для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны

ТАРАС ЧОРНОВІЛ: "ГОВОРЯЩАЯ ГОЛОВА"


ТАРАС ЧОРНОВІЛ:
Говорящая голова (калька с английского выражения talking head) — термин, широко применяемый в СМИ для обозначения телекомментатора или эксперта, снятого крупным планом. Также «говорящими головами» называют представителя государственных органов власти, озвучивающего ту или иную официальную точку зрения (в английском этому соответствует термин spokesman).  Существует интернет-портал «Говорящие головы» (gogol.tv). Его основной контент — видеоролики с диалогами известных людей на заданную тему. Компания NotaMedia, разработавшая сайт, говорит, что «говорящие головы» — это специалисты самых разных отраслей и сфер деятельности: журналисты, юристы, благотворители и все те, чье мнение является по-настоящему авторитетным.

ТАРАС ЧОРНОВІЛ: "ГОВОРЯЩАЯ ГОЛОВА"
      Останнім часом на багатьох телеканалах часто видно Тараса Чорновола, якого запрошують туди у якості політолога, політичного експерта, аналітика.  Мене дивує – яким експертом може бути  особа, яка вилизувала дупу Януковичу і його оточенню, особа,  чия політична позиція продиктована лише  власними шкурними інтересами?
      У 2004-му році  Тарас був  обраний депутатом ВР за списками «Нашої України», однак карколомної кар’єри він там не здобув,  і йому,  амбітному сину видатного діяча України, образно кажучи,  було відмовлено в прямому доступі до «тіла» лідера НУ Ющенка.  Тоді він, будучи обраним за списками НУ,  увійшов до проросійської фракції “Регіони України”, і навіть став довіреною особою Януковича на переголосуванні другого туру президентських виборів.  Однак і там він прямий доступ до «тіла» лідера ПР мав лише тимчасово, ставши згодом звичайнісінькою «шісткою», рупором ПР, такою собі «говорящою головою» на різноманітних інтерв’ю, політичних шоу і т.п.,  де, маючи «підвішений язик», поширював всіляку ригівську брехню і запевняв, що не шкодує, що підтримує ПР і Януковича, який, за його словами, є лідером, здатним об’єднати націю. Ахметова називав порядною і інтелігентною людиною, брехав про те, що у Януковича в Ів-Франківську вцілили не яйцем, а «тупим важким предметом», і що «5-й канал» нібито це вирізав з відеосюжету.  В ефірі Радіо «Свобода» невдаха-керівник штабу Януковича, запінившись, брехав про помаранчевий майдан:  «Ви можете порахувати метри і кількість людей, які там стояли. Там було лише 25 тисяч чоловік»,  а про північно-атлантичний альянс висловлювався так: «доки буде НАТО, доти буде гальмуватися процес створення європейської системи безпеки… Сьогодні вступ до НАТО загрожує Україні, створює збурення серед сусідів. За якими мотивами ми тепер йдемо до НАТО? ».  В 2005-му він заступався за «хазяїна», запевняючи, що жодних грошей з бюджету на межигірський маєток Януковича не виділялося: «Це абсолютна брехня… все законно».  До того ж, він закохався у цього урку Яника, надіючись на перспективу, а з Ющенком перспективи у нього не було:  «У мене була все ж якась особиста прив’язаність до Януковича … І другий момент: стримувала відсутність якоїсь іншої перспективи»

          Кількість ригівської брехні, яку, шморгаючи носом, у свій час вихаркав Тарас на телеекрани, не перелічити, але зараз він про себе каже так: «я хронічно не вмію брехати».
          Тарас уявляв  себе значущою у ригівській партії фігурою, чекаючи просування по партійній лінії, однак його  розглядали лише як гумовий засіб № 1,  як пропагандиста, де «голова-говорун» має виконувати найбруднішу «словесну» роботу, переманюючи на бік проросійської  партії електорат, в тому числі Західної України. Тож його використовували в пропагандистських цілях передусім як сина видатного політика В’ячеслава Чорновола, який би за жодних обставин не зробив би того, що зробив цей перевертень, який негідний носити прізвище свого батька.
       Та й взагалі Тарас по життю хоч і балакучий, але тупий, дурний і лінивий. Причому це – не образа з моєї сторони, і не наклеп. Це слова самого Тараса, коли його запитали -  за яких обставин, він, львів’янин, погодився очолити виборчий штаб Януковича? Відповідь (пряма мова):
«Це називається - елементарна дурість і лінивство… Я почав приглядатися до Януковича, а далі мене просто помітили і почали вести. Мене вів політтехнолог Грановський, а потім мною займалася Ганна Герман. Мене вели, і я КУПИВСЯ ».
       Подібне він казав і в інтерв’ю Роману Скрипіну: «Зайшов я туди по тупій дурості»
       Оскільки так просто в оточення Януковича не потрапляють, то він Роману Скрипіну зізнався, що його у ПР по своїй квоті Януковичу профінансував Ахметов. Цікавий був аргумент Тараса – чому Ахметов його переконав і чому він йому повірив: «Я маю звичку вірити людям, коли вони мені в очі щось говорять».  Ахметов йому багато розказував про особливості економіки і бізнесу, і це Тарасу сподобалось, де тут же Тарас зізнався, що в цих питаннях не розбирається. Однак це йому не завадило у все повірити, бо він же, як «експерт-аналітик», має звичку вірити людям. Потім вів зізнався, що то була поступова вербовка за рекомендацією Герман, а керував вербовкою політтехнолог, якому приписують авторство «трьох сортів українців» - Грановський. А потім, за його словами, його почали «мудро вести», і далі «експерт» зізнався:  «мене добре, красиво, тупо розвели».  Ось така життєва «мудрість» виходить у цього тупого і наївного «аналітика», від якого зараз дехто сподівається почути об’єктивну мудру думку.  

     Отож, виходить, що цього затіканого, так би мовити, «політолога-експерта» з «аналітичним» мисленням, насправді легко купити і легко ввести в оману. То який з нього тоді політолог?  Що ви хочете почути від цього блазня, крім упередженої  політичної діареї в інтересах чи то Ющенка, чи то Януковича, чи то Порошенка … Тому нинішнє його мерехкотіння на телеканалах  можна пояснити хіба що профінансованим банковою чи ще кимось використанням у ролі «говорящої голови».
       Сьогодні прислужник такого ж «томущопослідовного» Яника,  Тарас Чорновіл веде жорстку критику проти Ю.Тимошенко, а тоді, коли прислуговував ригам, він радів і вітав переговори по створенню «ширки» між ПР і БЮТ, бачучи у ЯнукОвочі «хорошого прем’єр-міністра», а у Ю. Тимошенко - «хорошого президента».  Пряма мова:
«Перші два лідери найпотужніших політичних сил готові чимось пожертвували. Одна – жертвами на президентство, а друга – на посаду прем’єра і на уряд. Хоча їх треба би було поміняти. З Януковича був би хороший прем’єр-міністр, а з Тимошенко – хороший президент».
 
        Судячи з теперішніх його висловлювань, виходить, що Тарас все життя був тупим у політиці, і лиш нещодавно прозрів. Але і в такому випадку - кому потрібен такий політичний «експерт-аналітик» ?  А може тут якісь меркантильні інтереси ? Швидше за все – і те, і інше.  Свій вихід з ПР говорун пояснив своїм невдоволенням тією обставиною, що ПР вийшла з переговорів по створенню коалції з БЮТ.   "Два тижні тому ми "кинули" БЮТ, ми припинили з ними переговорний процес про створення коаліції. Ми чекали, що БЮТ першим зірветься. А насправді Партія регіонів відмовилась від створення надпотужної коаліції"
    
      То невже Тараса манила не лише любов до Януковича і Ахметова, але й любов до Тимошенко і її БЮТу,  що він настільки болюче це сприйняв, що вийшов з партії регіонів, не переживши зриву такої адіозної злучки?  Ні ! Ні якась політична позиція чи перконання, ні будь-які наслідки цього процесу його не цікавили. Тарас Чорновіл у рамках переговорів у майбутньому коаліційному уряді мітив на пост віце-спікера, і йому це у майбутньому коаліційному уряді обіцяли. А у випадку зривів переговорів бажана посада йому вже не світила. Йому також пропонували портфель гуманітарного віце-прем’єра, але вихід Януковича з ширканутих переговорів зруйнував меркантильні плани Чорновола і йому знову залишли роль «говорящої голови» ПР.  І все це стало відомо з його ж слів: «Подзвонив Клюєв і сказав: "Тарасе, ти ж бачив документ, тобі покажуть твоє місце в ньому. В результаті запропонували пост віце-спікера. Я відповів, що треба було думати 2008 року, коли був готовий і хотів на цю роботу, але тоді на запропоновану мені посаду "поставили" Лавриновича. Потому озвучили альтернативний варіант, який готувався під мене ще 2006 року – це портфель гуманітарного віце-прем’єра, який тоді дали Табачнику. Я СКАЗАВ ЩО ПОДУМАЮ, А ДЕСЬ ЧЕРЕЗ 5 ДНІВ АЗАРОВ З ЯНУКОВИЧЕМ ВИСТУПИЛИ І ПОВІДОМИЛИ ПРО ЗРИВ «ШИРКИ» З БЮТ». Ось тут то нарешті і зійшлися усі пазли. Ось де собака зарита. Ось чому Тарас так хотів бути в одній команді з Тимошенко і її БЮТом, бо лише у рамках того ПРиБЮТу йому світили омріяні посади.  
      
     Після зриву «ширки» і свого виходу з ПР він різко розвернувся в інший бік і став відчайдушним критиком як ЮВТ так і ПР.  Отож, його амбітні мрії не збулися ні в оточенні Ющенка, ні в оточенні Януковича. А після таких метаморфоз йому вже не бачити політичної кар’єри у жодній партії. Однак, на жаль, потреба в професійних говорунах не щезає і, мабуть не щезне, тому його і далі можна використовувати не відкрито на боці певного політика чи партії, а «в темну», у якості «говорящої голови», а інколи навіть (за його ж словами) у його статтях під чужим прізвищем. Тому він не видав Роману Скрипіну своїх замовників.   Зараз він працює в агітаційному руслі банкової і, за його словами, живе з того, що має багато замовлень на політичну аналітику, але - який з його аналітик чи експерт, видно з наведених вище фактів. Він був говоруном і ним залишиться.  
© Даяна [29.01.2019] | Переглядів: 7804

2 3 4 5
 Рейтинг: 37.9/67

Коментарі доступні тільки зареєстрованим -> Facebook-loginprogramming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2021 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Facebook-login