для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны

Тє, кто "крут", і ті, що з-під Крут

Тє, кто
Перепостив на свою сторінку пару коментарів про київських студентів-тортометальників. Автор одного коментаря у противагу тортоборцям поставив студентів, що захищали Україну під Крутами, інший висловив сподівання, що разом з цими студіозусами вчаться діти учасників АТо "з добре поставленим ударом". Реакція читачів була бурною. Хтось робив круглі очі - "не поняла смысла этого перла", хтось писав про корупцію влади, а хтось таврував підлого "блоХЕРА", який вилизує владу, роблячи студентів крайніми. Один обурювався самими словами про "добре поставлений удар", а інший іронічно закликав не обмежуватися напівмірами - "студентів – розстріляти во ім'я побєди". Захотілось відповісти всім разом, так коментар вилився у статтю.
 
Хлопці з дівчатами, коментатори цих двох матеріалів про "студентську акцію"! Я розумію, що осуд студентів і особливо - слова про "добре поставлений удар" можуть викликати миттєвий напівусвідомлений протест у стилі "вам мало ночі на 30 листопада 2013 - вам тепер ще "добре поставлений удар" подавай?!".
 
Давайте спробуємо не підтасовувати і взагалі - абстрагуватись на хвилину від емоційного реагування, увімкнувши логіку: це не ті студенти! У тих, побитих, розстріляних за Україну на Майдані, обстрілюваних в добробатах на Сході, замучених у сепарському полоні, навіть думка така не могла виникнути, як у цих тортоборців.
 
Зверніть увагу: студіозуси свою "сміливу акцію" проводили не під гаслом "Гроші - на навчання і на захист країни від агресії, а не на "Лексуси" для влади!". Вони не тримали плакати "Досить прикриватися словами про війну для своїх крадіжок!" і "Крадіїв-високопосадовців - в окопи під Авдіївкою!". Не кричали: "Наші захисники на передовій гинуть без зброї, молодь не має змоги отримувати пристойну освіту, пенсіонери вмирають без ліків, у країні немає найпотрібніших вакцин - зате у вас нові котеджі і заникані мільйони". І навіть не скандували: "Не розсовуйте по кишенях гроші на наше навчання під приводом війни!". Студенти ні словом не заїкнулись ні про корупцію в час війни, ні про гешефт у "сірих зонах" на торгівлі з агресором, ні про крисятництво деяких лампасоносців на крові наших захисників...
 
Ще раз: тортоборці не протестували проти корупції у владі, не виступали проти розкрадання грошей, призначених, у тому числі, на освіту (в усякому разі таких гасел ми від них не почули).
А почули ми про неправильний (чи навіть злочинний), на їхню думку, розподіл бюджетних коштів.
 
В чому ж ця неправильність? Під яким гаслом вони сміливо кидали свого торта? - "Гроші на освіту, а не на війну!". Нічого не нагадує? Лемент мертвечуківського "Українського Вибору", кaцancькиx тролів в інтернеті, опоблочних підпутінців, лугандонських ватних мітингів і "хресної ходи" УПЦ МП, нє? Саме ці персонажі і компанії закликають Україну "припинити війну проти власного народу", "не розпалювати ворожнечу", "не фінансувати вбивства мирних мешканців Донбасу". Ось і для наших тортоборців немає різниці між фінансуванням братовбивчої війни і захистом від східної Орди. Захистом своєї України. Безвідносно до влади.
 
На початку ХХ ст. тодішня українська влада була не кращою: імпотентна, боягузлива, нерозумна й підла. До речі, й поглядів притримувалась практично таких, як ці студіозуси і їхні ментальні брати з Лугандону і Мордору: "армію - розпустити!" ("гроші на освіту, а не на війну!"), "хай краще Україна загине, але ми не підемо проти принципів гуманізму!" ("прекратите возбуждать ненависть против братского русского народа!"). Але у січні 1918 під Крутами стали три сотні українських студентів, які могли б спокійно гуляти київськими вулицями, влаштовувати молодіжні пиятики під Вертінського і крутити молоді романи. Але загинули мученичецькою смертю. Не за владу - за Україну.
 
А ще чудове гасло "Гроші на освіту, а не на війну!" нагадує мені деякі лозунги майданівських часів. Пам'ятаєте: "Мы здесь работаем, пока вы там майданы устраиваете", "Молодежь должна учиться, а не майданы майданить".
 
Взагалі, я не здивуюсь, якщо сміливі студенти-тортоборці виявляться ватними переселенцями чи дітками ватних переселенців з Лугандону (або співчуваючими їм). Тим, які досі по київських ресторанах хвалять "Новороссию", проклинають "жидобандеровцев" з їхньою "киевской хунтой" і час від часу світяться перед камерами з гей-оргієвськими стрічками і написами "Слава ДНР!".
 
А взагалі-то, краще б запитати про гасло "Гроші на освіту, а не на війну!" у безпосередніх учасників цієї війни. Тих, хто спить в окопах і бліндажах, захищаючи Україну, хто їздить не на татових джипах і фордах, а на роздовбаних БТРах. І не пиво п'є на тусовках з подружками, а час від часу збирає останки своїх друзів (які теж могли б отримувати освіту, а не лежати в труні). Можна б запитати і у волонтерів, які якоюсь мірою тягнуть на собі фінансовий тягар цієї війни. Студенти-тортоборці, думаю, вважають себе інтелектуальною і креативною елітою суспільства, тому їхнє комфортне студентське життя вже точно важливіше за якусь непотрібну, розпалювану і фінансовану Києвом війну.
 
А мені дуже жаль, що вже не можна запитати думки про це у соліста Паризької опери, талановитого і всесвітньо відомого співака Василя Сліпака...
 
Кроспост з undefined
 
P.S. Я написав, що не здивуюсь, якщо ці тортоборці - або самі сепаратори, або їхні симпатики. Бо навряд, що молоді люди без ознак олігофренії, які змогли поступити до вишу і навчатись там, не здатні додумати до кінця наслідки від реального втілення свого гасла "Гроші на освіту, а не на війну". А от якщо студент - симпатизує "Навароссіі" - все склеюється. Тоді він якраз і бажав би "припинення фінансування війни" - читай капітуляції України перед Мордором.
І за час, поки стаття висіла на site.ua, з'явилось підтвердження цього мого припущення - свіжа інфа про сміливого студіозуса з чорничним тортом: https://twitter.com/luiza_4kalova/status/771434177841561600

© Alter ego [02.09.2016] | Рейтинг: 40.0/24 | Переглядів: 1930

2 3 4 5 40.0/24
Коментарі доступні тільки зареєстрованим -> Facebook-loginзагрузка...
programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2021 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Будь ласка, увійдіть за допомогою
Facebook-login