для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны.

Бити чи не бити

Бити чи не бити
"...тоталітарна влада здатна сприяти ефективній експлуатації ресурсів; військово-промисловий комплекс здатен забезпечити мільйони робочих місць...; важка праця і соціальні виразки можуть бути побічним продуктом створення багатств і платоспроможності; а вбивчі помилки і злочини лідерів націй можуть бути просто способом життя. Економічне і політичне безумство одержує визнання - і стає ходовим товаром. Але таке знання виворітного боку є невід'ємною частиною закостеніння дійсного стану речей, оскільки воно стосується абсолютно безнадійного існування у світі, де місце Розуму зайняла ірраціональність." (Герберт Маркузе "Одновимірна людина")

Перший скелет потрапив у мою шафу в перший рік після розподілу на роботу в сільську школу. Крім десятка громадських обов'язків, якими охоче поділилися старші і досвідчені в цих справах колеги, мені дісталося класне керівництво у 9-а класі. Двадцять років - це вік, у якому людина хоче і зобов'язана змінити недосконалий світ.
 
Пошук лідерів, створення колективу, спільні цікаві і корисні справи - все у відповідності з одержаними знаннями з педагогіки і психології шкільного віку. Після уроків - гра у волейбол на шкільному спортивному майданчику, увечері в гарну погоду - спостереження в телескоп за супутниками Юпітера і горами на Місяці, у вихідний - походи "Знай рідний край", костер і раптом запитання, на яке немає відповіді "Чому одні крадуть і жирують, а інші тяжко працюють і бідують?" Питання екзистенціального вибору - чи морально звалювати тягар дисидентства на сімнадцятирічних підлітків?
 
Проблема вибору вирішилася несподівано швидко - у жовтні відбувся черговий Пленум ЦК КПРС і матеріали Пленуму належало донести до свідомості школярів.  На призначений для цього шкільний час прийшла завуч, щоб особисто пересвідчитися в животворящій дії Пленуму. Мені належало шарудіти газетою "Правда" і черпати з неї натхнення для власної промови. Дітям належало демонструвати розуміння і трудовий ентузіазм. На розборі польотів в учительській кімнаті завуч строго поставила на вид відсутність натхнення і ентузіазму. В двадцять років рішення приймаються швидко - від класного керівництва відмовилася в той же день, а по закінченню навчального року залишила школу.
 
Можливо, що саме шкільний досвід змушує так болісно реагувати на спроби молоді, з якої життя ще не наштампувало одновимірних гвинтиків системи, змінити світ. Є в цьому не закономірність - закон, що в тоталітарних державах виходять на акції протесту молоді люди. Влада з ними жорстоко розправляється, і тільки тоді замовкає лякливий, обережний розум і спрацьовує інстинкт збереження потомства - батьки виходять захищати своїх дітей. Туніс, Сирія, Україна... Росія?
 
Путіну доведеться приймати рішення - бити чи не бити. Жорстокість влади тримає підлеглих в страху і покорі, але може активізувати батьківські інстинкти, властиві всьому живому. Якщо молодь, виловлену поліцією під час недільних "прогулянок" у сотнях міст Росії, "погладити по голівці" і відпустити - будуть нові акції проти "власти жуликов и воров", розгойдуватимуть до затоплення яхти правлячої олігархії. В недемократичній країні влада не змінюється демократичними процедурами, її зносять революції. Що запропонує молоді влада - радикальне православ'я в якості державної ідеології?  Куди поведе молодь опозиція - до зміни портретів?
 
Російський телевізор онімів, Путін не знає, кого бити: Медведєва, який зарвався "не по понятіям", чи протестуючу молодь. Зараз б'ють Фонд боротьби з корупцією і Олексія Навального. Обшук у Фонді, вилучення комп'ютерної техніки, допити персоналу демонструють всім, де влада шукатиме і як каратиме корупціонерів.  Ну що ж, тупість і жадібність бюрократії провокує соціальні вибухи не тільки в Україні.

© Петрович [28.03.2017] | Рейтинг: 39.1/62 | Переглядів: 4541

2 3 4 5 39.1/62
Коментарі

1 2 3 4 5   »
28.03.2017 10:51:12
Технологія відома і перевірена - спочатку покарати бунтівників, потім задовольнити частину їхніх вимог.
 
Не згоден Згоден  Підтримка: 86%(6/7)

28.03.2017 10:51:27
Бьет - значит любит.
Кажный коцаб это знает.
 

 
Шутю. blush2
 
Двадцять років - це вік
Я в двадцать только "откинулся" из ГСВГ, а Вы уже командовали взводом головорезов!
По ускоренной программе готовились? Пятилетку за три года?
Респект.biggrin
 
Имхо, Вы вовремя спрыгнули с этой заразы. Ушатанная нервная система, варикоз, близорукость и безденежье - вот цена права "сеять разумное, доброе, вечное".
Вы вовремя сориентировались.
Два респекта.
Не згоден Згоден  Підтримка: 46%(6/13)

MVF

MVF
28.03.2017 10:58:15
...і раптом запитання, на яке немає відповіді "Чому одні крадуть і жирують, а інші тяжко працюють і бідують?"  I think
Цікаве питання однак. Вічне...  smile3
5
Востаннє редаговано MVF 28.03.2017 10:58:32
Не згоден Згоден  Підтримка: 83%(10/12)

28.03.2017 11:06:06
Карт 28.03.2017 10:51:12
спочатку покарати бунтівників, потім задовольнити частину їхніх вимог
В тому й проблема - замахнулися на Медведєва. Результати розслідування Фонд боротьби з корупцією передав до прокуратури. Зараз або згодувати крокодилам Медведєва (Мы говорим Медведев - подразумеваем Путин), або сказати Навальному - "сам дурак". Перше - це замах на систему, друге - не повірять Цю патову ситуацію може зрушити вулиця. В ЗМІ недільні "прогулянки" замовчують. Але ж молодь живе в соціальних мережах і не дивиться телевізор. Чекаю неділю - там відповідь, чи буде в РФ революційне продовження.
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(9/9)

28.03.2017 11:06:26
"Куди поведе молодь опозиція - до зміни портретів?" - Істинна правда нашого злободення...Yes5
Востаннє редаговано Ostap 28.03.2017 11:06:53
Не згоден Згоден  Підтримка: 80%(8/10)

28.03.2017 11:11:40
Ыксперд Ы-Э 28.03.2017 10:51:27
Пятилетку за три года?
6+10+4=20
 
Ыксперд Ы-Э 28.03.2017 10:51:27
Я в двадцать только "откинулся" из ГСВГ
Я Вас не здивую, що звідти дехто повернувся з "первинним капіталом"? Знайомий приторговував військовим майном так активно, що начальник перед дембелем влаштував обшук його чемодана. Він його надурив - за кілька днів до дембеля відніс все здобуте в камеру схову в аеропорт. Начальника розчарували труси і майки в чемодані.
Востаннє редаговано Петрович 28.03.2017 11:14:01
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(8/8)

28.03.2017 11:31:06
по-моеиу Навальный фуфло, он Крым признал российским
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(10/10)

28.03.2017 11:45:09
Сліпий Пью 28.03.2017 11:31:06
он Крым признал российским
Яке це має значення зараз? Популізм у політиці ніхто не відмінить. Якби Ходорковський чи Навальний були при владі, вони б не воювали з Україною ні в Криму, ні на Донбасі. Але ватноголових у Росії стільки, що тому, хто визнає Крим українським, навіть у сільській раді нічого не світить.
Не згоден Згоден  Підтримка: 89%(8/9)

28.03.2017 12:12:00
Еще там были самые опасные - идейные, у которых принято раз в семь лет выходить на митинг и потом еще семь лет гордиться тем, как все это было здорово и крайне рискованно для жизни, когда вот, например, омоновцы винтят девку, а двенадцать разгневанных мужчин скорбно снимают происходящее на мобильные телефоны, или вот сидят в охраняемом двумя ментами автозаке двадцать человек, и что же тут можно сделать?
Украинцам было хорошо, у них шины были и щиты деревянные, а тут ни шины, ни щита, а попробуй без щита на дубинку с одной только резиновой уточкой, особенно когда уточка действительно одна на десятерых, зато десять омоновцев на одного протестующего, потому что на самом деле толком на улицы никто и не вышел, а кто и вышел, так не против власти же, а против отдельных случаев коррупции, которые все еще иногда встречаются в некоторых уголках необъятной родины...

http://forum.comments.ua/index.php?showtopic=128051
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(3/3)

28.03.2017 12:13:07
Сліпий Пью 28.03.2017 11:31:06
Навальный фуфло, он Крым признал российским
Навальний фуфло і без того ,що він думає про Крим..
Не згоден Згоден  Підтримка: 80%(4/5)

28.03.2017 12:17:12
5
А мені (крім іншого, того, що на поверхні ) вбачається ще й таке, що хтось  хоче вдруге увійти в ту ж річку, але на цей раз з урахуванням українського досвіду. У нас студентів вивели під кийки з якою ціллю ? Хто тепер пам"ятає ? І де зараз ті студенти ? Чи знайшлися троє пропавших без вісти ? Чи шукають їх ? Чи є у "смєнщіків" бажання знайти ?
...в той раз не втримали..
..і яких зусиль коштувало (а "кредитна лінія" й ще не закрита..) загнати народ назад в стійло..
 
І як то буде на Москві - холєра йог знає. У Путіна, очевидно, розписаний порядок денний до березня 18-го - "визволення" Білорусі - "виграш" парламенстських в Німеччині- березневий плебісцит імені Себе. І Дімон, схоже вписується в ці його плани. Більше того, з огляду на конституцію РФ, "у випадку чого", керівником країни стає прем"єр-міністр і не схоже, щоб крім Дімона, він ще комусь довіряв що той, хтось" не ходитиме з "випадком чого" за пазухою....
 
Трагедія диктатора (рукотворна) - в ілюзорності всемогутності і всепідконтрольності. А насправді...., якщо складеться певний "консенсус" поверхом нижче то і виведуть дітей, і поб"ють і пояснють "як далі жити" ....
 
  Згадки у Вас зворушливі Петрович. smile3
 
        
Не згоден Згоден  Підтримка: 89%(8/9)

28.03.2017 12:25:24
Pavlotex 28.03.2017 12:12:00
омоновцы винтят девку, а двенадцать разгневанных мужчин скорбно снимают происходящее на мобильные телефоны
У розгніваних чоловіків є виправдання- ОМОН не чіпав тих, хто міг дати здачу, а вони могли.
 
"Еще менее корректно проводить параллели между криминальным киевским Майданом и культурным шествием русских людей, отправившихся покататься в автозаках, ибо какой русский не любит быстрой езды в автозаке?"(Н.Рыбников)У ОМОН теж є виправдання - заповнивши автозак, вони їздили по колу, щоб налякати тих, хто залишився на волі і доставити задоволення видовищем тим, кого впіймали. Вони ж діти.
Востаннє редаговано Петрович 28.03.2017 12:49:34
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(5/5)

28.03.2017 12:37:18
Дюма 28.03.2017 12:17:12
У нас студентів вивели під кийки з якою ціллю ?
Дюма, не годитеся Ви в циніки. Я дивлюся на своїх - жага справедливості бурлить в крові. Політика перетворюється в мережеве дійство, де портрети лідерів не мають вартості. Щоб не відбувалися революції, треба заборонити інтернет. А це неможливо.
 
Дюма 28.03.2017 12:17:12
Згадки у Вас зворушливі Петрович.
Та вже ж... Сиджу на печі, як Ємеля, та пересипаю попіл минулого.
Не згоден Згоден  Підтримка: 88%(7/8)

28.03.2017 12:38:01
5
Не згоден Згоден  Підтримка: 78%(7/9)

28.03.2017 12:41:58
Петрович 28.03.2017 11:45:09
Яке це має значення зараз?

Я взагалі має сумніви щодо щірості Навального - якийсь він обтєкаємий. В мєнтуру сажали він даже не спітнив. Можливо помиляюсь і краще б, та здається він засланий казачог
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(6/6)

28.03.2017 12:53:48
Петрович 28.03.2017 12:37:18
Дюма, не годитеся Ви в циніки.
Швидше в мені завівся бабаяжиний синдром - в компанії циніків вибухаю романтичним протестом і навпаки.
 
  
Петрович 28.03.2017 12:37:18
та пересипаю попіл минулого.
Чіпляє коли чиєсь минуле перегукується з власним. Була в мене "чи й не вчителька" в хлопчачому шкільному віці, після десятирічки поступила заочно в пед і  "без відриву" в свій стартовий рік викладала нам (в тому числі і мені, п"ятикласнику)  "франсе". Боже, як вона мене любила, смішлива була, а я "міг" smile3 . Перший рік. Та провели з нею роботу старші товариші і "щастя " закінчилося. А потім вона вийшла заміж і взагалі стала "звичайною" вчителькою. Але в пам"яті залишається, як правило, хороше. smile3
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(5/5)

28.03.2017 12:54:56
Сліпий Пью 28.03.2017 12:41:58
здається він засланий казачог
Він агент Госдепу.
Яке це має значення. Немає вічних друзів і вічних ворогів. Заворушення в РФ - це погано чи добре? Якщо в них рвоне, то забудуть і про Донбас і про Крим. Якщо гарно рвоне, можливо матимемо нормального сусіда, у якого і своя корова жива і сусідська очі не муляє.
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(6/6)

st

st
28.03.2017 13:09:13
Сліпий Пью 28.03.2017 11:31:06
по-моеиу Навальный фуфло, он Крым признал российским

---- однозначно. Заслатий казачок для каналізації сподівань вялікіх рАсіян. що піднімають з колін одне одного.
І для спрямування гніву проти шістки мєдведєва, відволікаючи від Системи на чолі з хуйлом.
 
Те ж саме, що мітінгувати проти окремого гройсмана, парубія або гонтарєвої з луценком-пшокіним.
 
Навальний - кацапський саакашвілі. Якому "дозволили" вкидати на вентилятор проти свого ПАПи.
А ПАПа обтирає бризки та сміється... і тренує ОМОН.
А "васька слухає та ЇСТЬ".
 
Востаннє редаговано st 28.03.2017 13:14:16
Не згоден Згоден  Підтримка: 80%(4/5)

28.03.2017 13:10:30
Петрович 28.03.2017 11:11:40
Я Вас не здивую, що звідти дехто повернувся з "первинним капіталом"?

Я дембельнулся оттуда с немецким дерматиновым чемоданом, в котором лежали: электрический фен для мамы (редкая по тем временам вещь) и махровое полотенце для папы. biggrin
Не згоден Згоден  Підтримка: 75%(3/4)

28.03.2017 13:19:28
Петрович 28.03.2017 11:11:40
Я Вас не здивую, що звідти дехто повернувся з "первинним капіталом"?
Не здивуєте.
Тут це добре описано https://audioknigi.club/kunin-vladimir-russkie-na-marienplac
Але мені таке щастя не дісталося. Міг вкрасти хіба що штатний РПК-74, каску сталеву непідйомну або протигаз гумовий без клапану...
Чисті погони - чиста совість.Yes
Проте я також сумніваюсь, що наш ротний міг щось потягти. Цинк патронів після стрільбища?
Старшина - той таки тяг, але теж без фанатизму.
 
Петрович 28.03.2017 11:11:40
за кілька днів до дембеля відніс все здобуте в камеру схову в аеропорт
Ваш співрозмовник був нещирий.I think
Офіцери виїжджали не на дембель, а по переводу. Зазвичай - с одним-двома контейнерами барахла (включаючи меблі, сервізи, труси тощо). Таке в камеру сховища не здаси.
А у солдат-срочників камри сховища не було. І вокзал був лише один - у Вюнсдорфі. Але більшість доплавляли назад літаками, через пересилки. Камера схову на пересилці? ТО був жарт. Або намагання забити баки молоденькій вчительці biggrin
Не згоден Згоден  Підтримка: 60%(3/5)

1 2 3 4 5   »


programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2019 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Будь ласка, увійдіть за допомогою
Facebook-login