для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны.

Як вберегтися від шахраїв під час купівлі-продажу нерухомості? Радить юрист

Як вберегтися від шахраїв під час купівлі-продажу нерухомості? Радить юрист
Обережно – вас хочуть обдурити
 
Випадки шахрайства на ринку нерухомості в останній час стали дуже поширеними. Тому, якщо ви вирішили придбати або продати нерухомість, краще всього залучити до цього процесу професіонала з багаторічним стажем. Людині з досвідом в цій сфері легше буде визначити шахраїв та провести угоду купівлі-продажу нерухомості без ризику для вас, вашого майна та грошей.
 
“Однією з афер на ринку нерухомості є продаж квартири за підробленими, вкраденими документами, такими як договір купівлі-продажу, заповіт або довіреність”, — розповідає юрист.
 
Зазвичай після укладання таких угод з’являється справжній господар квартири, який або сидів у в’язниці, або служив в армії, через що не міг заявити про свої права на квартиру. В такому випадку суд визнає угоду недійсною і покупець залишається ні з чим. Дуже часто у таких квартир значно занижена ціна. Тому, якщо ви бачите, що вам пропонують хороший варіант не за відповідну ціну, це перший дзвінок зупинитись і задуматись, чи не хочуть вас обдурити. Юрист радить обов’язково з’ясувати законність документів продавця. Для цього можна зробити копію його паспорту та перевірити його дійсність у міліції. Також слід запросити виписку з Єдиного державного реєстру нерухомості, так можна перевірити “чистоту” цієї квартири.
 
Коли вам хочуть продати квартиру за довіреністю, обов’язково наполягайте на зустрічі з людиною, яка її написала. Тому що будь-яка довіреність втрачає силу після смерті довірителя. Краще переконатись, що він живий і здоровий і впевнитись в тому, що хазяїн квартири підтверджує правомірність цієї угоди. Існує і схема продажу квартири за свідомо помилкової довіреності. В такому випадку реальний власник та шахраї знаходяться у змові. Хазяїн нібито дає доручення на здійснення угоди від свого імені, а потім її анулює та звертається в суд із заявою, що його житло без згоди продали. Звичайно суд зазвичай стає на бік такої особи. Тому краще уточнити у нотаріуса, який видав генеральну довіреність, чи цей документ не був відкликаний.
 
“В своїх шахрайських схемах злодії можуть використовувати недобросовісних ріелторів. Тому при виборі спеціаліста з продажу нерухомості, слід також бути дуже обережними”, — говорить юрист.
 
Співпрацювати потрібно лише з тими фірмами, які мають державну ліцензію на право проведення таких угод і добре зарекомендували себе на ринку нерухомості. Якщо квартира, яку підібрав ріелтор-посередник, сподобалась вам, то краще поїхати в офіс фірми, та попросити її свідоцтво та устав.
 
Дуже часто люди стають жертвами злодіїв, вкладаючи гроші в забудову. Шахраї показують людині місце будівництва будинку і пропонують за невелику ціну або в розстрочку купити квартиру. Як правило, так званий забудовник, який пропонує квартири, ніякого відношення до цього будівництва не має. З людей збирають гроші і просто зникають. Тому, коли ви вкладаєте гроші в недобудову, обов’язково перевіряйте кому належить будівництво. Не купуйте квартири також через треті руки. Краще самостійно прийдіть в офіс забудовника, навіть якщо купуєте нерухомість через агентство. Перевірте чи є у фірми дозвіл на будівництво даного об’єкта та постанова міської адміністрації під будівництво для цієї організації. В договорі зверніть увагу на дату здачі об’єкта в експлуатацію, на обов’язки забудовника, та ваші права у випадку форс-мажорів.
 
В одній статті, звичайно, неможливо описати всі способи обманів шахраїв, їх безліч. Тому юрист виокремлює декілька основних правил, яких потрібно дотримуватись при купівлі-продажу нерухомості. Вони допоможуть уникнути неприємних ситуацій.
 
Як не потрапити на гачок?
 
• Укладаючи угоду, обов’язково просіть в іншої сторони довідку про психічне здоров’я. В тому випадку, якщо у вас виникають хоч найменші сумніви з приводу адекватності продавця, запросіть психіатра. Він дасть висновок про те, що на момент підписання договору обидві сторони були в адекватному стані. Для більшої впевненості можна знімати процедуру укладання угоди на відео.
• Для того, щоб в квартирі яку ви придбали, пізніше не з’явились інші власники, візьміть в паспортному столі виписку всіх мешканців цієї квартири. Якщо це не вдасться зробити самостійно, залучіться підтримкою юридичної фірми. Вона це з’ясує, відправивши адвокатський запит.
• Ви може прописати в угоді умову, що частину суми продавець отримає тоді, коли юридично та фізично покине квартиру. Ніколи не давайте всю суму наперед.
• Добре подивіться історію цієї квартири. Інакше за наявності сумнівних угод з її участю, суд може забрати її навіть у добросовісного покупця.
• Запропонуйте продавцю перевірити його паспорт на ідентичність. Порядній людині боятись нема чого, а якщо це викличе негативні емоції, то скоріше за все ви потрапили до рук шахраїв.
• Уважно дивіться довіреність. Ким вона видана, для яких цілей та на який строк. Завжди вимагайте оригінали всіх документів.
• Не залишайте без уваги своїх родичів, які потрапляють до групи ризику – літніх людей, інвалідів, одиноких людей. Саме вони зазвичай є ласим шматком для злодіїв.
• Для проведення таких угод звертайтеся до досвідчених нотаріусів або юристів. Вони перевірять на відповідність і власника квартири, і саму квартиру, а також всі документи.
• Якщо виникає потреба дати завдаток, зверніться до юридичної фірми та укладіть попередній договір.
 
І головне, договір купівлі-продажу слід підписувати у нотаріальній конторі, як це передбачено законом, і бажано у вже знайомого нотаріуса. Щоб убезпечити себе від ризиків, не розраховуйтесь готівкою. За згодою сторін договір можна підписати в банку, після перерахунку грошей. В такому випадку покупець перераховує гроші на накопичувальний рахунок нотаріуса, а той після оформлення угоди, перечислює її продавцю. При цьому сам нотаріус ці кошти зняти не може.
 
“Якщо ви все-таки стали жертвою шахраїв, негайно звертайтеся з відповідною заявою до правоохоронних органів. Пам’ятайте, що в таких випадках, врятувати ситуацію можна лише, якщо міліція почне шукати злочинців по гарячих слідах”, — підсумовує юрист.
 
Як бачимо, чого тільки не видумують шахраї, аби обдурити людей. І захистити себе стає все дедалі складніше. Але юрист переконує, якщо все робити правильно, то в них не буде жодного шансу. Для цього лише потрібно не поспішати, детально вивчати всі документи, перевіряти інформацію про власників та продавців нерухомості в державних органах та головне залучитися допомогою спеціалістів з багаторічним досвідом. Так, це обійдеться вам дорожче. Але не забувайте, що скупий платить двічі. І коли на кону стоять великі гроші, краще один раз зробити все якісно та правильно, ніж потім залишитись у “розбитого корита”.
 
Інформацію на цю тему також читайте в статті поради юриста: як визначити шахраїв під час купівлі-продажу нерухомості та дивіться відео.

© Julia Gaevskaya [01.10.2015] | Рейтинг: 28.8/7 | Переглядів: 1047

2 3 4 5 28.8/7
Коментарі

01.10.2015 15:11:02
по-моему рекламные статьи не в этот раздел - в АНЕКДОТЫ переместите плиз
Не згоден Згоден  Підтримка: 60%(3/5)

01.10.2015 15:45:17
От, шановна, як би ви написали, як послати нафіг тих, хто отжимає в народу гроші, підвищуючи ціни на ЖКХ та енергоносії використовуючи довідник "Стеля", то було б цікаво. А так, згідно правил ДД "Заборонено розміщувати матеріали, спрямовані на з'ясування особистих взаємин між відвідувачами ДД, що містять порнографію, рекламу і т.п." Тож вибачайте.
Не згоден Згоден  Підтримка: 80%(4/5)

02.10.2015 01:13:28
для кого эти бесплатные лекции по преодолению юридической безграмотности? i55
 
Сліпий Пью 01.10.2015 15:11:02
по-моему рекламные статьи не в этот раздел - в АНЕКДОТЫ переместите плиз
Раздел АНЕКДОТЫ все же многие люди читают. если и перемещать, то только в "слем" - все равно его кроме виршомазов никто не посещает I roll!
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(1/1)

06.10.2015 16:16:06
ПНХ, спам-бот!
2
Не згоден Згоден  Підтримка: 0%(0/0)programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2019 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Будь ласка, увійдіть за допомогою
Facebook-login