Червоні прапори – це лише "попередні пестощі"

Як виявилось, Закон про червоні – це лише прелюдія, перед основним "актом", який влада планує зробити з українцями.
Якщо дехто подумав, що на Законі про червоні прапори влада зупиниться – він дуже помилявся. А як щодо двоголового орла?
 
ПОЛТАВСЬКА ГРОМАДСЬКА РАДА – ПРОТИ ДВОГОЛОВОГО ОРЛА
 
Президія Громадської ради при Полтавському міськвиконкомі визнала недоцільним встановлення на пам’ятнику коменданту Келіну в Полтаві скульптури двоголового орла.
 
Рішенню передували бурхливі дебати між прихильниками й противниками встановлення в Полтаві символу Російської імперії. З ініціативи руху "Простір свободи" учасники засідання в присутності громадських активістів та журналістів розглянули відкрите звернення руху до міського голови Олександра Мамая з закликом "не доводити ситуацію до активних громадських протестів і сказати тверде "ні" двоголовому орлу над Полтавою".
 
"Влада має не провокувати людей пропагандою імперських символів, а зосередитися на вирішення проблем, які справді хвилюють полтавців", – сказав у виступі на засіданні член Громадської ради, представник "Простору свободи" Євген Янкевич.
 
У підсумку таку позицію підтримали голосуванням 6 із 7 членів президії.
 
"Це рішення має дорадчий характер, однак ясно виражає позицію громадськості. Ми сподіваємося, що міська влада не стане додатково випробовувати полтавську громаду на патріотизм і поставить хрест на цій невдалій ідеї", – заявила голова міського осередку "Простору свободи" Олена Задорожна.
 
Довідково: полковник Олексій Келін керував гарнізоном російських військ у місті під час Полтавської битви 1709 року. Пам’ятник на його честь, встановлений за часів Російської імперії, увінчував її символ – двоголовий орел. Після падіння царизму 1917 року цей символ було демонтовано. Спроба колишнього міського голови Андрія Матковського в 2010 році відновити імперський символ викликала протести полтавської інтелігенції та громадськості. Після акції "Простору свободи" біля пам’ятника Келіну, яка викликала резонанс у місцевих ЗМІ, влада відклала реалізацію ідеї, а невдовзі Матковський програв вибори мера. Однак вже за кілька місяців новий міський голова Олександр Мамай дав зрозуміти, що не заперечує проти встановлення в Полтаві символу російської імперії, що спричинило нове коло дебатів.
 
Дуже добре, що громадськість цього разу оперативно зреагувала і, матимемо надію, двоголовий орел в Полтаві поки не з'явиться. Зрештою, якщо всі ми разом подібним чином реагуватимемо на такі речі, то більшість антиукраїнських ідей цій владі так і не вдасться реалізувати.
 
Андрей Юсов


Украинская правда (26.05.2011 15:40:43) durdom.in.ua