для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны.

Хто відмовляється від Раю, або Наскільки добре там, де нас немає

Хто відмовляється від Раю, або Наскільки добре там, де нас немає
„Я цілком переконаний, що, незалежно від свого походження, всі повинні мати рівні шанси на життя, освіту, охорону здоров’я, харчування. Тобто, можливо, у вас буде менше м’яса і вітамінів, ніж у багатої людини, але ви повинні мати достатньо, щоб не голодувати і мати можливість досягнути максимуму в житті. Тільки так суспільство може розвиватися. Я проти такого суспільства, яке не може виростити своїх членів такими, щоб вони могли піднятися до самих вершин.” (Лі Куан Ю)
 
Дурдомівська спільнота ніяк не відреагувала на новину, що 13 вересня 2017 року президентом Сінгапуру стала шістдесятитрьохрічна жінка, малайка, мусульманка Халіма Якуб. Чи й не подія!.. По-перше, Сінгапур розміром з гулькин ніс. По-друге, населення там на пальцях порахувати можна. По-третє, посада  така, що ніхто президентам в руки не заглядає, бо призначені вони для  парадних церемоній та розрізання різних стрічечок, до яких не доходять руки прем’єр-міністра - реального господаря Сінгапуру. І, прошу вибачення, це не демократія, а якесь тьху, якщо на посаду знайшлося всього лише п’ять кандидатів, з яких чотирьох до виборів не допустили, бо два державних чиновники не мали обов’язкових трьох років трудового стажу в державному управлінні, а два бізнесмени мали статки менші за необхідні 368 млн. доларів. Та в нас  тільки свисни, кандидатів набіжить ціла зграя. Щоправда, наша зграя навряд чи пройшла б останнє випробування -  в Сінгапурі не дозволяється представникам однієї етнічної групи правити більше п’яти президентських термінів підряд. Якраз настала черга президентствувати малайцям. А в Україні, як ми знаємо, з малайцями напруженість.
Задля єдиного кандидата ніхто не став витрачатися на вибори. Назвали нового президента та й живуть, як жили досі. Ні тобі фальсифікацій, ні революцій, ні дискредитуючих судову систему розбірок. Нудьга та й годі.
 
Довідка
Сінгапур з 1965 року – незалежна держава.
Населення  5,3 млн. чол., з них  76,8 % - китайці, 13,9  - малайці, 7,9 % - індійці.
Площа  704 кв. км, з них 122,5 кв. км відвойовано у моря за останні півстоліття внаслідок намивання землі.
Релігія: 42,5 % - буддизм, 14,9 % - іслам, 14,8 % - атеїзм, 14,6 % - християнство (католики, протестанти, православні), 8,5 % - даосизм , 4,0 % - індуїзм.
Мови: державні – англійська, китайська, тамільська, національна – малайська.
Правляча партія – Партія Народної Дії.
ВВП: загальний – 181,939 млрд. дол., на душу населення 87 855  дол.(дані за 2016 рік)

 
Не злічити, скільки разів ми тяжко зітхали: „Нам би в президенти свого Лі Куан Ю”. Хто ж відмовиться від ВВП на душу в 88 тис. дол., а не 8 тис. дол., або хто відмовиться від вистави „Порошенко відправляє до в’язниці трьох  своїх найкращих друзів Кононенка, Луценка і Авакова”? А чи протримається Лі Куан Ю в Україні довше, ніж  інші варяги?  
 
Понад 30 років влада в Сінгапурі належала Лі Куан Ю і незмінно його Партії Народної Дії (ПНД). Щоб не допустити до влади опозиціонерів, кандидатів від опозиції переслідували судовим порядком за наклеп, а опозиційні ЗМІ закривали (донині політика і секс – теми заборонені для публічного обговорення). Участь сінгапурців у виборах обов’язкова, голосування не таємне - в бюлетень для голосування вписуються паспортні дані голосуючого. Але політична несвобода не заважала темпам росту ВВП 7,7 %. Після 30 років правління країною Лі Куан Юу 1990 відійшов від справ, а з 2005 року керує країною його старший син Лі Сянь Лун. ”Нам байдуже, що думають громадяни” (Лі Куан Ю). Але ж ми не терпимо зневаги до своєї мультивекторної багатодумності. Питання з синами тимчасово відкрите.
 
У Сінгапурі практикуються тілесні покарання у школі, армії і за вироками суду. На Лі Куан Ю справило враження, як швидко японці під час окупації Сінгапуру палицям й кулями побороли злочинність і правопорушення. „Ми вважали, що тілесні покарання є більш ефективними, ніж тривалі терміни позбавлення волі, і ввели ці покарання за злочини, пов’язані з наркотиками, за торгівлю зброєю, зґвалтування, нелегальний в’їзд у Сінгапур і псування суспільної власності” (Лі Куан Ю). Він не став вигадувати велосипед. Донині сінгапурців і гостей країни б’ють ротанговими палицями та карають великими штрафами за порушення законності й порядку (жування жвачки, куріння цигарок на вулиці і т.п.), а за торгівлю наркотиками відправляють на шибеницю. Щось у цьому є – організовані злочинні групи формуються і гартуються в місцях позбавлення волі з тих, кого можна було вчасно врозумити дубцем по м’якому місцю.
 
У країні ніколи не було суду присяжних зате була мафія (тріади). Згідно з Законом про національну безпеку, щоб ув’язнити члена тріади, достатньо трьох анонімних свідків (бо хто ж наважиться в суді відкрито свідчити проти тріади?). За ґратами можна тримати людину без суду два роки, після цього Наглядова рада на свій розсуд може продовжувати до нескінченності ув’язнення ще й ще на два роки або відпустити на волю. Таку ж процедуру колись застосували до комуністів, в коаліції з якими Лі Куан Ю прийшов до влади, а потім - до ісламських терористів. Сьогодні в Сінгапурі не чутно ні про тріади, ні про комуністів, ні про ісламський тероризм, ні про права людини.
Можливо ротангові палиці ефективніші за поліцейські дубці, а сінгапурська Наглядова рада дієвіша за районні суди. Але чи не здається Вам, що зі всім цим українському Лі Куан Ю доведеться бути мобільнішим за Януковича?
 
Державна англійська мова стала нейтральною мовою спілкування, якою, не внісши конфлікт в суспільство, не могли стати китайська, малайська чи тамільська мова. Впровадження англійської мови тривало близько 30 років! Англомовне високоосвічене населення, вигідне географічне положення, відсутність корупції і політична стабільність приманили в країну інвестиції зі всього світу і перетворили Сінгапур на азіатську Швейцарію.
Боюся й подумати, який шарварок здійметься, якщо агент ЦРУ і рука Вашингтона спробує в нас протягнути закон про державну англійську мову. І що скажуть про це румуни, угорці, росіяни і навіть ромале?
 
Що краще для держави - 10 працюючих заводів чи 1000? Що краще для держави – 10 мільйонів дрібних і середніх підприємців чи 10 мільйонів найманих працівників? Здається, очевидна відповідь, що краще мати багато працюючих заводів і численний середній клас. Лі Куан Ю вважав інакше. Дрібне і середнє підприємництво – це низькотехнологічні виробництва, які виробляють низькоякісну неконкурентну продукцію. Тому в Сінгапурі були створені вигідні податкові умови для іноземних інвесторів. які принесли нові технології, передові методи управління і вихід на міжнародні ринки. Електроніка, нафтоперербка і банки стали основою економіки Сінгапуру.
 
Лі Куан Ю став прем’єр-міністром у віці 35 років і назавжди залишився переконаним, що не має майбутнього країна, яку залишає молодь. „Люди похилого віку не змінюють автомобілі і телевізори. Вони не купують нові костюми й не ходять в нові гольф-клуби. Вони не харчуються в дорогих ресторанах. В них є все необхідне...
Але відкриття і винаходи – це справа молодих людей. В математиці пік відкриттів припадає на вік 20 – 21 рік.
...Китаю і іншим країнам доведеться прийняти американську модель залучення талантів, щоб розвивати свої підприємства, технології і економіку в цілому. Вони будуть по всьому світу вишукувати таланти і конкурувати за них один з одним. Це й стане заключним етапом міжнародної конкуренції. Воєнне суперництво між країнами припиниться, тому що всі будуть знати, що тут не може бути переможців, і ворогуючі країни просто знищать одна одну. Залишиться лише суперництво в економічній і технологічній сферах, а тут ключовим фактором успіху є талановиті люди”. (Лі Куан Ю „Мій погляд на майбутнє світу”)

Україна радіє надходженню в 2016 році 5,4 млрд. дол. валюти (7 % ВВП) від наших громадян, працюючих за кордоном. Навряд чи Лі Куан Ю зрадів би тому, що працездатна, енергійна, активна частина населення Сінгапуру працює на благо інших країн. Його державна програма навчання талановитої молоді за кордоном врахувала, що жорстка міграційна політика Великобританії не дозволяє випускникам залишатися в цій країні, в той час як у США для них створені всі умови для подальшого працевлаштування. Сінгапур віддав перевагу університетам Великобританії. А зараз вища освіта в університетах Сінгапура не поступається якістю освіті в США чи Великобританії. Сюди приїздить молодь зі всієї Південно-Східної Азії навчатися, а потім має можливість залишитися жити й працювати в Сінгапурі.
 
Можливо, варто було б поговорити про державну соціальну політику, про вирішення демографічних проблем, про подолання етнічних і релігійних протиріч, спробувати дати відповідь на запитання, чи можливо в Україні повторити успіх Сінгапуру. Можливо...


© Петрович [23.09.2017] | Рейтинг: 40.2/67 | Переглядів: 3372

2 3 4 5 40.2/67
Коментарі

1 2 3 4 5 ... 6   »
Ami

Ami
23.09.2017 14:12:54
Классная статья. Впрочем у автора других не бываетsmile3
 
И как всегда наводит на размышленияI think
Востаннє редаговано Ami 23.09.2017 14:13:09
Не згоден Згоден  Підтримка: 76%(13/17)

Ami

Ami
23.09.2017 14:13:43
Ми вважали, що тілесні покарання є більш ефективними, ніж тривалі терміни позбавлення волі
 
Вот это кстати очень правильная мысль
Не згоден Згоден  Підтримка: 80%(12/15)

23.09.2017 14:18:38
А в Україні, як ми знаємо, з малайцями напруженість
. biggrin
 
чи можливо в Україні повторити успіх Сінгапуру.

Колись читав, що комуни можливі ( і успішні впродовж тривалого часу) кількістю тільки до 40 чоловік, а більше 40 - вже ні, перестає бути всім видно чим займається профорг, підозри починаються, заздрощі  biggrin
 
В Україні, якщо з божою поміччю вдасться замінити народ (підставити замість РФ - УА, решта - один в один)
https://www.youtube.com/watch?v=p43MJ6NMLZs
то все буде добре, а як ні, то не буде.
Востаннє редаговано Дюма 23.09.2017 14:19:15
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(5/5)

Ami

Ami
23.09.2017 14:44:20
Дюма 23.09.2017 14:18:38
вдасться замінити народ
Ну правительство Укранды как раз работает над вопросом радикального уменьшения числа украинцев в данном государстве
 

Не згоден Згоден  Підтримка: 79%(11/14)

sob

sob
23.09.2017 15:20:42
Ami 23.09.2017 14:12:54
Классная статья. Впрочем у автора других не бываетsmile3
 
И как всегда наводит на размышления
Именно! 5
Не згоден Згоден  Підтримка: 73%(8/11)

Ami

Ami
23.09.2017 15:29:10
Здається, очевидна відповідь, що краще мати багато працюючих заводів і численний середній клас. Лі Куан Ю вважав інакше. Дрібне і середнє підприємництво – це низькотехнологічні виробництва, які виробляють низькоякісну неконкурентну продукцію
 
Некто Кучма думал так же
 
В своем эпичном произведении "Украина не Росия" он назвал Польшу и Чехию странами мелких лавочников (за политику поддержки малого и среднего бизнеса) и заявил, что Украине с ними не по пути
По его мнению путь Украины - это путь крупных предприятий
 
Но Украина и не Сингапур
 
Тому в Сінгапурі були створені вигідні податкові умови для іноземних інвесторів. які принесли нові технології, передові методи управління і вихід на міжнародні ринки
 
А вот этого в Украине не произошло - иностранных инвесторов отшили еще на стадии первичного накопления капитала, а фабрики с заводами перешли под контроль красных директоров или криминала
 
На сегодняшний день мы наблюдаем апофеоз кучмизма в его терминальной стадии
Востаннє редаговано Ami 23.09.2017 15:34:58
Не згоден Згоден  Підтримка: 83%(15/18)

Ami

Ami
23.09.2017 15:33:32
поговорити про державну соціальну політику, про вирішення демографічних проблем, про подолання етнічних і релігійних протиріч
 
Социальную политику активно добивают
 
Демографические проблемы? Правительство тупо ссыт провести перепись населения
 
Ну и вишенкой на торте выглядит подолання этнiчних протирiч - в виде закона ап образовании, против которого УЖЕ выступили Венгрия, Польша, Румыния, Болгария и Греция
Не згоден Згоден  Підтримка: 56%(5/9)

23.09.2017 15:53:15
Ami 23.09.2017 15:29:10
иностранных инвесторов отшили еще на стадии первичного накопления капитала, а фабрики с заводами перешли под контроль красных директоров или криминала
Приватизаційні сертифікати, за які потім були приватизовані перспективні підприємства, скуповувалися приблизно по ціні кілогама м'яса. Закордонному інвестору ці схеми були незнайомі. На тій стадії приватизації іноземці пробували створювати власні невеликі підприємства, щоб прощупати можливості ведення бізнесу. Коштів на приватизацію вистачало у вітчизняного криміналу і партійного та комсомольського керівництва. Червоні директори без приватизації були повноправними власниками своїх підприємств і не думали, що не багато часу мине, яку їхньому розпорядженні від заводів залишиться дірка з бублика.
Саме приватизація стала живильним середовищем, на якому виросла корупція в сучасному вигляді. Післярадянський корупційний хаос не був наслідком чиєїсь продуманої далекоглядності. Хто проворніший і сильніший, не задумуючись, хапали, до чого дотягнуться і розтикували по родичах і друзях, щоб не знайшли. А хто шукав?
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(11/11)

23.09.2017 16:07:02
Дюма 23.09.2017 14:18:38
В Україні, якщо з божою поміччю вдасться замінити народ,...то все буде добре
Тільки не кажіть, що який народ, такі й правителі. Замінити б цих правителів, які вже мають хатинки по закордонах і будь-якої миті готові для подальшого щасливого життя. Народ - пластична маса, з якої можна виліпити хоч Сінгапур, хоч Україну.
Не згоден Згоден  Підтримка: 88%(7/8)

23.09.2017 16:12:19
Модель рабочая, но азиатская. Другая, тоже рабочая и имхо более предпочтительная - европейская. Что между ними  - нерабочее г на палочке.
Народ - пластична маса, з якої можна виліпити хоч Сінгапур, хоч Україну.
Из Украины можно вылепить сталинский СССР (и то хлопотно), но не Сингапур. Либо Францию. Тоже хлопотно, но всё же без массовых расстрелов.
Востаннє редаговано Виктор Симович 23.09.2017 16:14:58
Не згоден Згоден  Підтримка: 40%(2/5)

23.09.2017 17:13:14
Довольно качественный пересказ "Википедии" Excellently Должно быть многие узнают про Ли Куана что-то новое.
 
Не злічити, скільки разів ми тяжко зітхали: „Нам би в президенти свого Лі Куан Ю”. Хто ж відмовиться від ВВП на душу в 88 тис. дол., а не 8 тис. дол.
i55 Наше местное быдло хочет не конкретно Ли Куана, а шару с халявой в свое корыто и побольше. Кто насыпет им в корыто эту шару - того и будут прославлять и вылизывать. А тяжело и много работать, терпеть болезненные но нужные стране реформы - наше быдло такого не хочет.
 
Хотя, если честно, всем похуй чего хочет/не хочет люмпен-пролетариат. Их недовольные попёрдывания в диван никого не интересуют.
Не згоден Згоден  Підтримка: 32%(6/19)

23.09.2017 17:17:39
За ґратами можна тримати людину без суду два роки, після цього Наглядова рада на свій розсуд може продовжувати до нескінченності ув’язнення ще й ще на два роки або відпустити на волю.
    Петрович, любезнейшая! Не узнаю Вас в гриме! Не Вы ли, не так давно, всеми четырьмя радели за закон Савченко и со слезами на глазах сочувствовали контингенту за решеткой?! Если это долгожданное прозрение - да будет так, аминь!
    И пару слов о методах Ли Куан Ю по превращению Сингапура из помойки в процветающее государство. Ни для кого не секрет, что либерализация законодательства в периоды кризисов и разгула коррупции - путь в никуда. Туда же ведет и т.н. демократия. Как это не банально, но случаев, когда какое-нибудь государство третьего мира вдруг становилось экономически сильным и привлекательным с помощью демократических процедур, или хотя бы их видимости, в мировой практике не наблюдается. Вы сами прекрасно видите, к чему приводят попытки посадить хотя бы одного высокопоставленного вора теми методами, которые применяются в т.н. цивилизованном мире - это посмешище международного масштаба. Только жесткая авторитарная власть способна навести порядок в стране, несущейся в пропасть со скоростью курьерского поезда. Жаль только, не всем везет на доморощенных Ю. И даже появление такого персонажа в отечественной истории еще ничего не гарантирует - власть клептократов так просто своих позиций не сдаст, ее сопротивление будет жестоким, не на жизнь, а на смерть.
Не згоден Згоден  Підтримка: 79%(11/14)

Ami

Ami
23.09.2017 17:25:29
Тузик_Киевлянски 23.09.2017 17:13:14
чего хочет/не хочет люмпен-пролетариат
Люмпен-пролетариат в твоем лице хочет 15 рублей и баллон стекломоя
 

 
  
 

 
Не згоден Згоден  Підтримка: 64%(7/11)

Ami

Ami
23.09.2017 17:28:42
taipan 23.09.2017 17:17:39
Не Вы ли, не так давно, всеми четырьмя радели за закон Савченко и со слезами на глазах сочувствовали контингенту за решеткой
А что нет так с законом Савченко?
 

Не згоден Згоден  Підтримка: 64%(7/11)

23.09.2017 17:31:53
Ami 23.09.2017 17:25:29
278385 На кой ты мне кукарекаешь свое "мнение", гражданин бывший сотрудник МВД? Тебе ведь неоднократно говорилось - "мнение" твое и тебе подобных, мне похуй.
 
Или ты решило, что от твоего громкого КО-КО-КО-КО-КО тебе в корыто насыпят халявы? biggrin Так к этому корыту большая очередь из местных "непризнанных гениев", ты можешь не успеть добежать первым.
Не згоден Згоден  Підтримка: 27%(3/11)

23.09.2017 17:33:07
Тузик_Киевлянски 23.09.2017 17:13:14
Кто насыпет им в корыто эту шару - того и будут прославлять и вылизывать.
   Ну, твое жизненное кредо здесь ни для кого не секрет. В вопросах "прославления и вылизывания" ты профессионал, это факт. Давай, полистай свою замусоленную методичку в поисках достойного ответа... Про хрущевку давно не было... Жги убогий, не дрейфь, скоро зарплата на карточку капнет - заживешь, картошечки прикупишь, помидорчик-другой, ром-колой разговеешься..., а то от "Мивины" всухомятку у тебя скорострельность снижается...biggrin
Не згоден Згоден  Підтримка: 81%(13/16)

Ami

Ami
23.09.2017 17:33:39
Тузик_Киевлянски 23.09.2017 17:30:42
КО-КО-КО-КО-КО
Ну вы поняли - тут у нас цыпленок с собачьим погонялом
 

Который похоже перебрал халявного стекломояpardon
 

 

Не згоден Згоден  Підтримка: 71%(10/14)

23.09.2017 17:38:14
Ami 23.09.2017 17:28:42
А что нет так с законом Савченко?
   Чего и следовало ожидать. Во-первых, его, слава Аллаху, отменили - даже до нардепов дошла вся глупость и абсурдность этой акции. Во-вторых, он свое дело сделал - на свободе до срока оказалось более 10 тысяч рецидивистов, пятая часть которых уже вернулась обратно, для большинства остальных это вопрос времени. А для общества..., для общества это тысячи новых преступлений, которых могло не быть. Где-то так.pardon
Не згоден Згоден  Підтримка: 54%(7/13)

Ami

Ami
23.09.2017 17:50:28
taipan 23.09.2017 17:38:14
даже до нардепов дошла вся глупость и абсурдность этой акции
В самом деле?
 
Стало быть когда людей месяцами держат в украндийских СИЗО в условиях, которые в цивилизованном мире приравнены к пыткам - это нормально?
Причем эти люди даже не осужденные, а только подозреваемыеshok
 

 
Востаннє редаговано Ami 23.09.2017 18:03:14
Не згоден Згоден  Підтримка: 64%(9/14)

Ami

Ami
23.09.2017 17:56:36
taipan 23.09.2017 17:38:14
на свободе до срока оказалось более 10 тысяч рецидивистов, пятая часть которых уже вернулась обратно, для большинства остальных это вопрос времени
Рост преступности происходит не из-за закона Савченко, а из-за падения уровня жизни населения
 
Ровно то же самое происходило в 90-е например
 
И еще момент - в цивилизованных государствах идет работа с преступниками которые находятся в местах лишения свободы. По их адаптации и привлечении к труду на свободе например
 
В Укранде все это было похерено
Востаннє редаговано Ami 23.09.2017 17:58:42
Не згоден Згоден  Підтримка: 67%(8/12)

1 2 3 4 5 ... 6   »


programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2019 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Будь ласка, увійдіть за допомогою
Facebook-login