для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны.

Військовополонені чи злочинці?

Військовополонені чи злочинці?
Отже, до Вищого адміністративного суду надійшов позов про визнання двох колишніх російських військових військовополоненими.
 
Взагалі-то, складне питання поставили для суду. Цікаво, із ким вони радитимуться і як будуватимуть свою аргументацію.
 
Якщо визнати військовополоненими, то не можна притягати до відповідальності за інкриміновані злочини (тероризм, наприклад, і усілякі невелички речі, типу незаконного носіння зброї та незаконного перетину кордону). Це мінус. Бо хочеться помсти. З іншого боку, якщо визнати військовополоненими, то це означає застосування по відношенню до цих двох осіб Третьої Женевської конвенції (до речі, цікаве читання! Просльозитися, дивлячись на стандарти поводження із військовополоненими). Це потягне за собою і визнання конфлікту на сході України міжнародним, бо всі Женевські конвенції застосовуються виключно до міжнародних збройних конфліктів.
 
Це, в свою чергу, означає зовсім інший рівень відповідальності Російської Федерації. Це означатиме першу юридичну (а не політичну, як у заявах ВРУ) кваліфікацію збройного конфлікту. Це означатиме, що подальші доведення ролі та участі РФ в будья-яких судах будуть легшими.
 
Якщо сказати, що вони - не військовополонені, то означає, що тактична мета - притягнення до відповідальності пєшок - досягнута. В той час як стратегічна - лишається поза межами досяжного.
 
Одночасно, схоже, що українське правосуддя в цій сфері - просто в тупікє, бо військова прокуратура висунула всі можливі звинувачення, однак довести склади злочинів буде важко. І про це вже сперечалися юристи на просторах ФБ
 
***
 
З моєї точки зору, можливі дві лінії аргументації: одна - якщо суд визнає позицію РФ про те, що Алєксандров та Єрофєєв не були військовими на момент захоплення; друга - якщо суд не визнає та користується фактами (показаннями самих затриманих) та, якщо є, наявними документами.
 
Ой, а скільки вже цікавих обговорень пішло. Ось, наприклад, Міноборони РФ вважає, що ці люди - військовополонені, але від ЛНР. Це небезпечно, бо вони хочуть підтягнути до визнання лнр державою...
 
Деякі юристи вважають, що їх треба розглядати шпіонами, що передбачає кримінальну відповідальність і є злочином (на відміну від розвідницької діяльності), оскільки вони були без форми та нашивок (про те, чому важливо бути у формі із розпізнавальними знаками - тут).
 
До речі, одного громадянина РФ, затриманого прикордонниками, вже посадили на 14 років. Цікаво, чи питання статусу військовополоненого взагалі поставало?
 
***
 
От було б чудово, якби вся ця котовасія була виключно "інтелектуальною вправою", а не стосувалася України безпосередньо.

© Lidiya Kuzmenko [03.11.2015] | Рейтинг: 43.3/38 | Переглядів: 4048

2 3 4 5 43.3/38
Коментарі доступні тільки зареєстрованим -> Facebook-loginзагрузка...
programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2020 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Будь ласка, увійдіть за допомогою
Facebook-login