для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны.

Окупація

Окупація
Можна скільки завгодно закидати кабінетній опозиції  недолугість тактичних гасел,  інформаційної кампанії чи слабку організацію акції «Вставай, Україно» в обласних центрах. Але у суботу 18 травня десятки тисяч обурених громадян на вулицях блокадної столиці – це послання, яке точно почули в Межигір’ї. І хай собі політологи сперечаються скільки серед 40-50 тисяч було опозиціонерів, а скільки просто обурених  позапартійних громадян.
 
Київ напередодні. Перекопані «Автодором»  дороги та мости з усіх боків міста, затримані потяги, «заміновані» вокзали,  скасовані електрички, зупинені автобуси і відмінені маршрутні таксі з областей на Київ, залякані водії, яким погрожували втратою ліцензій перевізників. А ще до всього цього  бригади рекетирів у погонах міліції, які мов гоп-стопники з великої дороги, ріжуть номери автобусів, проводять нічні  рейди вагонами  і за підготовленими списками прізвищ викидають пасажирів з потягів на столицю. «Спортсмени» та інші красиві бритоголовці нищать авто, проколюють  колеса і б’ють вікна приватного  транспорту  цілком конкретних активістів. І попри усі ці репресії та поліцейські операції проти мирного населення - стільки людей вийшло на блокадні вулиці.  На спеці вони не розбіглися на пиво, як  завезені  з регіонів політичні туристи, а сказали усе, що думають про режим та його «покращення»!
 
Усі дії влади та силовиків, які передували дню мітингів (який уряд ще й до всього оголосив робочим) відповідають поведінці окупаційної адміністрації. Усіма доступними і законними методами влада не лише не зробила нічого для унеможливлення зіткнень, а навпаки вдалася до контр-мітингів, провокацій та репресій. Тобто, сама влада запустила й очолила конфлікт.
 
Хто дав у руки міліції у різних областях  конкретні списки вільних громадян, які сіли в потяги  на Київ? Хто проводив збір приватної інформації і яким чином вона збиралася?  Слухали телефони, зламували електронну пошту, проводили нагляд, ставили  «прослушку» чи водили «наружку», збирали базу даних мобільних операторів чи Укрзалізниці? Хто скасував конституційне право на вільне пересування громадян країни? Місцева влада «ґауляйтера» Києва і колишнього офіцера КДБ СРСР вдалася до методики «Ґєпи й Допи»  з Харкова – вулиці уздовж Верховної Ради, уряду та Нацбанку перекриті, асфальт здерли, техніка заблокувала прохід. Усі кияни знають, що саме ці вулиці ніколи не мали ям, тріщин і  не потребували ремонту  - достатньо порівняти вибоїни Подолу, які роками покращень розповзаються на полоси перешкод та протитанкові рови Нижнього і Верхнього Валів.
 
Усе це напередодні, а от у день мітингу «Вставай, Україно», коли  колони контр-мітингу очолили керівники Партії Регіонів і повели у напрямку тисяч протестувальників проти влади,– це була прелюдія з плану конфліктного сценарію? Далі лавина провокацій лише наростала. Поміж десятків тисяч людей з’явився БТР і супроводжуючий багатотонний КАМАЗ. Як непідкупне ДАІ, яке атакувало і спиняло усі автобуси, маршрутки та приватні авто ще на підступах до столиці, допустило виїзд бронетранспортера без номерів, з невідомо ким і з чим під бронею? Чи там таки була спец-перепустка МВС із правом проїзду чи наїзду багатотонним монстром на громадян? Як оформляється право покататися БТРом  історичним центром під стінами главку міліції хтось знає?
 
У відео архівах міліції та телеканалів зберігаються десятки годин із столичних виборчкомів з кампанії -2012. Саме там задукоментовані фізіономії бритоголових «спортсменів  в красівих трєніровочних штанах», які били виборців, прискали газом і розмахували посвідченнями неіснуючих ЗМІ. Ті самі милі обличчя прикрашали «прорегіоналених антифашистів», які знову атакували мітингувальників сльозогінним газом і били усіх підряд. Їх від самосуду громадян мужньо охороняла  столична міліція, Беркут  у спецобмундируванні закрив цих милих істот своїми щитами. А відвертих відморозків-«антифашистів», яких людям вдалося скрутити і передати в руки правоохоронців, добросердечна міліція одразу ж відпускала. Це коли «фашистська» сніжка попадає в задницю мадам Льовочкіної, а струс мозку стається у сусідньої регіоналки Горіної – тоді міліція затримує і допитує майже тисячу  активістів та журналістів,  а цих  «інтелектуалів»  у спортивних штанах відпускає одразу без суду і слідства. О, чудо милосердя!
 
Хто ж тепер притягне до відповідальність самих правоохоронців за те, що проводили протизаконні репресії, за конфлікти й побиття в одних випадках і повну бездіяльність в інших? Хто буде покараний за те, що порушив наказ прем’єра Азарова (чи це таки був фарс у стінах парламенту?), який заборонив виводити на мітинги  Партії Регіонів бюджетників та учнів, адже прем’єр водночас голова цієї ж партії?
 
А сам контр-мітинг «антифашизму» і візуально, і в звуковому супроводі, і  у символіці, і в гаслах був шабашем сталінізму та совкової пропаганди. Прапори Росії та Радянського Союзу це нова символіка влади? Портрети Сталіна – це офіційне зображення, яке треба вивішувати в держустановах  поряд із портретами Президента? Інформаційно-пропагандистська кампанія, яка тривала  тиждень до цього  в областях, зводилася до цілком технічного політичного «лайномету»: партія «Свобода» - це «фашисто-нацисти» і їх приспішниками є усякі Яценюки-Клички. Але чомусь вилилася у банальну ксенофобію: усе українське є «фашистським», а ми – «дєті побєдітєлєй». Влада не лише провела інформаційну війну проти власного народу, але ще й провела чіткий поділ за регіонально-географічними, етнічними, мовними ознаками, що саме по собі є кримінальним злочином і порушенням законів України.
 
Важко звинувачувати простих бюджетників, які мов кріпаки залежать від бюджетної зарплати, чи покірних учнів, заручників тоталітарної системи шкільництва і чіткої вертикалі «школа-райвно-облвно-міністерство», у тому, що піддалися наказам-рознарядкам  та пропагандистській брехні. Ці люди окрім того залишаються заручниками інформаційної війни довкола історичної правди про себе і своїх дідів-прадідів, про жахливу правду Другої Світової та тоталітарної совєтської машини, частиною якої ми усі були. Політичні лідери влади не лише залишаються «потомствєнними сталіністами», але як показав цей «антифашистський фарс»,  дуже бажають якомога довше утримувати усе суспільство в заручниках інформаційної війни, у якій ніколи не підрахуєш точного числа жертв.
 
Влада продемонструвала, що готова й надалі продовжити інформаційну атаку на власний  народ  із застосуванням усього потенціалу «совєтського агітпропу», кремлівських кліше «Великої Перемоги» з використання комуністичних  міфів і брехні, яка  їх супроводжує,  супроти своїх  сучасних опонентів та формування  образу «врага народа»  з усіх незгодних.  Ті, хто і так щодня демонструють свою неосвіченість у всіх галузях, раптом вирішили спекулювати на історії (якої не знають навіть на «трієчку»)  і для свого захисту використати сталінську концепцію війни.
 
Цинічна спроба спекулювати  і використати народну пам’ять про історії своїх  родин у Другій Світовій заради міфу про «скеровуючу і направляючу роль» партії та вождя. Така собі новітня регіональна спроба через підміну понять та історії використати на свою користь формулу «переможець отримує усе» і «переможців не судять». Цікаво, хто ж з політтехнологів влади вигадав  стратегію вивести на плацдарм президентських виборів 2015-го, коли більшість має тупо «розуміти»: Янукович – вождь переможців, а Тягнибок ( чи хтось інший з ОО) – фюрер неофашистів? Так само, як місцеві комуністи,  решта нео-сталіністів з партії влади  продовжують культивувати чорно-біле сприйняття найбільшої трагедії людства ХХ століття і саме так  за формулою «наші-вороги» мріють провести видимість виборів себе на довічне правління.
 
P.S. А для тих, хто через усю цю «антифашистську» істерію, цей  цинічний фарс і танці на могилах наших дідів таки зацікавився дізнатися правду і брехню довкола Другої Світової   - рекомендую чудову документально-історичну роботу каналу «1 + 1». Ось ці чотири серії:
 
http://www.youtube.com/watch?v=-5cmeroBeSU
http://www.youtube.com/watch?v=f886HC1VJZg
http://www.youtube.com/watch?v=6XqUvF2Pws0
http://www.youtube.com/watch?v=iGMJ41cSavA
 


© Роман Чайка [19.05.2013] | Рейтинг: 49.0/96 | Переглядів: 8508

2 3 4 5 49.0/96
Коментарі

1 2 3   »
MVF

MVF
19.05.2013 12:35:20
5 Фільм подивлюсь потім. Цікаво!...
Востаннє редаговано MVF 19.05.2013 12:40:46
Не згоден Згоден  Підтримка: 89%(17/19)

19.05.2013 12:41:47
Хто ж тепер притягне до відповідальність самих правоохоронців за те, що проводили протизаконні репресії, за конфлікти й побиття в одних випадках і повну бездіяльність в інших?
 
Вот это и будет проверкой на вшивость оппозиции или нет,вот оппозиции и карты в руки,каждый конкретный случай должен быть доведен до законного конца,у оппо есть юристы,адвокаты и они должны зубами вцепиться в этих уродов.Когда люди будут знать,что у них есть опора и защита,на митинги будут выходить и акции гражданского неповиновения.
Автору -5
Не згоден Згоден  Підтримка: 92%(33/36)

19.05.2013 13:03:37
Браво! Наконец-то прекрасная статья Чайки, достойная его несомненного таланта.
Не згоден Згоден  Підтримка: 92%(24/26)

19.05.2013 13:06:29
Elena1612 19.05.2013 12:41:47
,каждый конкретный случай должен быть доведен до законного конца,

 
не при цій Судовій системі.
 
Що формувалась роками..
При різній владі.
Не згоден Згоден  Підтримка: 53%(8/15)

19.05.2013 13:07:42
Тема у стилі "Дмітрія Патріота".
 
Лише українською.Singing
Не згоден Згоден  Підтримка: 6%(1/17)

19.05.2013 13:09:48
Отлично5
Не згоден Згоден  Підтримка: 97%(28/29)

19.05.2013 13:21:10
Автору подяка за конкретний перелік запитань,яки майже риторичні, але вимагають не уособлень. а конкретних призвищ.5
Не згоден Згоден  Підтримка: 95%(20/21)

19.05.2013 13:40:22
Pavlotex 05/19/2013 13:06:29
не при цій Судовій системі.

неважно,люди не должны оставаться один на один с этой отмороженной системой,а сейчас так и есть.Необходимо проходить все ступени судейства и обращаться в международные суды и организации,их обязанность защитить людей.
Не згоден Згоден  Підтримка: 93%(14/15)

19.05.2013 13:42:17
Роману 5+5+5
а до лідерів невеличке прохання: екс-міністру закордонних справ, абсолютному чемпіону світу з найшанованішого в США та Німеччині виду спорту, кращому дипломату (за моєю версією) України Немирі домогтися публікації перекладеної на інші мови статті Романа Чайки в Нью-Йорк-, Париж-, Лондон-Берлін- таймсах. Не важко вам це буде зробити ?
Не згоден Згоден  Підтримка: 93%(26/28)

19.05.2013 13:52:23
Applause
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(12/12)

19.05.2013 13:54:10
Я вот фантазирую сегодня, а что бы было, если бы оппозиция проявила тактическую гибкость и отменила все свои вчерашние шоу. Власть нагнала вчера в Киев кучу бюджетников, мусоров, спортсменов. Она и рассчитывала на побоища. А если бы битвы не состоялось? Во, была бы хохма на всю Европу. Но... понимаю, понимаю - были вложены немалые средства.
 
Работы оппозиции в провинции нет НИКАКОЙ. А перекрывать Киев нынешняя власть за три года научилась прекрасно. Дело ведь - нехитрое.
 
Фильмы неплохие. Только вот тот сопляк-полковник с иконостасом планок на груди, очень мне напоминает вчерашних советских политруков.
 
Это в дополнение http://www.echo.msk.ru/programs/code/1071308-echo/#video
Не згоден Згоден  Підтримка: 31%(5/16)

19.05.2013 14:08:38
Автору вопрос:
 
А Вы как вчера протестовали?
Удалось как-нибудь пострадать от действий тех, "що проводили протизаконні репресії"?
 
Писатели, блин.
 
Не згоден Згоден  Підтримка: 4%(1/26)

19.05.2013 14:49:50
Автору Applause
Darko Sider 19.05.2013 14:08:38
Ви свою атомну бомбу вже викопали,щоб зупинити протизаконні репресії?
Чи Ви теж Пісатель,блін?.....................
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(19/19)

19.05.2013 14:53:19
Данная статья является пересказом столбца событий с новостного сайта, при чем изложенным не самым качественным образом.
Тем не менее ждем этот опус в санбюллетене. Договор дороже денег, не так ли?
Не згоден Згоден  Підтримка: 8%(2/26)

19.05.2013 14:55:20
Elena1612 05/19/2013 13:40:22
неважно,люди не должны оставаться один на один с этой отмороженной системой,а сейчас так и есть.Необходимо проходить все ступени судейства и обращаться в международные суды и организации,их обязанность защитить людей.
Не согласен Согласен Поддержка: 0%(0/1)

очень смешно
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(5/5)

19.05.2013 14:55:21
медове 19.05.2013 14:49:50
Ви свою атомну бомбу вже викопали,щоб зупинити протизаконні репресії?
Не, я буду останавливать только законные репрессии. smile3
Не згоден Згоден  Підтримка: 8%(1/12)

19.05.2013 14:56:20
5
Не згоден Згоден  Підтримка: 92%(11/12)

19.05.2013 15:23:34
Darko Sider 19.05.2013 14:55:21
Не, я буду останавливать только законные репрессии.
Тобто,якщо хтось гіпотетично,відрубає передню лапу чєчєтова,
виб"є всі зуби саші-стоматологу,або довічно посадить хама,Ви будете проти?
А сьгодні Вас турбує санбюль............
Востаннє редаговано медове 19.05.2013 15:26:23
Не згоден Згоден  Підтримка: 94%(16/17)

19.05.2013 15:29:18
медове 19.05.2013 15:23:34
А сьгодні Вас турбує санбюль............
А Вы где вчера были?
Не згоден Згоден  Підтримка: 25%(2/8)

19.05.2013 15:40:04
Darko Sider 19.05.2013 15:29:18
Ні ,але віддав квиток сину,і от він був,
я ж був на похороні...  
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(9/9)

1 2 3   »


programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2019 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Будь ласка, увійдіть за допомогою
Facebook-login