для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны.

Фабрика смерті. Як Сталін запустив масові репресії

Фабрика смерті. Як Сталін запустив масові репресії
Йосиф Сталін кермував «Червоною державою» 32 роки. За цей час він та його послідовники просто взяли і без вагомих на те причин знищили мільйони людей. Зокрема історик російської академії наук Віктор Земськов, дослідник демографічних наслідків сталінського терору наводить такі цифри:
 
Засуджено — 3, 77 мільйони людей
До вищої міри покарання — 765 тисяч
У книзі своїй книзі «Велика брехня XX століття» Земськов пише, що найбільша кількість засуджених знаходилась у ГУЛАГу в 1950 році — 2,56 млн осіб.
 
Деякі історики з такими цифрами не погоджуюся, і відкрито говорять, що Земськов навмисне применшив кількість жертв Сталінських репресій. Приміром, головний радянський політв’язень Oлександр Солженіцин, маючи за плечима чималий досвід «сидіння у концтаборах», провівши дослідження наводить цифру у 66 мільйонів людей.
 
Куди менші цифри наводить американський історик Тімоті Снайдер. Ще в 2011році він писав:
 
— Загальне число цивільних, убитих сталінським режимом, наближається до шести мільйонів — безперечно, це страхітливо велика цифра.
 
Заслужений професор Гавайського університету, автор терміна і концепції демоциду, історик та дослідник Рудольф Руммель в одній зі своїх 24 наукових праць «Смертельна політика: Радянський геноцид і масові вбивства з 1917 року», посилаючись на чисельні джерела, фахово обґрунтовує розрахунки та вказує кількість людських жертв серед цивільного населення за період правління Йосипа Сталіна в розмірі 51 млн 755 тис. осіб, з яких близько 40 мільйонів померло або було вбито в таборах ГУЛаг.
 
Якщо взяти до порівняння нацизм, то за словами того ж Тімоті Снайдера, німці знищили близько 11 мільйонів людей. Якщо подивимося на максимально можливу цифру кількості жертв голокосту, то це – 6 мільйонів людей. Як бачимо, такі цифри і близько не стоять із цифрами жертв Сталінського режиму.
 
Як Сталін щапустив масові репресії та як його механіхми працювали у регіонах, читайте на сторінках журналу Артефакт:
 
https://artefact.org.ua/history/fabrika-smerti-yak-stalin-zapustiv-masovi-represiyi.html


© Роман Коржик [30.01.2019] | Рейтинг: 36.8/15 | Переглядів: 1274

2 3 4 5 36.8/15
Коментарі доступні тільки зареєстрованим -> Facebook-loginзагрузка...
programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2020 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Будь ласка, увійдіть за допомогою
Facebook-login