для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны.

"И на обломках самовластья напишут наши имена!"

Один з "гасударєй імпєратарав рассійскіх", по-моєму якийсь Александр, порядкового номера не пам'ятаю, сказав, що у "Рассєї єсть два саюзніка - армія і флот". "Гасударь інператар" примітно не згадав народ. А чого його згадувати? Власне, у Рассєї-матушкі цього самого народу й не було ніколи. Були чітко структуровані по "табелям о рангах" "полезные люди" і все. Хто в мундирах, хто в "партікулярном платье" але цінність для Імперії завжди мала функція, а не людина, яка цю функцію виконувала.
 
У російській літературі вражаюче мало відводиться місця людині - попереду завжди виступає функція і обставини - сама особа майже завжди другорядна. Це Дюма навколо Д'Артаньяна закручує інтригу на всю Європу. Це Скотт описує хрестові походи через забрало Річарда Левове Серце і Айвенго. Це Гашек дивиться на величну трагедію половини світу очима хитромудрого Швейка, а Гоголь підпалює всю Україну навколо Тараса Бульби. Але нема в російських письменників нікого, хто може стати точкою, стовпом, колоною на якій, чи навколо якої, буде будуватись сюжет. І байдуже, що світ не помітив скромного капітана королівських мушкетерів Д'Артаньяна, що Британія не зовсім добре (сиріч з добром) згадує про Річарда з серцем лева, що Швейка й Тараса Бульби взагалі не існувало - вони, насамперед, особистості. Вони - ГЕРОЇ. Тобто ті, хто творить дію в невпинному спектаклі життя. Вони впливають на світ, змінюють його, моделюють його під свої цінності.
 
Байдуже, що це було не так, що це тільки видумка автора - ці абстракції впливають на розум людей і вимагають від них ДІЯТИ. Будь де, будь коли але - діяти. Російська ж парадигма історії й суспільного буття каже, що все намарно. Дія є привілеєм і прерогативою окремих індивідуумів, які, втім, самі по собі цінності не мають. Бо вони - функція. Цар, чиновник, генерал, юродивий, повія - в російськїй ментальній проекції це перш за все функція. Все, що є людського у цієї функції виступає ближче до фіналу, як правило, вдаючись до покаяння і самознищення. Російський колективний Печорін або має застрелитись або деградувати до ідіота, щоб його пожалів православний плебс разом з шизофреніком Достоєвським.
 
Страшна російська калька на душі зараз особливо помітна у нашій Вітчизняній Війні. В Україні орудують тисячі безіменних функцій: спецназівці, козаки, гополченці, гіркіни-стрєлки, бородаї-пушиліни, бабаї, та інші підараси в яких нема нічого людського. Вони з'являються нізвідки і пропадають в нікуди. Їх не народжує мама - їх викликає Путін. А Путін - це функція. Він не пердить сірководнем і не пахне фіалками - він безколірний і безликий, він фон з якого проявляються тіні неживих персонажів. Він тло, на якому помруть російські призовники 2013-2014 років. Бо навіть їх матері, мовчазно зустрічаючи цинки з порубаними рештками своїх синів, не скажуть, що їх забрала Україна. Їх забрав Путін. А Путіну вони віддали дітей самі. Вони їх ростили для Путіна. Вони живуть для Путіна. Вони дорожать Путіним. Росії нема - є Путін. І, якщо завтра прізвище зміниться - не біда. Функція залишиться - буде Шойгу з функцією Путіна. І російські матері віддадуть Шойгу решту синів, без пояснень, без ремствувань, без очікувань їх додому. Просто тому, що це - Шойгу. Бо так "надо".
 

Найдикішим для мене є ставлення Росії до своїх мертвих. Тисячі тушок розпухлого російського падла смердить у донецьких степах і матерям Росії не потрібні ці рештки. Вони не бачать у гниючих шматках камуфльованої плоті своїх дітей. Дітей забрав Путін. І тільки він знає, де вони і що з ними. І, якщо вони ніколи не повернуться додому, значить Путіну так треба. Російські матері не мають ані сумнівів щодо долі своїх дітей ані бажання якимось чином впливати на їх долю. Вони вірять, що їх сини, пішовши в армію, пішли в "увал" і там померли від серцевого приступу або нещасного випадку. Всім взводом. Разом. Знаєте чому? Бо так хотів Путін. Російські матері охоче віддадуть своїх синів. Вони їм не потрібні. Їм потрібна пенсія.
 
Я не уявляю собі, як поступили б наші матері, якщо б сини пропали в один день на території іншої держави. Мабуть, вони б знесли якийсь з печерських пагорбів. Вони могли б загинути але тільки тому, що їм було б важливо бути з їх дітьми. І поки російське падло тихо прикопують по обочинах доріг, українських героїв хоронять з тим салютом, якого ніколи не матимуть російські номерні тушки - над ними плачуть матері.
 
Українська війна має героїв і антигероїв. Українська війна має імена. Командири добровольчих батальйонів: Семенченко, Білецький, Береза, Мельничук. Волонтери: Бірюков, Доник, Ричкова. А чого вартий в інформаційному плані Коломойський з Філатовим? А Аваков? А Ярош? Навіть "бойовий підарас" Ляшко, навіть "шоколадний Петя" - за цими прізвиськами та прізвищами перш за все ЛЮДИ. Зі своїми перевагами й недоліками - люди. Це не просто функції. І ця війна - це війна індивідуумів з масою. Це війна Воїнів зі стихією. Бо з нашого боку Люди, а з протилежного - маса. Аморфна, страшна, смертоносна маса. Жодного обличчя. У нас навіть полонені - жорстко персоніфіковані. Чого варта Надя Савченко? Ви можете мені пригадати ім'я хоч одного полоненого з тої сторони? Попри те, що їх багато і вже є засуджені - ХОЧА Б ОДНЕ ІМ'Я? Просто полонені, як і мертві - зайва функція і вони не потрібні Путіну.
 
В історії вже були випадки, коли одна з воюючих сторін сказала: ім’я моє – Легіон. Зайве нагадувати, що та, неперсоніфікована персона ототожнювала себе з брехнею, а, навіть, була Батьком брехні. І коли Легіон зустрівся з одним – єдиним Воїном, чиє Ім’я ми памятаємо так добре, що не будемо згадувати намарне, то не знайшов нічого кращого, як принижено попросити вселитись в свиней і вчинити самогубство. Бо, врешті-решт така доля Легіонів – самовбитися за велінням начальства.
 
Запам’ятайте: зараз Народ воює з Масою, Люди воюють з Функціями, Сини Божі воюють зі Злом. Це не АТО і навіть не війна – це Армагеддон. І ми на правильній стороні. Бо ми не функції, а люди, не армія-і-флот, а народ. І ми маємо імена, які й напишемо на руїнах Кремля.

© Канаріс [22.08.2014] | Рейтинг: 47.1/125 | Переглядів: 9750

2 3 4 5 47.1/125
Коментарі

1 2   »
22.08.2014 00:34:26
Конечно же это ПАФОС в чистом виде,
но читать приятно.
Не згоден Згоден  Підтримка: 77%(24/31)

22.08.2014 00:39:33
5
Надзвичайно рада Вас бачити, Канарісе.
Не згоден Згоден  Підтримка: 92%(24/26)

22.08.2014 01:16:04
Да, щось сі діє доокола! То вже не просто шановні дописувачі повертаються, а й отци-основатєлі. Мої вітання
Не згоден Згоден  Підтримка: 96%(25/26)

22.08.2014 01:16:20
5Имя, сестра, имя?!!!
Не згоден Згоден  Підтримка: 90%(9/10)

22.08.2014 01:21:21
"- Молодежь из городов Антрацит и Красный луч, где нет работы и перспектив, с удовольствием взяла в руки оружие - это был шанс перестать быть низшими, почувствовать себя людьми... Зачем люди идут на войну? Когда пошли первые боевые действия  в районе Рубежного и Северодонецка, в Стаханов приехали первые рефрижераторы с "200-ми". На центральной улице города устроили плач над жертвами войны. Вот история одного из них - погиб мужчина, у которого 10 детей. Я думаю, он ушел воевать с украинской армией во многом за деньги (нужно кормить большую семью). Не говоря о том, что заедает быт и бесперспективность.
 
- Раньше через границу Луганска шли эшелоны с "буками", "градами" и "ураганами". Артустановки, танки - их никто не считал. Было ощущение, что всем плевать. После "Боинга" пробился купол равнодушия и трафик оружия стал как будто меньше, но продолжается. Из Луганска пишут: каждый день завозятся через Свердловск, Антрацит, Краснодон - десятки единиц техники, и в этой технике - русские под видом нелегалов. С нами воюет ГРУ России!"

 
Заробітчани з Росії, люди з кримінального бізнесу і контрабандисти з Краснодона та Свердловська - ось джерела наповнення "ЛНР"
Не згоден Згоден  Підтримка: 93%(27/29)

22.08.2014 02:00:53
Не має права путлер бути з заглавної літери, бо воно не людина. Наші Герої - Люди. Все інше на 555
Не згоден Згоден  Підтримка: 95%(20/21)

22.08.2014 05:15:10
Чудово написано. Й не без пользи для читача.
Здивував реверанс автора в бік Коломойського та його васала.
Наразі, вважаю підарасом Авакяна, а не Ляшка. Але Містер "фейс бук" навіть не бойовий підарас, а просто моральний підар- украінофоб.  
Не згідна, що за прізвищем " шоколадного" є людина. То теж функція, на жаль. Хитрокручена інтегральна ковінька з формули "купи- продай".
Щодо Армагеддону  - так. Йде більш, ніж війна.
На почптку "АТО" мамі приснився сон. Прийшла покійна бабуся й сказала, що настає щось таке страшне, що люди такого ще не бачили.
 
ПиСи. А поява шановного Автора на ДД не випадкова, напевне. Вибори... В хід йдуть бойові слони. Цікаво, Автор - є " слоном" від Петра ? Singing
Востаннє редаговано Généralissimus 22.08.2014 05:44:38
Не згоден Згоден  Підтримка: 32%(12/37)

22.08.2014 06:14:34
5Excellently
Не згоден Згоден  Підтримка: 94%(15/16)

22.08.2014 07:00:47
5
Не згоден Згоден  Підтримка: 94%(15/16)

22.08.2014 08:36:13
Excellently5
Не згоден Згоден  Підтримка: 93%(14/15)

22.08.2014 08:49:39
5
 
Автор:  "В історії вже були випадки, коли одна з воюючих сторін сказала: ім’я моє – Легіон. Зайве нагадувати, що та, неперсоніфікована персона ототожнювала себе з брехнею, а, навіть, була Батьком брехні. "

 
Хоча й не воюючі сторони, але  й тут траплялось...
 
pronto 22.08.2014 00:34:33
Да. с нашим Петром Алексеевичем Порошенко. Нас легион. 54% думающих людей. А кого вы предлагаете?
 
Мирошниченко, одного и второго? Пидора с вилами? Даму с бубликом (разборным)?
Востаннє редаговано pronto 22.08.2014 00:34:4

Прямо  "путин - молодые годы"
Востаннє редаговано Алексей Петров 22.08.2014 09:00:26
Не згоден Згоден  Підтримка: 17%(2/12)

22.08.2014 09:54:35
Excellently  5
Не згоден Згоден  Підтримка: 91%(10/11)

22.08.2014 10:37:06
5
Не згоден Згоден  Підтримка: 90%(9/10)

22.08.2014 11:06:43
В бой идут боевые слоны?А почему нет?Вообще,в курсе,что слон не умеет пятиться назад,если нужно,он разворачивается на месте!Канарис,следует сказать,что Вас очень не хватало,спасибо за возвращение и достойный пафос!555Продолжайте,ждём!
Не згоден Згоден  Підтримка: 93%(13/14)

22.08.2014 11:24:34
Товарищ, верь: взойдет она,
Звезда пленительного счастья,
Россия вспрянет ото сна,
И на обломках самовластья
Напишут ла-ла-ла-ла-ла!
Не згоден Згоден  Підтримка: 94%(17/18)

22.08.2014 11:26:07
а Шойгу вылетел в Псков... Будет успокаивать солдатских вдов?
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(13/13)

22.08.2014 12:50:10
chist 08/22/2014 11:24:34
И на обломках самовластья
Напишут ла-ла-ла-ла-ла!

smile3
Не згоден Згоден  Підтримка: 92%(11/12)

22.08.2014 15:05:10
Дуже пафосно.  5
Не згоден Згоден  Підтримка: 90%(9/10)

22.08.2014 16:15:09
Здивував реверанс автора в бік Коломойського та його васала.

Ну не знаю у кого какое сложилось мнение,  а область он держит хорошо. Можете плеваться, но большинство жителей области, и я в их числе - за Коломойского. А то, что показывают и говорят, так выборы скоро.
Востаннє редаговано дрон 22.08.2014 16:15:47
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(14/14)

22.08.2014 17:04:24
дрон 22.08.2014 16:15:09
Ну не знаю у кого какое сложилось мнение,  а область он держит хорошо. Можете плеваться, но большинство жителей области, и я в их числе - за Коломойского. А то, что показывают и говорят, так выборы скоро.
YesExcellently
дрон 22.08.2014 16:15:09

 
А то, что показывают и говорят, так выборы скоро.
Знову будемо слухати про Юлькувароффкубрєхухувсьоукрала - скільки ж в україні дятлів?!pion
 
У автора найвища позиція - не з моїми талантами оцінювати його! А все ж:5
Востаннє редаговано mix_ko 22.08.2014 17:05:50
Не згоден Згоден  Підтримка: 83%(5/6)

1 2   »


загрузка...
programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2019 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Будь ласка, увійдіть за допомогою
Facebook-login