для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны.

Па данєцкім прічінам...

Па данєцкім прічінам...
Нещодавно потрапив на урочисте нагородження випускників одного з ВНЗів дипломами, вистражданими потом, кров'ю та невмирущими американськими президентами. Потрапив не випадково - покликав знайомий хлопець, який закінчив навчання за напрямком "Металургія", (спеціальність - "Обробка металів тиском"), хлопець із геніальними аналітичними та інженерними мізками, хлопець, який шарив майже в усьому, від якого потрійні інтеграли та проекти технологічніх процесів на металургійних комбінатах відлітали з такою легкістю, як шкарлупа насіння від пацанів, вдягненних у спортивні костюми та взутих у туфлі.
 
Сам процес відбувався на вулиці. Байдуже до "суєти зємной" сонечко люто припікало бліді професорські лисини, похнюплено від відсутності будь-якого вітерця висіли прапори ПР, величезний банер із портретом Януковича від спеки скукожився так, що від погляду на вираз обличчя головного "проффэсора" країни здавалося, ніби йому дуже неприємно бути присутнім на цій церемонії, діджей за пультом намагався розбурхати публіку якимось клубняком, іноді доводячи гучність звуку в колонках до маразму, лунали спочатку бадьорі, але атаковані безжальним ультрафіолетом, дуже швидко кволі та мляві промови "утомльонних Солнцем" свєтіл науки міського розливу, «масовікі – затєйнікі» зі штабу організаторів ніяк не могли вичавити з натовпу щось більш грандіозне, ніж ріденькі оплески, студенти, які отримали свою бажану "корочку", негайно губилися маленькими перебіганнями по кущах та проміж дерев, які підступно росли біля університетської площі, свято вичавлювало з себе жалісний стогін під скаженими децибелами збожеволілого від сонячного удару діджея.
 
Мій знайомий був абсолютно без настрію і сонячні вани тут ні до чого. Квиток у його доросле життя виявився зі смаком цинічних слів одного з викладачів: «Ти звернув не на ту стежку, юначе». Він мав у заліковій книжці лише одну оцінку "добре" (88 балів за Болонською системою) серед усіх інших "відмінно", але отримав за захист диплому банальну трійку. Отримав, бо відверто проявив акт непокори, коли відмовився гучно вигукувати "ме-е-е" у черговому антифашистському мітингу, на який наш доблєстний адмінресурс у вигляді ректоратів та деканатів зганяв студентів у середині травня. Один зі всього потоку сказав: "Та пішли ви, що я, вівця, що мене гнати, не хочу та не піду". Але, як у нас вже прийнято, коли коженй факт тиску, беззаконня або просто нахабної помсти з боку влади, тлумачиться дивним ще три роки тому формулюванням "па данєцкім прічінам", зрештою пішов саме він...
 
Почалося все з того, що його викинули з гуртожитку, де він прожив 5 років і до цього завгуртожитком ледве п'яти йому не цілувала, ставлячи у приклад іншим, що полюбляли жити за принципом "про завтра подумаємо завтра, а зараз гуляй, душа – дражитє, стьокла". Раптово у його кімнаті був вчинений грандіозний шмон, прямо по курсу СБУшників "як підкинути лоху те, що треба підкинути лоху". Ось і знайшли у нього під подушкою (!) звичайний совковий кип'ятильник (металеву спіраль на проводі), яким він нібито нагрівав собі воду для чаю та крав (!!) у держави таку дефіцитну електроенергію і це при тому, що на столі стояв електрочайник (!!!). Це стало привідом для студзборів, на яких його "правільниє пацани - студєнти" заганьбили клеймом крадія та постановили, що подадуть прохання до адміністрації гуртожитку та деканату, щоб такого соціально - небезпечного елементу не спостерігалося більше в їхніх рядах, щоб стьокла дражалі легко та невимушено, без прикладу, який мозолить очі своєю "неправильністю" та краде електроенергію у країни.
 
Далі, коли маховик репресивної машини набрав обертів (а чому не поважаєш своїх одногрупників, вони пішли на мітинг, вони проти фашистів, а ти прєдатєль; а чому українською розмовляєш, ахтибіндерафошист; а чому зошит такий акуратний; а де твої 345780546 книг, що винен бібліотеці; а чому, а коли, а де, а з ким...), лише та обставина, що він перебував на останньому курсі та вже на той час мав завершений диломний проект із відмінною характеристикою до пояснювальної записки, завадила остаточно добити його, як студента. Хоча, все одно, оцінка "задовільно" на захисті диплому, по темі якого він знав стільки, скільки кожен з нас знає про кількість пальців на одній руці, красномовно каже все.
 
Місця в аспірантурах забиваються за рік до вступних до них іспитів. Подаються восени заявки на п’ятикурсників, які вже навчаються у магістратурі після четвертого курсу, потім вони відсилаються до Міносвіти, звідки надходить вже відповідь, скільки місць може узяти та чи інша кафедра. Через рік, наступної осені здаються вступні іспити. Якщо, наприклад, подано 5 заявок, а є тільки 2 місця, на засіданнях кафедр вирішується, кого брати, а кому видати квиток у напрямку «універ – свабодєн, как птіца в пальотє». Заявку хлопця спочатку задовольнили, але, що ви, як так можна, він же насмілився не піти у зашморзі з колючим ошийником, а сказав «Я – людина, а не вівця». Незабаром йому повідомили, що його місце віддано іншому, який повний нуль в науці, але має мати, яка знайома із друзями друзів старшого брата дружини місцевого дрібного функціонера - холуйчика у держвиконкомі (назву партії всі вгадали? Давайте залікові книжки, ставлю «відмінно»!).
 
Зарахування до аспірантур нездарів останнім часом стало розповсюдженим та звичайним явищем, таким же, як і глибокодумне почухування задів мавпами. Звісно, не у глобальних масштабах (поки що), але десь 30% від загальної кількості майбутніх науковців краще б не ганьбилися перед тими, хто є компетентним у їхніх предметах та темах дисертаційних праць. Тому, якщо людина знає свій предмет, тонкощі його для неї – не проблема та, на додачу до цього, вона вірить, що тільки завдяки цьому подальший шлях у галузі науки їй забезпечено, вона може сміливо починати вірити, що Місяць зроблений із сиру. Не маючі ніякого розумового потенціалу, гламурні мадемуазелі у спідницях вище ватерлінії та мамєнькіни синочкі з соціальним статусом споживачів усього готового пролітають до аспірантур так же легко, як борошно крізь сито. Пролітають, іноді залишаючи «за бортом» справжніх, наповнених знаннями та бажанням вчитися, випускників. А що? Не пішов на антифашистський мітинг? Хрєн тєбє, а нє аспірантура, іді на завод, на станкє норму дєлай, фашист.
 
Далі – гірше. Янукович із Табачником, зробили новий пасаж прафєсіаналізма для викладацького складу – збільшити навантаження на одного викладача з 10 до 18 студентів (тобто працюємо більше – про підвищення і не заїкаємось) та скоротити викладацький штат на 48 тисяч осіб. Звільняти будуть переважно людей пенсійного віку, а це люди, які навчались, захищались, працювали над розвитком наукової галузі тоді, коли наука ще вважалася престижною роботою та вимоги до знань були дуже суворі. Звільнять тих, хто зміг би передати свій досвід теперішньому, майже до всього байдужому поколінню, звільнять, віддавши їх теми лекцій молодим, деякі з котрих просто й без перебільшень не зможуть так глибоко та професійно навчити (та навіть не навчити, просто розказати) темі предмету.
 
Аспіранти – це не лише корочка та відмазка від армії (для хлопців). Це потреба вести лабораторні, писати статті та дисертації, працювати зі студентами на практичних заняттях. Як молода людина, на яку раптом звалиться удвічі більше роботи та студентів, зможе детально та зрозуміло навчити? Та ніяк. Дилетантство стало модним, знаєте. Зрозуміло, це вигідно для верхівки, хтось там колись казав про відміну рабства?
Та не було, здається, ніякої тієї відміни…
 
…Літали повільно над порожньою площею перед універом зневоднені комахи, діджей нарешті вимкнув свої децибели та пив пиво під деревцем у компанії пари випускників, порозповзалися назустріч своєму горілкопиттю засмаглі за дві години професорські лисини, спотворений ненажерливою спекою вираз обличчя Януковича на банері з легкістю перелякав би насмерть зграю голодних вовків, а геній з інженерними та аналітичними від природи мізками все стояв поруч зі мною та мовчки дивився перед собою, на головну будівлю вищого навчального закладу, який прийняв його, вивчив його, дав знання, надію та віру продовжувати улюблену справу, а потім змішав з гімном з-за одного випадку, коли ця людина сказала, що вона – людина. Змішав та викинув на смітник, як відпрацьований матеріал, викинув, бо не потрібні зараз індивідуальності, не потрібні люди, які мають розум, викинув по вказівці зверху, вказівці якогось партійного «дірєктара района», який, мабуть, угледів у ньому «ворога суспільства номер один» (ну, чи два або сорок шість, головне – ворог). Без особливих причин викинув. Хоча, ні.
Па данєцкім прічінам…


© Gilead Kroaton [28.06.2013] | Рейтинг: 48.6/49 | Переглядів: 4236

2 3 4 5 48.6/49
Коментарі

1 2   »
28.06.2013 17:15:18
Це що, данєцкі видумали замінити знання рейтингом? Як то кажуть - ню-ню.
Та і кількість українських ВНЗ зводить вагу української вищої освіти чи не до нуля.
Не згоден Згоден  Підтримка: 16%(3/19)

28.06.2013 17:23:28
Excellently
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(11/11)

28.06.2013 17:27:14
AlexLoL 28.06.2013 17:15:18
Це що, данєцкі видумали замінити знання рейтингом? Як то кажуть - ню-ню.
Та і кількість українських ВНЗ зводить вагу української вищої освіти чи не до нуля.

Excellently
Не згоден Згоден  Підтримка: 40%(4/10)

28.06.2013 17:47:01
AlexLoL
28.06.2013 17:15:18
Це що, данєцкі видумали замінити знання рейтингом?

Та нє куколка, помаранчеві,і до вас екзаменаторів було нормально,
ще б всяким дєтЯм труженіков пільги відмінити,то взагалі супер................
Востаннє редаговано медове 28.06.2013 17:47:19
Не згоден Згоден  Підтримка: 86%(12/14)

28.06.2013 20:14:52
Якщо хлопець дійсно розуміється на предметі, то нічого страшного не бачу.Взяв усе,що міг, так би мовити. Бачив я ,скільки баранів викладає в університетах, людина з принципами там не затримується, а наукою займатися в нас , вибачте, їсти не буде чого. Дуже наївний якийсь друг у вас вийшов, якщо гадав, що в нашій корупційно-імбецильній системі освіти знання щось важать. Це вже давно так, хоч тепер, кажуть, взагалі до абсурду доводять...
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(8/8)

28.06.2013 20:50:58
AlexLoL 28.06.2013 17:15:18
Це що, данєцкі видумали замінити знання рейтингом? Як то кажуть - ню-ню.
Та і кількість українських ВНЗ зводить вагу української вищої освіти чи не до нуля.
ИМХО не столько о знаниях и рейтинге, а о том, как важно в наше время быть антифашистом.

Не згоден Згоден  Підтримка: 95%(20/21)

28.06.2013 20:53:40
Автору.
У Вашего знакомого  все будет хорошо. Свой главный экзамен в жизни он сдал на "отлично".
Не згоден Згоден  Підтримка: 90%(18/20)

28.06.2013 21:16:18
5
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(4/4)

28.06.2013 21:21:26
5
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(5/5)

28.06.2013 22:27:51
А от я щойно приїхав з церемонії вручення дипломів у Могилянці, сестра бакалавра з відзнакою отримала smile3  Так там ніякими Яниками чи банерами ПР і не пахло - навпаки, Брюховецький та інші виступаючі прямим текстом казали про те, що зараз сумні часи, про "пакращєння" та антиукраїнську владу Respect
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(15/15)

28.06.2013 23:01:33
Kapitan Vrungel 28.06.2013 22:27:51
вручення дипломів у Могилянці, сестра бакалавра з відзнакою отримала
Поздравляю. Могилянка - супер-ВУЗ и, что самое приятное, полностью свободный от Табачника.
А автору заслуженная пятерка. В санбюл, однозначно.
5
Востаннє редаговано Капітан Немо 28.06.2013 23:01:47
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(13/13)

28.06.2013 23:23:13
Alexey Voronets 28.06.2013 23:01:33
Дякую smile3
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(3/3)

29.06.2013 00:38:07
Жил в Одессе мальчик,победитель хрен знает какого количества школьных олимпиад,поехал учиться в Москву,на третьем курсе привлекался к работам по закрытой тематике,американцы пытались всячески соблазнить уехать,а он возьми и пропади на несколько лет,приехал в гости с охраной,будучи владельцем сети супермаркетов и ряда предприятий.Что потеряла наука?У каждого своя дорога,думаю,герой сегодняшнего рассказа найдёт себя,к сожалению,вряд ли на БатькiвщинI ! Какое будущее там,где проституция на марше?
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(6/6)

29.06.2013 00:56:46
5
Все це - знаки загальної дегенерації суспільства, що з приходом проффесорів стрімко прискорилася.
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(9/9)

29.06.2013 01:58:32
sps
Не згоден Згоден  Підтримка: 80%(4/5)

29.06.2013 06:32:53
лише та обставина, що він перебував на останньому курсі та вже на той час мав завершений диломний проект із відмінною характеристикою до пояснювальної записки, завадила остаточно добити його, як студента. Хоча, все одно, оцінка "задовільно" на захисті диплому, по темі якого він знав стільки, скільки кожен з нас знає про кількість пальців на одній руці, красномовно каже все.

В IT наличие диплома вообще никто не спрашивает, само его наличие вообще ни о чем не говорит. Если есть - хорошо, если нет, то фиг с ним. Небольшое тестовое задание за компьютером на два часа расскажет о человеке намного больше чем красный диплом.
 
В других технических специальностях примерно также, если что можно получить дистанционное образование, есть практически все направления http://dl.sumdu.edu.ua/ru/entrant/specialty  Ну я всякие юристы, экономисты, финансисты сейчас и нафиг никому не нужны, Тот же Люксофт их пачками загребает и переучивает на тестировщиков ПО.
Не згоден Згоден  Підтримка: 40%(2/5)

29.06.2013 07:49:48
5
Alexey Voronets 28.06.2013 23:01:33
В санбюл, однозначно.
Того же мнения...
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(3/3)

29.06.2013 08:28:21
alifesoft 29.06.2013 06:32:53
alifesoft

Да да, всё решается ПРОСТЫМ ТЕСТОМ, на вшивость...
http://www.youtube.com/watch?v=a8KEYCITYbY
Востаннє редаговано Шаман 29.06.2013 08:29:49
Не згоден Згоден  Підтримка: 50%(1/2)

29.06.2013 08:49:47
Kapitan Vrungel 28.06.2013 22:27:51
А от я щойно приїхав з церемонії вручення дипломів у Могилянці, сестра бакалавра з відзнакою отримала   Так там ніякими Яниками чи банерами ПР і не пахло - навпаки, Брюховецький та інші виступаючі прямим текстом казали про те, що зараз сумні часи, про "пакращєння" та антиукраїнську владу

 
А Тимошенко сказала, що то не влада погана, а народ паскудний. А з владою треба домовлятись йти.
Не згоден Згоден  Підтримка: 14%(1/7)

29.06.2013 09:18:23
О, хорошая статья.
Не згоден Згоден  Підтримка: 80%(4/5)

1 2   »


Загрузка...


programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2020 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Будь ласка, увійдіть за допомогою
Facebook-login