Сьогодні незвичайний день. Сьогодні - День Пі.
Є таке число - три чотирнадцять п'ятнадцять дев'яносто двадцять сім...
Третій місяць, чотирнадцяте...
3,1415902...
Число як число, як і число "е - 2,7182818289045... Легко запам'ятовується... 2,71, а потім два рази поспіль день народження Л.Толстого, потім рік розпаду СРСР, потім - рік закінчення 2-ї світової війни...
--
Праворуч – пляшка «Авторського». Зверху, над цим клятим старим компом, репродукція чувака, який сидить у печері , і, паскуда, соцєрцає. Борода його ніколи не бачила ножиць та суперпуперєвропейських нанолез для гоління. При цьому він ще десь на 150 кутових градусів сидить спиною до того зеленого потоку життєдаруючої води, яка й тільки і мріє, щоб скоріше-скоріше-скоріше бути там, де її очікують мільйони-мільйони-мільйони… А біля печери – гори, небо, прості, примітивні, як катети й гіпотенузи… Не знаю, чи бачив отой Рьоріх того бороданя… А може це автопортрет…
--
Майже анєкдот з студентського фольклору…
- Валя (наприклад)! А на кой мы типа короче поступила в этот политех? Шо он нам даст в конце?
- Галя (наприклад)! А где бы я как не в политехе могла бы типа короче узнать, что периодическую таблицу элементов, "Капитал" и "Войну и мир" написали три разных человека, а не один…
--
- Шо там нєбі?
- А при чому тут нєбо? Тут таке твориться…
- Та знаю, знаю…
Що таке небо? Це – Всесвіт.
Вкотре, вкотре, вкотре благаю – зрозумійте щастя цього буття! Шансів з’явитися тут з двома ногами, з двома (як кому повезло) напівсферами, або з двома невеличкими еліпсоїдами – це з точки зору теорії вірогідності було майже нуль. Пацюком, тушканчиком, таграном було вірогідніше.
--
Хоча, що таке вірогідність?
Знову, з фольклору. Екзамен з математики. Другий курс. У блондинки з двоядрьоним смартфоном питають:
- Скажите, какая вероятность того, что после экзамена по дороге к станции метро "Политехнический институт" Вы встретите динозавра?
- Пятьдесят на пятьдесят. Либо встречу, либо не встречу...
Пауза… Професор чухає бороду…
- Давайте зачьотку. П’ять…
--
Не всі професори мають бороду. Є й безбороді. Може хтось врубився, той зрозуміє, про кого я…
--
Ох, це «Авторське»… Таки вдарило… Ледь стримую себе від цитування у розумних формул постійної Планка, числа Авогадро, мю нульове, Фібоначчі… Тат тут ще в очі лізе локон Аньєзі…
Не кажу вже за спіраль у своїй аватарці…
Та й у моїй кімнаті-лаболаторії вже рік, як причеплено на стіні трикутник з люміню за спецзамовленням зі сторонами катетів 11 см та 4 см. А квадрат тієї гіпотенузи – саме 137. Тонка структура… Хтось скаже – божевілля, нумерологія… Нехай. Це все ж краще за ненависть…
--
Коли закінчиться війна?
--
Маю версію. Коли наш земний світ зрозуміє, як він влаштований. Коли проти диявола буде антидиявол. Антидиявол може бути зконцентрований і в одному тілі, але якщо його нема, то може й у багатьох – типа корочe распределенный антидьявол.
Коли закінчиться війна?
От-от...
--
А тепер – на повному серйозі.
Позавчора на конференції з проблем інформації, математики, фізики тощо один із санітарів ДД мав зробити невеличку доповідь на 10 хвилин про Щось. Не вийшло. Замість цього було 30 хвилин, потім перерва, де йому навіть не пощастило випити кави, бо задовбали питаннями, потім ще…, потім вчора… Кандідати з докторами, члени, кореспонденти…
Нєт пророка в Отєчєствє… Шок... Ляпали в аплодісменти...
--
Ой, про що я? Вам жє нічого нє понятно.
--
Я, і ще з десяток двоногих, майже кожного дня обговорюємо з Професором устрій світу. Хтось скаже - чокнуті. Нехай...
Але якби тут знайшлося хоча би ще таких з десяток... Як їх знайшлося серед докторів-членів-академіків...
--
В сжатом виде...
Безліч математичних каракулів, безліч залізяк, безліч... відпочіває. Бо ці купи роторів, дівіргенцій, інтегралів, багатомільйонних дослідів Професором замінено на прості, як граблі, математичні, звиняйте, вираженія.
Гармонія світу!..
Вона таки є!
На Землі, Марсі, Касіопеї, на периферії Всесвіту, у предсмертних судомах галактик - скрізь одні закони...
Сотні, тисячі вчених, філософів, духовників, поетів намагались і намагаються знайти той алгоритм, за яким побудовано все - від піконанометрів живої клітини до десятимільярдносвітового простіру...
--
Суто технічно, нажаль, я не зміг зараз скопіювати посилання та статті. Це можна буде зробити трохи пізніше за участю майбутнього нобелевського лауреата, в чому я не маю жодного сумніву.
Навіть якщо цього, тьху-тьху, не станеться з якихось причин, ми будемо знати більше, ніж інші...
Ейнштейн, Планк, Авогадро, Піфагор... мене би підтримали.
А от чи зрозуміють це діючі керманичи держави, церкви, бізнесу...?
Мені дуже важко донести до товариства суть і деталі. Та це й не є моїм завданням. З цим впорається пан Професор, якщо буде його ласка - а так буде...
--
Я лише написав преамбулу.
--
І не треба казати, що моє ІМХО хвігня, що я підлабузник...
Україна, як ніколи, зараз має величезну перевагу...
https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/14c18e1ab614870d?projector=1
©
Аргум [14.03.2015] |
Переглядів: 3331