для старих юзерів
пам’ятати
[uk] ru
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны.

Мовна пастка для опозиції

Мовна пастка для опозиції
В останні дні серпня поточного року робоча група при Кабінеті міністрів з доопрацювання закону «Про засади державної мовної політики» винесла проект зміни до скандального закону ім. Ківалова-Колесніченка, в народі вже прозваного «Закон КаКа». Фактично – група підготувала цілком новий закон, який вже викликав збурену критику авторів попереднього документу. «Здійснюється цинічна спроба позбавити громадян України вже наданого їм законом права на використання рідної мови у галузі освіти, ЗМІ, державного керівництва, судочинства, правоохоронної діяльності» - реве та стогне палкий захисник прав знедолених і обидлених російськомовних, нардеп Колесніченко. «Все робиться для того, аби «заволокитити», увести в тінь важливе для України мовне питання, залишив на поверхні політичні інтереси» - ремствує в тон йому другий автор Сергій «Підрахуй» Ківалов.
 
Є вид чого казитися шанувальникам «руського міра». Згідно нового проекту, створеного за ініціативою першого президента України Леоніда Кравчука, квота для встановлення регіональної мови встановлюється 30% (в Законі КаКа – 10%), для прийняття рішення ці 30% мають зібрати свої підписи (в Законі КаКа – за результатами перепису) рішення про надання мові статусу регіональної надає Верховна Рада (в Законі КаКа – місцева рада), регіональна мова може бути введена в межах конкретного населеного пункту – село-селище-місто (в Законі Кака межі дії не визначені, рішення приймає «місцева рада»). Нарешті на телебаченні та радіомовленні для української мови вводиться квота 75% (нині – 25%, при чому Закон КаКа нівелює навіть її), українською має виготовлятися реклама та здійснюватися документообіг державних установ.  Є від чого біситися російськомовним. Згідно нового закону російська точно не буде регіональної у Києві – столиці України, її обіг фактично обмежиться регіонами які де-факто і так російськомовні, а телеоператорам, які вже звикли тягати кінопродукцію задешево з Росії (природно - російською), доведеться тепер інвестувати в дубляж фільмів та передач «мовою солов’їною».
 
При сьому такому концентраті позитивів, якось непоміченим залишився той факт, що робоча група з внесення доповнень в мовний закон була створена за наказом президента України Віктора Януковича, сформована – палким шанувальником української мови прем’єр-міністром Миколою «Кровосісем» Азаровим, а очолила групу не менш палка прибічниця всього українського – віце-прем’єр Раїса Богатирьова. До цього варто додати, що ледь не найбільшими прибічниками внесень змін у Закон КаКа виявилися пропечена регіоналка Ганна Герман, та регіонал-ренегат Сергій Головатий. Виникає доречне питання. В програмі партії регіонів байтом по винді записана мета «надати російській мові статусу другої державної». В той самий час ті самі регіонали вносять обмеження на ту саму російську. Це що ж за масова шизофренія така вразила правлячу Партію Регіонів?
 
Причин тут калька. Перша і основна – Закон КаКа не виправдав надій які на нього покладали і його автори і керівництво ПР. Серед журналістської братії проскакувала чутка що Сергій Ківалов обіцяв президенту Януковичу що мовний закон з кондачка додасть рейтингові ПР 7-8%. Правда це чи ні, невідомо, але очевидно, на зростання рейтингу регіонали сподівалися. Результат же виявився просто нульовий – рейтинг ПР не зазнав ніяких змін взагалі. Вочевидь і доступно з’ясувалося що мовне питання в Україні цікавить лише купку прокремлівських маргиналів, тоді як більшості населення воно – до лампочки. Зате закон збурив  і відвернув від ПР українську інтелігенцію, впив якої на суспільство зараз буде побільшим за всіх Корнілових-Бузин-Бортників.
 
Закон КаКа регіоналам швидше зашкодив. Розігруючи карту боротьби за права російськомовних в Україні, завдяки Закону КаКа регіонали несподівано здобули власних «російськомовних» у власних же регіонах. Визнання своїх мов регіональними, із застосуванням їх згідно закону КаКа заявили громади кримських татар у Криму, болгар у Ізмаїлі, турок на Херсонщині. На черзі – громади євреїв, гагаузів, румунів та мадяр. Раптом з’ясувалося, що встановивши шоколадні умови для мови російської, опікуватися потребами цих громад регіонали не мають, ані бажання ані намірів. А отже представники цих громад автоматично перетворилися на шанувальників опозиції.
 
Подібна ситуація вже штовхнула регіоналів на відверто фашистські заяви. «46 мільйонів людей розуміють дві мови: російську й українську. Не болгарську мову, не угорську мову, не румунську мову, не єврейську мову, ідиш чи іврит, я не знаю, як там. Ці мови розуміє лише купка людей. Ми говоримо про дві мови, які розуміє весь народ» - цілком в дусі Гебельса заявив один з фюрерів ПР Михайло Чечетов. Йому в тон проспівав його партагеносе Вадим Колесніченко: «Якісь окремо взяті з підворіття болгари почали десь звертатися… у кримських татар є взагалі проблема зі знанням мови».
 
Нарешті, важко уявити з якою насолодою автор цих слів слухав ремствування пасажирів в тролейбусі свого рідного міста Запоріжжя: «Что они творят? У нас, что кто-то угнетает русский язык?» - «Делать им нечего! Тут заводы закрывают, люди без работы остаются, а они там с украинским воюют!». Для регіоналів очевидно, підняти рейтинги у власних регіонах їм більше нема куди. Люди розчаровані «покращенням життя вже сьогодні», для себе вже все вирішили і проголосують вони або за будь-яку іншу партію, або прогуляють вибори взагалі. Останніх – переважна більшість. Отже на порядку денному для ПР стоїть боротьба за голоси зовсім в іншому регіоні – Центральній Україні. А вся реакція цього регіону на Закон КаКа показує, регіональних мов Центр не потребує, а от на наїзди на українську його дуже й дуже кривдять. Очевидно – тепер регіоналам конче треба показати себе борцями за зміцнення української. Певно через це, водночас з пунктом програми ПР про другу державну-російську, дороги Центральної України вже прикрашають біг-борди «Українська мова лишилася єдиною державною». Маразм міцнішає.
 
При  цьому і голоси російськомовної громади регіоналам втрачати не можна. Навпаки – треба максимально їх збурити і мобілізувати навіть тих хто з мовного питання вже заспокоївся. Крім мови запропонувати регіоналам своєму виборцеві просто нічого. Грошей у них нема – в Україні вже девальвує гривня.
 
Тому обіцянка регіоналів проголосувати оновлений закон про мови вже 27 вересня має дуже цікавий підтекст. Регіоналам що ітимуть до ВР за списком, голосувати за оновлений закон явно не варто – втратять голоси. Тим хто йде по мажоритарні на Сході України, так само голосувати за оновлення не лічить – частина виборців не збагне. Віддадуть вони голоси якомусь «руському блоку», - а під час виборів до ВР 1-2% так само на дорозі не лежать. Тобто за оновлення в мовний закон, за планом регіоналів, явно має проголосувати опозиція та ті регіонали, що йдуть по мажоритарні у Центрі та на Заході України.
 
Комбінація безпрограшна. Коли в майбутньому опозиція дорікатиме регіоналам фактичною легалізацією російськомовності в частині областей України – ті напускатимуть на себе цинічні посмішки а-ля Колесніченко та відповідатимуть: «Так ви ж самі голосували за цей закон». В той самий час регіоналам нічого не заважатиме говорити вже на Сході про бандерівський реванш і про те що «тільки більшість голосів віддані за Партію Регіонів дасть можливість надати російські статус державної». Десь там дасть, у далекому невизначеному майбутньому.
 
Як повестися в цій ситуації опозиції? Проголосувати за закон і вибороти для Українців безпеку для української мови у Києві та 75% квоти української на ТБ? А де гарантія що завтра регіонали не зберуть нову групу «з доопрацювання» і не запропонують нових змін? Пробойкотувати голосування за Закон КаКа, заявити що мета опозиції – більшість у парламенті і відміна Закону КаКа як такого? А потім згризти лікті через те, що самі не опиралися в мовним проектам регіоналів? Вибір, на жаль, з серії «розумні ми  - чи красиві?»
 
Дмитро Калинчук


© Дракон [06.09.2012] | Рейтинг: 44.9/57 | Переглядів: 7539

2 3 4 5 44.9/57
Коментарі

1 2 3 4 5 ... 6   »
06.09.2012 11:05:36
На месте оппозиции я бы вообще до выборов прекратил работу в парламентеbiggrin
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(24/24)

06.09.2012 11:09:21
Так они, к счастью, и сделали. Наши всё будут принимать сами (в том числе секвестры к нынешнему бюджету, да и бюджет на следующий год). А перед самими выборами вбросят беспроиграшную фишку - зачем оппо нужны в будущем парламенте, если они и в этом не работают ниразу...
Не згоден Згоден  Підтримка: 22%(7/32)

06.09.2012 11:22:12

Виталик 06.09.2012 11:09:21
А перед самими выборами вбросят беспроиграшную фишку - зачем оппо нужны в будущем парламенте, если они и в этом не работают ниразу...
Ця фішка спрацювала б, якби те що успішно приймають і без опозиції, йшло на реальне покращення, а так як все це прийматиметься для "покращення" то в жо вашу фішку
Не згоден Згоден  Підтримка: 86%(19/22)

06.09.2012 11:25:14

Виталик 06.09.2012 11:09:21
зачем оппо нужны в будущем парламенте, если они и в этом не работают ниразу...
Дуже далекоглядне рішення...Excellently
Якщо внаслідок "пакрасчень" ПР не візьме більшостіrofl
Не згоден Згоден  Підтримка: 80%(12/15)

06.09.2012 11:25:32
Это смотря как преподнести...  Медиа ресурсы имеются, желание людей заработать никуда не исчезло.
Не згоден Згоден  Підтримка: 20%(4/20)

06.09.2012 11:34:29
"Пробойкотувати голосування за Закон КаКа, заявити що мета опозиції – більшість у парламенті і відміна Закону КаКа як такого?"
Именно так. И никакого потом "згризти лікті" не нужно. В конце концов, если избиратели не дадут им большинства, то кто им доктор? Тогда не только мова, а и сама жизнь в стране покатятся "під три чорти"!
Не згоден Згоден  Підтримка: 96%(22/23)

06.09.2012 11:57:56
Пробойкотувати голосування за Закон КаКа, заявити що мета опозиції – більшість у парламенті і відміна Закону КаКа як такого?
Yes
Востаннє редаговано Horatio 06.09.2012 11:58:13
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(16/16)

06.09.2012 12:25:21
Тем более, что, принимая  каку, не учли большого К, то есть, Конституции...
Не згоден Згоден  Підтримка: 94%(15/16)

06.09.2012 12:38:29

Виталик 06.09.2012 11:09:21
Так они, к счастью, и сделали. Наши всё будут принимать сами (в том числе секвестры к нынешнему бюджету, да и бюджет на следующий год).
   Виталик, беда в том, что принятие "вашими" секвестров к бюджету будет иметь такой же эффект, как засовывание в анус больному геморроем кайенского перца.
Виталик 06.09.2012 11:25:32
желание людей заработать никуда не исчезло
   Да оглянитесь же Вы вокруг, не зацикливайтесь только на предвыборной возне! Какое заработать?! Людям очень скоро нужно будет элементарно выживать.
Sumerky 06.09.2012 11:05:36
На месте оппозиции я бы вообще до выборов прекратил работу в парламенте
Согласен. Любые движение ПР с языком на фоне экономического краха будет восприниматься негативно в любых  регионах Украины.
Не згоден Згоден  Підтримка: 82%(14/17)

06.09.2012 12:49:20
Я, с вашего позволения, размещу здесь коммент, который запостил под ИМХО "Вчера".
Оно лучше отображает действительность.
Не згоден Згоден  Підтримка: 27%(3/11)

06.09.2012 12:49:39
А ваши комменты интересно читать, господа. Занимательно.
 
Одни предлагают чуть ли не вооруженную групповуху, другие лаются за то, что именно ТОГО ПАРНЯ назвали говенным политиком, он/она ведь так ему доверяют, да он просто симпатяшечка. Третьи выясняют, кто кому куда патриот.
 
Смешно всё это, господа. И наивно. Какие-то здравые ростки были у Галоперидола (за агитацию соседей по парадному), но они захлебнулись в этой ярмарке тщеславия.
 
Докладываю, как обстоят дела у нас (на будущее, чтобы учились). Вчера довелось побывать в одном из районных штабов на Троещине. Формирование мини штабов почти закончено. Во многих случаях их возглавляют начальники жеков (намек понятен?). При каждом мини штабе (обычно он соответствует избирательному участку) прикреплены 2 - 4 агитатора- наблюдателя. Агитматериалы уже развезены по жекам (сам вчера занимался) - на следующей неделе они (программа партии, газеты, буклет о достижениях власти, ручки, линейки и т.д.) будет распостранено по агитпалатках, почтовых ящиках, людям непосредственно. Плюс - агитпункты и общественные приемные, люди туда уже тоже набраны. Проводится регулярная учеба агитаторов (с соответствующей мотивацией) и я был приятно удивлен относительно молодым возрастом (30-40 лет). Работа уже кипит, скоро наши постучаться к вам в дверь.
 
И заметьте - ПР не расчитывает получить в Киеве более 30% по партспискам.  Другое дело - мажоритарка. У нас по округу идет Галя Герега (самовисуванец), и кто-то неизвестный от ПР.
 
Как вам?
Не згоден Згоден  Підтримка: 24%(5/21)

06.09.2012 13:01:45

Виталик 06.09.2012 12:49:39
Та ніяк! Заорганізовано-заформалізовано все. Зрештою від ПРдунів нічого іншого нїхто й не очікував. Бидлолохторату сподобається. Ви ж на нього розраховуєте? Ну значить дієте правильно!
Не згоден Згоден  Підтримка: 69%(11/16)

06.09.2012 13:02:08

Sumerky 06.09.2012 11:05:36
На месте оппозиции я бы вообще до выборов прекратил работу в парламенте
100%
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(8/8)

06.09.2012 13:07:25
Виталик
 
Все что Вы описали к самим выборам по ПРовски не имеет никакого отношения. pardon Наблюдал как считали голоса в пользу Гепы. Основной упор будет сделан на протоколы комиссий. А скандалы,  которые местами возникнут, прикроют суды. Так что штабы ваши это тоже фигня и напрасная трата денег.  Весомее, опять же, то что делает Гепа. Он строит, например, школьные стадионы, за бюджетные деньги, и выдает это как благодать от ПР.
 
Так что в плане штабов учиться у вас нечему. В плане формирования полувоенных формирований для защиты своих интересов, в этом конечно у ПР надо было учиться... Но раньшеbiggrin  
Не згоден Згоден  Підтримка: 90%(18/20)

06.09.2012 13:11:21

Виталик 06.09.2012 12:49:39
Виталик
Дуже-дуже вражає і нагадує комсомольсько-комуністичну модель пропаганди. От тільки ефекту без статті в Конституції "про керівну і спрямовуючу роль...", навряд чи дасть.
В умовах здорожчання комуналки начальник ЖЕКу став ВОРОГОМ, тому продовжуйте в тому ж руслі.biggrin
Не згоден Згоден  Підтримка: 91%(10/11)

06.09.2012 13:19:23
За комиссии я вообще молчу, Сумерки. Там столько "желающих" - девать некуда. Поэтому ведется работа с как бы "представителями" от ОО (это ведь выборы Рады, а не только ПР). Конечно, выходит далеко не всегда - но все молчат. Да, в комиссиях, конечно, работы невпроворот - но и люди там непростые. Многие (знаю лично таких) прошли через всю кампанию 2004-05 годов, многое повидали, работая в тотально "рыжих" участках.
 
Конечно, и у нас есть недостатки, особенно организационные. В партию пришло много людей (или привели) которые вообще слабо представляют себе характер предвыборной работы. От того присутствует легкий "бардак в расположении". Но на круг получается неплохая картинка.
Не згоден Згоден  Підтримка: 33%(4/12)

06.09.2012 13:23:16
Инжнегр, вы ничего не поняли. Это и неудивительно. Даю подсказку для технарей. Список избирателей обновлялся по последним выборам. Некоторых людей уже нет. А может они и есть. А если есть - должны проголосовать. Плюс штатный набор домовых инженеров и т.д.
 
Инженегр, я же говорил - романтикам место на митингах, но не на предвыборной кухне.
Не згоден Згоден  Підтримка: 40%(4/10)

06.09.2012 13:30:38
Виталик 06.09.2012 12:49:39
Работа уже кипит, скоро наши постучаться к вам в дверь.
  Виталик, тут такое дело... мне третьего дня позвонили в дверь, женщина - типа соцопрос - за кого голосовать буду... так вот - когда я открыл дверь - она резко отшагнула назад - видно, имеет печальный опыт... Вы своих-то предупредите, Троещина - специфический район... и аптечками снабдите.
Востаннє редаговано Мужчина 06.09.2012 13:43:28
Не згоден Згоден  Підтримка: 84%(16/19)

06.09.2012 13:31:12
Виталик
 
Нравится Вам и ну и хорошо. Это прекрасно,  когда нравится выполняемая работа. Но ПР так и не поняла основное. Чтобы нормально жить и не увеличивать постоянно охрану (это кстати путь в никуда) надо просто делиться с народом, причем в немалых масштабах. А хамство, цинизм, наглость в конце концов перестанут помогать. В 90-х многие, "царство им небесное", серьезно думали, что уже навсегда обеспечили себе безопасность и денежное благополучие. Где они и где их деньги. pardon
Востаннє редаговано Sumerky 06.09.2012 13:51:51
Не згоден Згоден  Підтримка: 100%(12/12)

06.09.2012 13:42:11
Виталик 06.09.2012 12:49:39
Во многих случаях их возглавляют начальники жеков (намек понятен?).

Понятен - использование админресурса в корыстных целях.
 
Виталик 06.09.2012 12:49:39
При каждом мини штабе (обычно он соответствует избирательному участку) прикреплены 2 - 4 агитатора- наблюдателя.
- Засланые казачки - продадут и маму и родину
 
Виталик 06.09.2012 12:49:39
Агитматериалы уже развезены по жекам (сам вчера занимался) - на следующей неделе они (программа партии, газеты, буклет о достижениях власти, ручки, линейки и т.д.)
- Использование админресурса + взятки - ЖЭКи не являются частью партийного материального фонда, а ручки, линейки и прочая канцелярия стоит денег
 
Виталик 06.09.2012 12:49:39
будет распостранено по агитпалатках, почтовых ящиках, людям непосредственно.
- Использование админ.ресурса и подкуп избЕрателей
 
Виталик 06.09.2012 12:49:39
скоро наши постучаться к вам в дверь.
- пусть обзаведуться хокейными доспехами для миинимизации возможных легких и не очень телесных повреждений
Востаннє редаговано Сліпий Пью 06.09.2012 13:42:59
Не згоден Згоден  Підтримка: 85%(11/13)

1 2 3 4 5 ... 6   »


Загрузка...


programming by smike
Адміністрація: [email protected]
© 2007-2019 durdom.in.ua
Адміністрація сайту не несе відповідальності за
зміст матеріалів, розміщених користувачами.

Будь ласка, увійдіть за допомогою
Facebook-login