для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru

Звичайний фашизм.


Звичайний фашизм.
Останні кілька днів шпальти ДД  вкрились словом «фашизм» і його похідними.  І у мене виникло бажання розібратись щодо того, чи правильно вживається це визначення, чи дійсно фашистами або  антифашистами є ті, хто себе позиціонує відповідним чином, а також наскільки відповідає дійсності недобра слава цього слова.  
 
Слово «fascio» італійською  значить всього-навсього «пучок». Головний сенс фашизму в тому, щоб люди згуртовуватись перед зовнішніми  викликами і небезпеками, поступившись при цьому особистими інтересами, керуючись настановами нової релігії. Ідея не те щоб не нова, вона стара, як світ – людство і вижило лише завдяки тому, що об'єднувалось.  Українська інтерпретація  ідеї фашизму теж звучить непогано – гуртом і батька бити легше .  Інша справа – навкого чого об'єднуватись і проти чого об'єднуватись.   Фашизм  позиціонувався як активна меншина, що в ім'я національного ідеалу вступила в рішучу війну з усім старим світом комунізму, соціалізму, лібералізму і демократії .
 
Звісно, починати вивчення  треба з першоджерел, і я взяв брошуру «LA DOTTRINA FASCISTA» за авторством  самого Беніто Муссоліні в перекладі  В’ячеслава Новікова.
Матеріал – дуже цікавий. Ось кілька тез звідти :
 
Людина є лише гвинтиком, весь сенс існування якого є служінням Вітчизні.  Всяка індивідуальність є гріхом і людина має з ним боротись. Культивується такий собі комплекс вини, який люди мають відчувати перед державою. Ідеал людини у фашизмі – зомбі без індивідуальності, повністю підпорядкований інтересам держави. Держава для фашиста – понад  усе.
Фашизм є єдиним правильним вченням і державним устроєм.
 
Решта державних устроїв і відносин  є неправильними.
 
Фашизм є єдиною справжньою релігією.
 
Ступінь свободи визначає держава, а не людина.
 
Справжня демократія є волею одного або небагатьох, кому решта має безумовно підпорядковуватись.  
 
Суспільні інститути на кшталт профспілок розглядаються в кращому випадку як необхідне зло.
 
Єдиним справжнім способом існування і проявлення  людини є війна.
 
Чи можна вважати ці погляди  прикладом  абсолютного зла?  Як на мене – ні. Багато хто з авторів ДД озвучували тези, що цілком співзвучні положенням доктрини фашизму.  І які цілком нормально сприймаються учасниками ДД, які є зовсім не найгіршою часткою українського суспільства.  
 
Чому ж тоді визначення «фашист» і «фашизм» мають настільки негативне забарвлення? Скоріше за все, через  зв’язок  з германськими нацистами,  які, доречі,  цілком відповідають вимогам учення фашизму. Навідміну від природних італійців – авторів фашизму. У людей (особливо на теренах ех-СРСР) в результаті пропаганди виникла стійка асоціація щодо тотожності  фашист=нацист. І хто-хто, а нацисти через чисельні злочини цілком заробили негативне до них ставлення.
 
На мою думку, саме таке ставлення до нацизму-фашизму було використане у подіях, що відбулись в Києві. В цих ваших інтернетах така провокація називається просто – тролінг. І доволі велика кількість людей на цей тролінг повелась.  Причому – з обох боків протистояння.  Спочатку одні політики цілком по-тролячому  навішали ярлики фашистів іншим політикам (і частині пересічних людей), а ті повелись,  і нагодували, таки, тролів.  І надзадача щодо відволікання уваги від справжніх державних і суспільних проблем  була практично виконана. А заодне були вирішені задачі щодо мобілізації електорату  шляхом демонстрації  справжнього, зовсім не віртуального ворога і винуватця. Причому - з обох боків.
 
Який результат було отримано в результаті цього протистояння? Як на мене – цілком негативний. Суспільство все більше радикалізується і поляризується. Причому фокус  «ворожості»  переноситься з політиків на пересічних людей. ..
 
А метод боротьби з тролями є тільки один. І він відомий перважній  більшості учасників ДД.
© AlexLoL [20.05.2013] | Переглядів: 1527

2 3 4 5
 Рейтинг: 37.0/53

Коментарі доступні тільки зареєстрованим -> Увійти через Facebookprogramming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2023 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Вхід через Facebook