Внаслідок революційних змін в країні ВО «Свобода» отримала ряд посад у виконавчій владі. Цікаво, що вся екологічна галузь опинилася під контролем цієї політсили. Судіть самі: в сфері екології від партії – міністр Андрій Мохник, начальник Державної екоінспекції – Михайло Казимир, який донедавна був помічником нардепа від «Свободи», в підпорядкуванні в.о. генпрокурора Олега Махніцького – екологічні відділи прокуратури. Спочатку ці зміни сприймались дуже позитивно, оскільки боротьба з корупцією та люстрація чиновників режиму в деклараціях партії є пріоритетом. В цьому була впевнена і громада Львівщини, яка силами громадських активістів вирішила допомогти прискорити зміни в департаменті екології та інспекції.
Підстав для таких дій активістів було більше, ніж достатньо: керівник департаменту – Мирослав Хом`як, який з тріском вилетів з посади голови Львівської обласної податкової в 2005 році, соратник рідного брата Віктора Медведчука Сергія, організатор схеми злиття фірм, що надають екопослуги з департаментом та екоінспекцією.
На фотоСергій Медведчук та Мирослав Хом’як
Правою рукою у функціонуванні корупційної схеми, є начальник екоінспекції Дмитро Штикало, з яким Хом’як працював у Львові, а потім у податковій Закарпаття. Це взагалі феєричний персонаж: міжнародний розшук за привласнення майна, віджим лісгоспів і саме основне – публічне каяття та власноруч написана заява на звільнення.
Звичайно, після перемоги Майдану корумповані чиновники злякалися та розбіглися – хто на лікарняний, хто у відпустку, надіючись перечекати важкі для них часи. Здавалося, що цього разу кари їм не уникнути, або принаймні, на посадах вони точно не залишаться, адже головою Львівської ОДА стала свободівка Ірина Сех, яка добре розбирається в цьому питанні, бо була головою екологічної комісії облради. Насправді ж не змінилося абсолютно нічого. Посади залишились за Штикалом та Хом`яком, через «рішал» розіслали меседж підприємцям: все працює по старому.
Напередодні президентських виборів, в яких Олег Тягнибок приймає участь, та й для укріплення іміджу партії люстрація таких просто необхідна. Спробую розібратись чому так не відбувається.
В червні 2013 року побачила світ постанова уряду Азарова № 1221 «Деякі питання збирання, видалення, знешкодження та утилізації відпрацьованих мастил (олив)». Від тепер всі виробники і імпортери мастильних матеріалів зобов’язані сплачувати 96 копійок за кожну літру виробленого чи розмитненого нафтового мастила ліцензованим компаніям. Зверніть увагу – не в бюджет, а приватним структурам . Укладати угоди та отримувати кошти могли лише ті екофірми, що пройшли погодження в Мінекології і були представлені інспекторам екоінспекції в регіональних митницях. І схема запрацювала , за різними оцінками ринок мастильних олив становить в рік від 500 тисяч до одного мільйона тонн, отже і надходжень від цієї постанови мало би бути від 500 000 000 до 1000 000 000 гривень.
Підприємства, які також хотіли покращити свій стан за рахунок цих коштів, зразу ж стикались із жорстким пресом екоінспекції та екологічної прокуратури.
Кошти ділились між Мінекології, Генпрокуратурою (подейкують, що творець схеми – син Пшонки) та підприємством (у випадку Львівщини кошти надходили на ПП «Ріал», афільоване підприємство очільника депертамента екології).
Другий напрямок надходжень коштів – погодження дозволів, лімітів на дозвільну екологічну документацію, тут для погодження необхідно було сплати консультаційні послуги приватній фірмі в розмірі не менше 300 грн. за один документ і тоді департамент і міністерство затверджували документ. Середнє підприємство в рік повинно подати 5 таких документів, це 1500 грн. з підприємства. А скільки підприємств лише в одній області?
Кошти немалі і відносно законні, єдине, умова функціонування цих грошових потоків – чітка розстановка своїх людей на кожній ланці, яку успішно розставили Ставицький і Пшонка. Так що отримавши екологічний напрямок, ВО «Свобода» отримала приємний додатковий бонус разом з корупційною структурою , і на жаль нічого змінювати не збирається. Ну що ж партія небагата, затрат багато…
Активна громада Львівщини проводить пікети та прес-конференції проти кадрової бездіяльності Ірини Сех,
“Свобода” виступила на захист корупціонерів
та чи може вона піти проти своїх бажань та керівництва партії?
Дії очільниці області взагалі можна кваліфікувати як покривання злочину, якщо не співучасть у ньому. Корупційні схеми діють і надалі, про них говорять відкрито, а голова Львівської ОДА начебто цього нічого не помічає.
P.S. Дивує мовчання відносно цієї проблеми голови Кабміну Арсенія Яценюка, якому надходять звернення і від імпортерів, і від підприємців. Невже після Майдану і далі матимемо узаконену корупцію? Бо ситуація в екологічній галузі направду не тішить. Боротьба з корупцією та люстрація в Україні так і залишатимуться порожніми словами та пустими обіцянками, поки такі одіозні постаті як Хом`як та Штикало і далі залишатимуться на своїх посадах…
Звернення КПЛ щодо корупційної діяльності Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА та державної екологічної інспекції у Львівській області
©
seneka [21.05.2014] |
Переглядів: 4575