для старих юзерів
запам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны.

Справа була під Змійовим

Справа була під Змійовим
Пізній телефонний дзвінок розірвав життя на до і після. Ніч. Звивиста ухабиста дорога. Шалена швидкість. Фари вихоплюють з пітьми повороти, кішок, людей. Швидше! Швидше! Що чекає в пітьмі - життя чи смерть? Швидше! Не пропустити потрібні повороти! Не заблукати серед ночі! Ось тополя, обв'язана білою ганчіркою. Останній поворот. Кілька жінок сигналять ліхтариком - сюди. На траві лежить той, чиє життя зараз у невідомих  руках.
Застелене сидіння простирадлами. Закривавлена голова обмотана розірваною наволочкою.
- Ляжеш?
- Ні!
- Поїхали!
Телефон 102. Жіночий голос:
- Алло...
- У нас черепно-мозкова травма. Куди везти?
- Везіть до найближчої лікарні.
Зрозуміло, ми за межами Харкова. Чисте поле. Світить повний місяць. Ніч.
- Міліція?
- Так. Ми вже в Звідках. Де ви?
- Хвилин за десять будемо біля Свято-Дмитрівського храму у Васищевому.
- Ми вас зустрінемо там.
Знову звивиста дорога, підйоми і спуски. Приступи рвоти у пораненого. Біля храму патрульна Тойота. Зупиняємося.
Підходять дівчина і два хлопці в уніформі.
- Це у вас травма?
- Так.
- Будете писати заяву?
- Так.
Дівчина - слідчий дістає бланк заяви. Стандартні запитання: прізвище, ім'я, по-батькові, час народження, місце проживання, місце події.  Детально розпитує обставини.
- Можна швидше? Людині потрібна медична допомога.
- Будете писати заяву?
- Так.
- Тоді відповідайте на запитання.
Нарешті під заявою поставлено підпис. І знову заревів мотор. Вночі 160 км/годину на такій дорозі - це ризик. Запах крові в салоні. Приступи рвоти. Швидше! Швидше!
Показалося сонне місто з пригашеними вогнями. Знову телефон 102.
- Швидка допомога. Що у Вас?
- Черепно-мозкова травма. Куди везти?
- У невідкладну.
- Нас приймуть?
- Так. Де ви? Машину треба надіслати?
- Дякую, не треба. Ми своїм ходом.
Пусті вулиці. На червоне світло, через суцільні лінії, 180 - 200 км/годину. В 23:05 зупинка біля входу в приймальне відділення. Чергові медики, каталка, світло. Талончик в реєстратурі № 197. Очікування чергового лікаря. Заходить. Оглядається. В кімнаті двоє з розбитими головами, один ходить, другий лежить на каталці - в брудному одязі, стоптаних черевиках, пов'язаний наволочкою. Лікар показує на ходячого:
- Цього в операційну.
Кидаюся до лікаря:
- Допоможіть, це не бомж, а дачник. Копав цибулю, коли на нього напали, - кладу йому в кишеню ***гривневу купюру.  
Лікар помацав кишеню. Кивнув, повернувся в приймальну:
- Везіть цього в операційну.
Очікування під дверима. Через двадцять хвилин виходить:
- Я зробив все необхідне. Буде жити. 350 гривень за томограф зможете заплатити?
- Так.
- Поїхали.
Знову каталка. Ліфт. Підйом на другий поверх. Томограф. Цей же лікар бере 350 гривень і просить:
- Дайте сто гривень лікарю.
Даю.
- Сто п'ятдесят гривень за рентген можете заплатити?
- Так
- Поїхали на рентген.
Чекання під рентген-кабінетом. Виходить лікар за грошима:
- Дайте скільки не жаль рентгенологу.
Даю зверху п'ятдесят гривень.
- Їдьте в другу нейрохірурію на четвертий поверх. Черговий лікар скаже, що робити далі.
У супроводі медсестри їдемо на четвертий поверх. Вільне ліжко в коридорі. Застилаємо взятим вдома простирадлом. Перекладаємо пораненого на ліжко. Медсестра кличе чергового лікаря.
- Лікарю, що треба зробити? - кладу йому в кишеню 100 гривень. Вранці прийде інший лікар, платити доведеться і йому. Нам би до ранку протриматися.
- Коли принесуть результати томограми й рентгену, я подивлюся і вирішу.
Приносять. Перечитав. Мовчки щось написав, передав медсестрі і пішов до ординаторської.
Медсестра переписує призначення на маленький аркушик. Піднімає голову:
- Памперси одягатимете?
- Ні.
- Тоді тримайте ось це. Аптеки є на третьому і першому поверсі.
Йду на третій поверх. Набір за призначеннями обходиться в 720 гривень. Поспішаю до медсестри.
Ставить крапельницю, робить уколи. До мене:
- Давайте прив'яжемо його до ліжка.
- Для чого? Він же адекватний, -  але відмічаю, що вздовж стіни лежать хворі в памперсах, прив'язані до ліжок.
- Та в нас тут всякі бувають. Ви залиштеся з ним на ніч, мало що може бути.
Пішов відлік першої ночі в лікарні. Рвота припинилася. З палат долинають стогони і крики. Затихають.
Поранений заснув. О третій таксі - додому. Вранці бульйон, чай, кефір, тапки, чиста білизна, таксі, лікарня. Нічний черговий лікар перетворюється на денного палатного. Пораненого забирає в свою палату. Після ранкового обходу кличе до кабінету завідувача відділенням. Розсічений череп, є осколки. Осколки можуть зростися, можуть ні. Бажано видалити роздроблені кістки і поставити заміщуючу пластину.  Вибір - без операції на удачу, операція тільки з видаленням осколків, операція суміщено чи роздільно з установкою пластини..
- Видаляємо осколки і ставимо пластину одночасно. Що для цього треба?
- Ви зможете оплатити вартість пластини близько 12 тисяч гривень.
- Так.
- Зараз я зателефоную в Київ, там назвуть вартість пластини з найякіснішого титанового сплаву.. Коли зможете оплатити?
- На номер банківського рахунку?
- Так.
- За лічені хвилини. Називайте номер рахунку і суму.
Через десять хвилин завідувач дає номер рахунку для оплати 11,5 тисяч гривень. Хвала інтернету - через декілька хвилин приходить підтвердження платежу. Йду до завідувача:
- Платіж пройшов.
Той дивується, телефонує в Київ. Посміхається:
- Готуйтеся на завтра на дванадцяту годину до операції. Нова пошта доставить пластину близько одинадцятої ранку.  Попередьте хворого, щоб зранку нічого не їв. Лікар напише, що потрібно купити для операції.
Операційний пакет обійшовся в 711 гривень, пакет для анестезії - 435 гривень. Знову підійшов завідувач, почав рекомендувати поставити під пластину прокладку з якоюсь дуже корисною дією.
- Лікарю, це Ваш перший хворий, якому потрібна така операція?
- Ні, оперуємо майже щодня, - посміхається.
- Тоді робіть все, що треба, все буде оплачено.
 
Нарешті є можливість розпитати детальніше, що ж сталося у сутінках під повним місяцем у самому спокійному місці Харківської області - на грядці цибулі. Мова сповільнена, нерозбірлива, але маю терпіння вислухати і зрозуміти. Прийшов худорлявий високий хлопець років двадцяти п'яти - двадцяти восьми. Мабуть охоронець з поля кукурудзи, бо з ним був пес, схожий на німецьку вівчарку. Запитує:
- Це ти тут підпалюєш суху траву? Ти знаєш, що я зараз скажу собаці "Фас!" і вона перегризе тобі горлянку.
- Я не підпалював траву, це хтось інший.
- Ти знаєш, що ти незаконно обробляєш цю землю? У вас немає на неї документів.
- Ні, все законно оформлено. Була якась проблема навесні, але все владнали. Зараз всі документи в порядку. Якщо не вірите, можу подзвонити голові дачного кооперативу, вона покаже документи.
- Дзвони.
Коли руки відпустили лопату і взяли мобільник, хлопець схопив лопату і вдарив нею по голові. Отямився в темряві. Не було ні хлопця, ні собаки, ні лопати. Була калюжа крові, сумка з цибулею і в руці мобільний телефон. Дійшов до будиночка голови кооперативу. Постукав. Вона вийшла, вислухала, пообіцяла покликати допомогу. У вікно було видно, що знову сіла дивитися телевізор. Почекав і пішов до іншого будинку, де світилися вікна. Вийшла молода пара. Вони перев'язали рану, подзвонили рідним і в міліцію.
 
Справою зайнялося Зміївське районне відділення міліції. "Зайнялося" занадто сильний вислів для означення дій слідчої групи. Минули два місяці, але не вжито жодних дій для розшуку зловмисника. Налякані небезпекою дачники зайнялися цим самі.. Шукали недовго. Вже на ранок стали відомими імена нападника і його матері, якій належить дачна ділянка і будиночок на ній. За парканом бігав пес-горлогриз. Охороняв господарство, яке складалося з кози, собак, курей і качок. Сусіди розповіли, що обдовбаний син стає агресивним. Два роки тому відмітився нанесенням легких тілесних ушкоджень одному з дідів-пенсіонерів по сусідству. Минулого року бив матір. Коли сусід вступився за неї, то побив і сусіда. За нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості на нього була заведена кримінальна справа. Щоб уникнути покарання, на півроку поїхав на заробітки до Польщі. І ось знову відмітився - приїхав на дачу увечері без ключа і не міг потрапити в будинок. Тому розбив вікно і забрався всередину. Коли прийшла мати, накинувся на неї з погрозами. Мати викликала міліцію і син відправився на пошук пригод в спокійніші місця.
 
Дзвінок слідчій по цій справі:
- Ми знайшли того, хто розрубав чоловікові голову лопатою. Будь ласка, пришліть наряд, щоб його затримати.
- Я не маю права нікого затримувати без рішення суду. Суд не може винести рішення про затримання без експертного висновку про тяжкість травми. Хай травмований лікується, після одужання привозить нам виписку з історії хвороби і проходить судово-медичну експертизу.
- Але ж цей молодик небезпечний. Це не перший його напад. Тяжкість нанесених ним травм з кожним роком збільшується. Він може стати убивцею, якщо його не зупинити.
- Я не можу порушувати закон. Підстав для його затримання немає. На ваші слова, що це зробив він, будуть його слова, що він цього не робив. Кому вірити? У Вас є свідки?
- Свідків немає, люди на той час вже пішли з поля. Але потерпілий може впізнати нападника.
- Хай лікується. Коли вийде з лікарні, будемо вирішувати, що робити далі.
 
Після місяця лікування в стаціонарі потерпілий привіз у Зміївське районне відділення внутрішніх справ виписку з історії хвороби. Експерт зробив висновок,  що потерпілому нанесені тяжкі тілесні ушкодження. Згідно зі статтею 121 Кримінального кодексу України цей злочин карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років. Але як у такій справі без "але". Для оформлення висновку експерт просить надати йому посторінкову історію хвороби, яка надається лікувальним закладом тільки за вимогою слідчих органів. Слідчий не робить жодних рухів за історією хвороби у напрямку Харкова. Кримінальна справа без висновків експерта ведеться за статтею 125 Кримінального кодексу України "Умисне легке тілесне ушкодження". Спливає термін, який дається на розслідування справ за цією статтею.  
Триває листування потерпілого зі Зміївським РВВС. На клопотання і запити справно надходять відповіді у відведені законом три дні. Зрушень у справі немає. Які можуть бути зрушення, якщо у впровадження приймається за рік близько 200 справ?!. Тут або робити щось вибірково, або нічого не робити за ті ж самі гроші. Чи не так приходить втрата кваліфікації?
 
Харківська міська лікарня швидкої і невідкладної допомоги приймає щодня близько 200 хворих. Враження, що в царстві всеохоплюючого хаосу зберігся острівець порядку, де люди роблять роботу, яку повинні робити. При мізерних зарплатах, при відсутності фінансування на медикаменти і супутні товари. Лікування одного пораненого обійшлося в 32 тис. грн. Прощання з хірургами, які зберегли йому життя і працездатність, зворушило. Після слів подяки:
- Скільки ми Вам повинні?
- Не треба ніскільки. Ви й так багато витратили.


© Петрович [09.10.2017] | Рейтинг: 37.9/55 | Переглядів: 1579

2 3 4 5 37.9/55
Коментарі

1 2 3   »
sob

sob
09.10.2017 14:39:33
Петрович, очень печально. Имхо написано, как и все, что Вы пишете, великолепно.
 
Только вот вопросы - что делать и как быть?
Тут надо разделить на три части - работа правоохоронных органов, работа медицины и отношение общества.
 
По работе медицины скажу сразу - ургентная должна быть бесплатна, а уже за остальное приходится платить.
Тут все понятно, должны быть заложены средства в бюджет местных громад на ургентную медицину
 
Что касается отношения общества - все как всегда, кто-то безучастен, кто-то поможет всегда. Но неоказание помощи головой кооператива - это, имхо, уголовная ответственность. И, как минимум, ответственность перед громадой, долженствующая повлечь переизбрание главы и посылание ее всей громадой и по всем вопросам нах*й.
 
Насчет правоохранителей - естественно, настойчивые жалобы громады с последующими оргвыводами. Плюс подтверждение мысли, что мы должны иметь право на защиту, включая оружие. Но вряд ли бы оно именно здесь помогло
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(9/9)

09.10.2017 14:57:41
sob 09.10.2017 14:39:33
Тут надо разделить на три части - работа правоохоронных органов, работа медицины и отношение общества.
Всякий раз, коли доводиться мати справу з медициною, виліковуюся від мізантропії.
Як програмісту, доводилося мати справу з фінансами лікарні невідкладної допомоги. Років 15 тому бухгалтер-провізор щоранку обходила всі відділення лікарні, переписувала тих, хто через бідність не здатен оплатити медикаменти - їм за розпорядженням головного лікаря виділялися ліки безплатно. Іноземці безумовно повністю оплачували все - ліки, електрику, воду, опалення, каналізацію, постіль, харчування, миючі засоби. Платіоспроможні оплачували медикаменти і товари медичного призначення. Харчування було безкоштовним.
 
Років сім тому в стаціонарі іншої лікарні один раз на добу давали кашу і чай. Зараз у лікарні невідкладної допомоги безплатне дворазове харчування - каша з курятиною і чай на сніданок, в обід борщ (суп), каша з прожилками м'яса і чай.
 
Вразив порядок - миють, возять, колять, носять, лікують, розмовляють, втішають... Людяно. Більшість хворих в нейрохірургії - потерпілі від кримінальних дій. І тут вже наслухалася про роботу міліції. Ракова пухлина!
Востаннє редаговано Петрович 09.10.2017 14:58:42
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(10/10)

MVF

MVF
09.10.2017 15:03:26
Чудова стаття! 5 Пропоную в Санбюлль
 
Петрович 09.10.2017 14:57:41
Більшість хворих в нейрохірургії - потерпілі від кримінальних дій. І тут вже наслухалася про роботу міліції. Ракова пухлина!

А ось кого "наша" поліція "кришує":
 
https://narodna-pravda.ua/2017/10/09/pust-budet-krov-mne-vse-ravno-golovnyj-dyrektor-mriyi-sajmon-chernyavskyj-pro-sytuatsiyu-u-kozovij/
 

Не згоден Згоден  Підтримка: 89%(8/9)

09.10.2017 15:10:03
MVF 09.10.2017 15:03:26
Пропоную в Санбюлль
Я дуже не хочу цього. За день-два ІМХО піде з головної сторінки. А якщо зависне на тиждень в Сабюлі, то з великою ймовірністю потрапить на очі, кому не слід. Ви ж розумієте, що хоч імена не названі, їх легко встановити. Покарають не злочинця, а людей, які виживають на границі закону і правопорушення
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(7/7)

09.10.2017 16:14:41
i55 Ну шо тут сказать? Хулиганы - это плохо. Радует, что в нашей стране можно за копейки провести сложную нейрохирургическую операцию и спасти человека. Не зря малоимущие иностранцы ездят к нам лечиться.
 
А в остальном - конечно же ЗРАДА Yes Полиция не кинулась арестовывать того, на кого показали пальцем соседи, да и вообще, медикаментов на шару нет, за рентген нужно платить. А ведь государство "должно" и даже "обязано"...
 
Кстати, заявление в полицию можно писать и в больнице, а не по дороге и с разбитой головой. Ну то уже такое, мелочи.
Не згоден Згоден  Підтримка: 0%(0/15)

09.10.2017 18:19:08
Хай господь милує. Літні люди беззахисні, мов діти. Не розуміють що по чому в цьому світі (отого наріка посікти в капусту разом з його собакою коштує одна, від сили дві, мінімальньні зарплати, а якби в нього якимось дивом виявилось статків на 64 тисячі ( бюро добрих полуг працює за половину) , то можна було б і компенсацію стягнути), вкрай дезорієнтовані ( чомусь наївно вважають, що якщо на дверях написано "поліція", чи "суд", то за дверима і справді поліція, чи суд  )...
... Біда з нами та й годі.    
Не згоден Згоден  Підтримка: 86%(6/7)

09.10.2017 19:13:39
Дюма 09.10.2017 18:19:08
Літні люди беззахисні, мов діти
Важко визнати, що вже не той розум і не та сила.
 
Дюма 09.10.2017 18:19:08
якби в нього якимось дивом виявилось статків на 64 тисячі
biggrinЦе нещастя лазить з відром або з мішком біля дачних ділянок - шукає покинуті або неприглянуті ділянки, щоб поживитися.
 
Дюма 09.10.2017 18:19:08
отого наріка посікти в капусту разом з його собакою
Ви цього не писали, а я не читала.ac
Не згоден Згоден  Підтримка: 88%(7/8)

09.10.2017 19:48:37
5 автор: Враження, що в царстві всеохоплюючого хаосу зберігся острівець порядку, де люди роблять роботу, яку повинні робити. При мізерних зарплатах, при відсутності фінансування на медикаменти і супутні товари.
-на жаль ці острівці щезають один за однимI do not know
Не згоден Згоден  Підтримка: 83%(5/6)

09.10.2017 19:55:56
Петрович 09.10.2017 15:10:03
За день-два ІМХО піде з головної сторінки. А якщо зависне на тиждень в Сабюлі, то з великою ймовірністю потрапить на очі, кому не слід. Ви ж розумієте, що хоч імена не названі, їх легко встановити
Встановили вже.
З речами - на вихід!..
5
Не згоден Згоден  Підтримка: 83%(5/6)

09.10.2017 20:04:56
bloker 09.10.2017 19:48:37
-на жаль ці острівці щезають один за одним
Їх збереження давно вже стало "справою рук самих потопаючих". Медицина жива не стараннями чиновників від медицини, а завдяки людям, яким медицина необхідна. Працює суспільний інстинкт самозбереження. На ньому паразитує армія чиновників.
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(3/3)

09.10.2017 20:20:43
violonchelist 09.10.2017 19:55:56
Встановили вже. З речами - на вихід!..
biggrin Вовків боятися - в ліс не ходити.
Не згоден Згоден  Підтримка: 75%(3/4)

09.10.2017 20:45:01
5
чудова стаття.  Сумна історія. Уявляю людину, в якої нема 32 тисяч. Продають все, що мають, навіть хату, щоб врятувати рідну людину. Та лікарі не справдили надії і...трагедія. А сім'я  вже на вулиці...
І слід визнати, що не скрізь лікарі  такі чуйні.
Про поліцаїв  і писати не варто
 
Тут все понятно, должны быть заложены средства в бюджет местных громад на ургентную медицин
А какие средства в бюджете забитой деревни?
В том и фокус "местного самоуправления", что верхи умывают руки, если на местах денег катма.
Не згоден Згоден  Підтримка: 83%(5/6)

09.10.2017 20:47:19
Тузик_Киевлянски 09.10.2017 16:14:41
09.10.2017 16:14:41
Хоч би тут не тхнуло скунсом.
Команди "ГОЛОС" не було
Не згоден Згоден  Підтримка: 80%(4/5)

09.10.2017 21:00:38
Симеон Пищик 09.10.2017 20:45:01
Уявляю людину, в якої нема 32 тисяч
Людину серед білого дня в центрі міста вдарили ззаду по голові - спокусилися дорогим портфелем у нього в руках, залишок від недавньої успішної підприємницької діяльності. У портфелі 20 грн. В черепі вм'ятина. Тимчасово безробітний. Самотній. Грошей на операцію немає. З цим і виписався.
На все життя залишиться перед очима жінка років п'ятидесяти на ліжку в коридор. Вона зсихалася день за днем. Зламаний хребет. Вставати не може і не зможе ніколи. Біля ліжка напівпуста пляшка Моршинської і три іконки - Бог-син, Бог-отець і Пресвята діва. Приречена на повільну смерть.
Люди, бережіть себе. Неміцна оболонка, в якій ми живемо.
 
Не згоден Згоден  Підтримка: 86%(6/7)

09.10.2017 23:05:04
Тузик_Киевлянски 09.10.2017 16:14:41
Кстати, заявление в полицию можно писать и в больнице, а не по дороге и с разбитой головой. Ну то уже такое, мелочи.
Не все же такие вумные, а тебя не было. А если бы оказался недалеко - с*бался бы, чтобы не быть свидетелем по делу. Всё, что можешь - срать и кур *бать.
Востаннє редаговано Виктор Симович 09.10.2017 23:05:28
Не згоден Згоден  Підтримка: 67%(2/3)

09.10.2017 23:07:09
Автор описывает, как врачи неоднократно вымогали взятки за помощь находящемуся на грани жизни и смерти ------ но какая человечность! А если бы у вас не было денег, и на операцию отправили бы ходячего? И в конце - вы больше ничего не должны, как благородно! А могли же еще попросить! Голландский синдром в расцвете.
\\Лохматый поправил - стокгольмский синдром.
=========
Тузко уже успел высказаться - дешево отделались. Когда пеца вор сделает платную медицину, тогда хрен насобираете. Зарплаты же не изменятся, а могут и уменьшиться, ибо с ворами вечная крыза. Но вы сильно не переймайтесь.
Востаннє редаговано Виктор Симович 09.10.2017 23:26:23
Не згоден Згоден  Підтримка: 80%(4/5)

09.10.2017 23:22:55
Петрович 09.10.2017 15:10:03
Я дуже не хочу цього. За день-два ІМХО піде з головної сторінки. А якщо зависне на тиждень в Сабюлі, то з великою ймовірністю потрапить на очі, кому не слід.
ShockМожет, лучше было не писать?
Наводит на мысль (не только это), что вы хороший романист.
Не згоден Згоден  Підтримка: 67%(2/3)

09.10.2017 23:23:26
Виктор Симович 09.10.2017 23:05:04
Не все же такие вумные, а тебя не было.
Что, пригорает маненько, гражданин виртуальный "надавливатель"? 278385
 
А я там и не должен быть, что мне там делать? Но стоять с ножиком в боку, или с топором в черепушке, истекать кровью, но зато "заполнять протокол"... До такого даже ты не додумался бы, а ты тот еще "гигант мысли" biggrin Здоровье вроде как дороже, любого протокола.
 
Виктор Симович 09.10.2017 23:07:09
Голландский синдром в расцвете.
Какой-какой синдром? 278385 278385 278385 Что, грозное виртуальное "давило", где-то слыхал какую-то заумную фразу, хотел скорчить умную рожу ... и как всегда обосрался. Ты хоть догадываешься насколько ты потешное НИЧТО? Applause
 
Ты 4 слова без редактирования не способно нашкрябать. Ходило в интернат для слаборазвитых? Только честно rofl
Не згоден Згоден  Підтримка: 0%(0/4)

09.10.2017 23:25:32
Тузик_Киевлянски 09.10.2017 23:22:05
Какой-какой синдром?
Какая радость у четвероногого. Вчера оббрызгал всё своими аналами, думал, поймал. Сегодня наконец удача. Медаль себе сам нарисуешь. И тоже в аналы.
Востаннє редаговано Виктор Симович 09.10.2017 23:28:03
Не згоден Згоден  Підтримка: 67%(2/3)

09.10.2017 23:29:04
Виктор Симович 09.10.2017 23:25:32
Вчера оббрызгал всё аналами, думал, поймал. Сегодня наконец таки да.
278385 Пойми, землячек Витьфедырырыча, поймать тебя на клинической гениальности - это не только не сложно, но даже и не интересно. То у тебя АНАЛЫ, то ГОЛЛАНДСКИЙ СИНДРОМ... Одним словом - самородок biggrin Пафоса, запахов, брызг от тебя много... А толку - НОЛЬ, даже меньше ноля.
Не згоден Згоден  Підтримка: 0%(0/3)

1 2 3   »programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2018 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Будь ласка, увійдіть за допомогою
Facebook-login