пароль
пам’ятати
[uk] ru

Cпіраль історії...


Cпіраль історії...
      Чомусь на сайті малувато думок щодо сьогоднішнього вибору української влади, та й України вцілому, між ТС та ЄС…
 
     Оскільки цю тему ще на ДД не заїздили, спробую дати свою аргументацію.
 
***

     Я по буднях взагалі не переглядаю ТБ. Ніколи, та й нічого цікавого, оскільки у батьків приймач працює з ефіру. Приїжджаючи до Вінниці, оскільки там маю 76 каналів кабельного, якщо і щось переглядаю, то тільки науково-популярні канали. Діскавері (наука, світ), Анімал планет, Віасат хісторі і т.п.. В принципі цього мені достатньо, а якщо дружині конче необхідно подивитись якесь чергове мило, то без проблем перебираюсь на кухню, де маю другий (менший) телевізор.
 
    Цієї суботи під час перегляду передачі на Viasat history у мене виникла цікава, як на мій погляд, аналогія з сьогоднішнім українським вибором між Сходом і Заходом. Знята американцями передача стосувалась культури Русі, і Росії зокрема, і торкалась періоду від Володимира Красне Сонечко десь до виникнення імперії. Зокрема досить аргументовано було викладено про наслідки впровадження християнства (в його східній інтерпретації), який вплив воно мало на формування феномену Руського Міра (в теперішньому розумінні), чим воно відрізняється від християнства у інших народів… Всього і не перекажеш та й напевно не потрібно…
 
     Нарешті розповідь дійшла до 1237 і подальших років, тобто монголо-татарської навали. І тут ведучий виклав, можливо і суперечливу з точки зору росіян, але, як на мій погляд, цілком слушну думку. Приблизно цей період був обмальований так.
 
     Руські культура, економіка і держава була зруйнована і повністю пригнічена. Задля збереження залишків основна маса народу перемістилась на північ у ліси, де згуртувавшись навколо православ’я намагались зберегти свою ідентичність. Цілий пласт європейської культури потрапив у ізоляцію і на протязі більше двохсот років європейці перестали згадувати про існування Русі.  Внаслідок цього росіяни пропустили цілий ряд загальноєвропейських подій, які узагальнено можна назвати Відродженням…
 
     Пам’ятаючи,  що історія розвивається по спіралі, у мене виникла підозра, що щось подібне відбувається і зараз. Я перевірив, якої думки відносно цього історичного періоду тримається сучасна російська історична наука. Читаємо…
http://www.home-edu.ru/user/f/00001231/examen/13-15_vek/posl_nash.htm
 
      І що з нашого сьогодення не відповідає цим семи пунктам?
 
      Може Янукович не отримував у 2004, чи у 2010 роках «ярлика» із Орди? Може в наших пострадянських країнах «повітря робить людей вільними»? Може у нас чесна конкуренція еліт, чи все таки "державний феодалізм" на користь сім’ї, що супроводжується в тому числі "проявами деспотичної тенденції"?
 
     Але у нас з’явився шанс, як і свого часу у Галицько-Волинської держави. Адже ні для кого не секрет, що Руські землі, що вийшли тоді з під впливу Золотої орди, не випали з загальноєвропейського контексту. Питання тільки в тому, чи буде він реалізованим? Інакше доведеться нам, разом з братами росіянами випасти на узбіччя історії  на пару століть і знову очікувати реформатора, який за прикладом Петра, буде ламати країну через коліно, пускати море крові і через поламані людські долі наздоганяти Європу.
 
     Ось така репліка… А для більш детального розгляду питання доцільності курсу на ЄС пропоную почитати ось це
http://gazeta.zn.ua/internal/kakoe-buduschee-zhdet-ukrainu-_.html
 
     Дуже Амі-Гато просив аргументацію… У мене все одно краще не вийде, та й в один комент не вкладешся.smile3
 

© инженегр [16.09.2013] | Переглядів: 3914
Мітки: #Янукович  #Путін 

2 3 4 5
 Рейтинг: 42.0/41

Коментарі доступні тільки зареєстрованим -> Увійти через Facebook



programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2024 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Вхід через Facebook