«…Кажуть, великі ідеї прилітають у світ на крилах голубки. Прислухаймось: можливо, ми розрізнимо серед грому імперій та націй слабкий шелест крил, тихе дихання життя й надії. Одні скажуть, що надію цю несе народ, інші - що несе її людина. А я переконаний, що вона живе, дихає, існує завдяки мільйонам одинаків, чиї творіння й праці щодень заперечують кордони та інші брутальні міражі історії, щоб допомогти хоча б на мить яскравіше засяяти істині, вічно гнаній істині, яку кожен із них своїми поневіряннями й радощами звеличує для всіх нас.»
 
(Альбер Камю. Шведські промови. 14 грудня 1957 року.)
 

 


© Mac Tíre [11.07.2019] | Рейтинг: 44.6/26 | Переглядів: 4902

2 3 4 5 44.6/26
Коментарі

1 2 3   »
11.07.2019 18:48:47
Кожен з ДД-шників потайки оглянувся... Чи не його випадком Автор виловив у мордокнижці?
У мене холодного поту на чолі не з'явилосяsmile3, бо на ФБ поки ще не помічений.
5
Не згоден Згоден  Підтримка: 50%(3/6)

11.07.2019 18:50:32
инженегр 11.07.2019 18:48:47
Автор виловив у мордокнижці?

це був не фб, якщо Вас, полковнику, це втішить )
 
і якось так виходить, що я їх зовсім не ловлю, навпаки, намагаюся ухилятися (це мистецтво має назву dodge) - а воно само летить, скоро самотній білій людині ніде буде ноги поставити в неті, аж глядь - навколо сами кайова, команчі, ірокези...
Востаннє редаговано Mac Tíre 11.07.2019 18:58:34
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(8/8)

11.07.2019 18:54:40
Без проблем, з Вами у галузі перекладу я на герць не підуsmile3
Навіщо намагатись лізти на ринг супроти Кличка, або Ломаченка?
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(7/7)

11.07.2019 20:24:06
Кажуть, великі ідеї прилітають у світ на крилах голубки
Після того, як прочитав, що у голубів відсутній сфінктер і вони гадять безупинно, моє ставлення до символу миру суттєво змінилося. Десь так, як і до символу віри. До того ж після відвідим Малаги і знайомства з реальним життєписом Пікассо він для мене розчинився. Як людина. Разом зі своїми постійно-сручими голубами.yahoo
 
< кінець серйозної частини >
 
Позбуваюся душі до ранку.
Згадав Пруткова:
Если у тебя есть фонтан, заткни его; дай отдохнуть и фонтану.
 
Лишити душу у спокої хоча б до ранку - то непогана ідея. pardon
 
< кінець веселої частини >
 
Человек - звучит гордо. Но выглядит отвратительно...
 
Самсем никанееееец!!!!! (А. Макаревич) yahoo
 
Пан виглядає занадто сурйозним.
Take it easy, mate. Life's great! To wink
Не згоден Згоден  Підтримка: 78%(7/9)

11.07.2019 20:27:21
инженегр 11.07.2019 18:48:47
Кожен з ДД-шників потайки оглянувся...
Не кожен.
Лиш той, хто використовує ФБ як голуби оточуюче середовище. To you
Не згоден Згоден  Підтримка: 78%(7/9)

11.07.2019 23:05:56
Ыксперд Ы-Э 11.07.2019 20:24:06
Пан виглядає занадто сурйозним.

Навіть не лише виглядає. Душевний спокій вимагає серйозного ставлення.
 
День такий. Встав зранку - колонка не горить. Викликав майстра. Майстер прийшов. У цілому будинку нема газу. Майстер пішов. Дали газ. Колонка далі не горить. Викликав майстра. Завтра буде знову ранок.
 

Все просто. Написав про це імхо. Ζῷον λόγον ἔχον - мабуть я. Аnimal rationale - подібний на майстра по газу. Крила голубки - тритаце-коріол-біфрен. Останній стимулює пам'ять і унеможливлює стрес, але не завше.
 

Переїжджаючи на нову квартиру в останній день червня подарував голубкам кіло вівсянки й кіло ячної крупи (не можу на них дивитися)... Ви знаєте, що ми (люди) завинили голубам, коли їх на 50 відсотків доместикували? Жили б вони без нас і жили, немов дикі вірли.
 
Востаннє редаговано Mac Tíre 11.07.2019 23:17:26
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(4/4)

12.07.2019 00:51:11
5
Не згоден Згоден  Підтримка: 83%(5/6)

12.07.2019 10:30:34
Тузик_Киевлянски 12.07.2019 00:51:11
12.07.2019 00:51:11

вбили, значить, Фердинанда-то нашего... )
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(4/4)

12.07.2019 12:12:13
Із Петром та Павлом - усіх християн!
 
Без політики. Бодай сьогодні.
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(4/4)

12.07.2019 13:33:21
Mac Tíre 12.07.2019 12:12:13
Із Петром та Павлом - усіх християн!
drinks
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(4/4)

12.07.2019 16:32:21
Аби дещо розбавити враження про надмір сурйозності ірландського вовка:
 
https://durdom.in.ua/uk/main/article/article_id/12845/user_id/10069.phtml
 
це було так давно)
 
We're as stubborn as mules
With our blood on fire
When we ain't at Sunday mass
We'll look any man straight in his eyes and say
Kiss my Irish ass!
You better kiss my Irish ass!
 
**
 
Ми мули затяті,
кипить у нас кров,
 
Лиш меса в неділю -
нам втіха й любов.
 
Ми кожному в очі
прокажем прямцем:
 
Ти дупу
ірландську
поцьомай
живцем!
 
Мерщій-но, охочі,
нас в дупу цілуй!
 
Тобі ще не пізно,
ти час не марнуй,
 
Як жити захочеш,
нас в дупу цілуй!
 

Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(2/2)

12.07.2019 16:38:11

https://durdom.in.ua/uk/main/article/article_id/12208/user_id/10069.phtml
 
Give me the Irish Republican Army,
Give me the Green, White, and Gold every time.
Give me the three-leaved shamrock of Ireland,
A land I love that is so divine.
Send the English back where they came from,
To Hell!
Give us our country back again.
Give me the Irish Republican Army,
To make our land a nation once again.
 

*
 

передусім повстанська армія IRA*
щодня повік зелений білий золотий
подай нам Боже наш трилисник рідний край
цей терен божествим і він і я і ти
женіть англійців геть у пекло їм пора
віддайте землю нам Ірландії свободу
передусім повстанська армія IRA
міцну державу створить знову для народу
 
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(3/3)

12.07.2019 17:10:03
А це - без перекладу зрозуміле: чорний пес, севентиз, хард-рок, LZ.)
 

 

 

 
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(3/3)

12.07.2019 17:18:20

Roadhouse Blues  - The Doors
 
переклад тут https://durdom.in.ua/uk/main/article/article_id/26276/user_id/10069.phtml
 
Let it roll, baby, roll
Let it roll, baby, roll
Let it roll, baby, roll
Let it roll, all night long
 
**
 
                                           Лиш би рок був би  рол,
                                           Лиш би був рок-ән-рол,
                                           Льосе,  рок,  льосе,  рол,
                                           Льосе,  рок,  льосе,  рол,
                                           Лиш би був рок-ән-рол.
 


Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(3/3)

12.07.2019 17:59:16
У році 10-му вийшла в нас із доброю людиною легка суперечка. Товариш виклав свій переклад Lady in Black. Я не погоджувався, казав, що це не лагідна матуся прийшла втішити головного героя, не рани вона йому гоїти збиралася. Наприкінці ми залишилися кожен при своєму. Однак зійшлися на думці, що хард-рок 70-х мав безліч тлумачень і нікому ніц не пояснював.
 
За 3 роки я мав нагоду спитати самого Кена Генслі, про що він думав, коли писав текст. Кен проказав приблизно так:"Розумієш, на світанку після важкого концерту сидів на сходинці мінівену. Був виснажений вщент, життя здавалося нестерпним. А тут - упс! Простує поруч (і мимо) дівчина в чорному... Вітрець віє,  її волосся розвиває, вона замріяна, не звертає уваги на жодне. І відразу стало мені спокійно на душі, забув усі важкі моменти, свої проблеми. Так, перебирав струни й щось шепотів собі попід ніс. Вийшло те, про що ти мене зараз питаєш."
 
А тоді, в 10-му, й я щось шепотів попід носа, шукав релевантного фонетичного перекладу...
Востаннє редаговано Mac Tíre 12.07.2019 21:24:20
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(2/2)

12.07.2019 18:15:51
Але не знайшов.) Списано було багато аркушів - все даремно. Ось уже 9 років по тому й усе, що збереглося:
 

 
Вона прийшла до мене однісінького ранку -
 
В січневій самоті недільній  у зимі
 
Текло її волосся
 
Холодним вітром течії.
 
Не знаю, як знайшла мене
 
У темряві, де йшов я -
 
Руїна навкруги
 
Від бою, де не міг перемогти
 

 
Це була моя нищівна поразка, за яку досі прикро. Коли картаю себе за щось, подумки проказую "ші кам ту мі ван монінг..." - дуже близьке справжнє звучання, та не вдається його вловити (схопити, втримати) при перекладі, щоби відтворити українською. А вдалося б - це був би ідеал. Хоча й згоден: у цім замаху була дрібка божевілля.)
 

 

 

 
Востаннє редаговано Mac Tíre 14.07.2019 20:00:38
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(2/2)

12.07.2019 21:48:58
Mac Tíre 12.07.2019 18:15:51
ExcellentlyShe came to me one morning,One lonely Sunday morning,
Her long hair flowing in the mid-winter wind.  I know not how she found me,
For in darkness I was walking, And destruction lay around me From a fight I could not win.
She asked me name my foe then I said the need within some men
To fight and kill their brothers Without thought of men or god.
And I begged her give me horses To trample down my enemies,
So eager was my passion To devour this waste of life.
But she would not think of battle That reduces men to animals, So easy to begin And yet impossible to end.
For she the mother of all men Had counciled me so wisely that I feared to walk alone again
And asked if she would stay.
"Oh, lady, lend your hand", I cried, "Oh let me rest here at your side".
"Have faith and trust in me", she said And filled my heart with life.
"There is no strength in numbers. Have no such misconceptions.
But when you need me assure
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(1/1)

12.07.2019 21:49:54
Thus having spoke she turned away
And though I found no words to say
I stood and watched
Until I saw her black cloak disappear.
My labor is no easier,
But now I know I'm not alone.
I find new heart each time
I think upon that windy day.
And if one day she comes to you
Drink deeply from her words so wise.
Take courage from her as your prize
And say hello for me.
ConcertThe DJ
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(1/1)

12.07.2019 22:00:20
Mac Tíre 12.07.2019 10:30:34
вбили, значить, Фердинанда-то нашего... )
biggrin
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(1/1)

12.07.2019 22:11:17
Mac Tíre 12.07.2019 17:10:03
ExcellentlyHey, hey, mama, said the way you move, Gonna make you sweat, gonna make you groove.
Oh, oh, child, way you shake that thing, Gonna make you burn, gonna make you sting.
Hey, hey, baby, when you walk that way, Watch your honey drip, can't keep away.
I gotta roll, can't stand still, Got a flame in my heart, can't get my fill.
Eyes that shine burning red, dreams of you all through my head.
Hey, baby, oh, baby, pretty baby, Tell me won't you you do me now
Didn't take too long 'fore I found out, What people mean my down and out.
Spent my money, took my car, Started telling her friends she wants to be a star.
I don't know but I been told, A big-legged woman ain't got no soul.
All I ask for when I pray,
Steady rollin' woman gonna come my way.
Need a woman gonna hold my hand, won't tell me no lies,
Make me a happy man.
The DJ
Востаннє редаговано Шайтан 12.07.2019 22:15:27
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(2/2)

1 2 3   »


загрузка...
programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2019 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Будь ласка, увійдіть за допомогою
Facebook-login