Картина дня за 18-04-2008. Позиціонування основних кандидатів на посаду Київського міського голови
Події:• 18.04.2008 Київська міська ТВК зареєструвала 61 кандидата на посаду Київського міського голови та списки 34 партій та блоків до Київради.
• 18.04.2008 В. Кличко подав позов до Окружного адміністративного суду Києва про визнання протиправними дії Л. Черновецького. Причиною цього позову стало проведення 15 квітня 2008 р. брифінгу Л.Черновецького у приміщенні КМДА. На думку В.Кличка, використання приміщення Київради та прес-службу КМДА є зловживанням службовим становищем.
• 18.04.2008 І. Юшко та М. Попович погодилися стати довіреними особами В.Кличка.
Довідкова інформація
І.Юшко - екс-міністр фінансів України (січень 2001), член ради Нацбанку (2000), народний депутат ІІІ скликання.
М.Попович - директор Інституту філософії ім. Г.Сковороди НАН України, академік НАНУ. головний редактор журналу "Філософська думка".
Позиції:
Ющенко В. А., Президент України
• "Чому мер Донецька обраний в рамках однотурного голосування, в Обухові – мер обраний в рамках однотурного голосування, у Вінниці, Житомирі, Сумах і т.д., а в Києві за 36 днів до голосування необхідно робити повторне голосування". Зазначив, що вибори в Києві - дострокові. "Якщо у нас назріла сьогодні дискусія про виборну систему до місцевих органів самоврядування - давайте це зробимо". Упевнений, що ідея з двома турами виборів мера Києва – політтехнологія.
Довгий О. С., Заступник міського голови - секретар Київської міської ради
• Вважає, що присутність народних депутатів України у передвиборчих списках деяких політичних сил „спотворює саму суть місцевих виборів. "Сьогодні, коли вибори вступили у свою активну фазу, народні депутати України з БЮТ та інших політичних сил, які є кандидатами в депутати Київради, повинні визначитися з місцем своєї майбутньої роботи, чесно про це заявити та скласти свої мандати у Верховній Раді”.
Бондаренко В. Д., Фракція Блоку Юлії Тимошенко
• "На 200 відсотків упевнений, що списки Блоку Віталія Кличка формував Андрієвський". Висловлює сумнів в успішності В.Кличка за умови залучення такої команди.
Вказує, що команда Омельченка теж недосконала. "Вона складається з І.Лисова, фірма якого, ”Ліка”, забудувала депо на вулиці Горького. Інший член його команди В. Присяжнюк захопив шість гектарів землі в Музеї архітектури та народного побуту. Син Омельченка теж цікаво поводився в Києві. Його дружина була однією з чотирьох засновників фірми, яка майже за безцінок забрала Сінний ринок і потім перепродала його казахам."
Зазначає, що "в БЮТ я знаю кількох людей, якими також незадоволений". Але вказує на те, що " Юлія Володимирівна задекларувала, що всі депутати, які від нас не пішли, залишаться у списку".
Томенко М.В., Фракція Блоку Юлії Тимошенко
• За його інформацією керівництво Києва не дало можливості Рахунковій палаті перевірити використання бюджетних коштів, що були передані Києву на виконання столичних функцій у сумі мільярд гривень. Щодо діяльності тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування діяльності київської влади, то вона ухвалила рішення, що з початком агітаційної кампанії на дострокових виборах Київради та мера Києва, вона далі працюватиме, однак її представники утримаються від публічних заяв та оприлюднення матеріалів комісії.
Блок Кличка
• Дії Л.Черновецького (проведення брифінгу в приміщенні КМДА 15 квітня) є протиправними і порушують законодавство про вибори. Зокрема, Л.Черновецький, зловживаючи службовим становищем, використав приміщення Київради, прес-службу КМДА, "Офіційний веб-портал Київської влади", ДКП ТРК "Київ" та залучив підлеглих. "Фактично було проведено публічний захід передвиборної агітації, оплачений не з коштів виборчого фонду, а за рахунок КМДА".
І. Юшко та М. Попович погодилися стати довіреними особами В.Кличка. Прес-служба блоку оцінює це, як визнання рівня їх кандидата, бо ці люди "моральні авторитети не тільки для киян, але й для цілої країни. Вони професіонали у своїй справі і підтримують наші намагання працювати для киян".
Симоненко П.М., Фракція КПУ
• На його думку виборча кампанія в Києві буде коштувати сотні мільйонів доларів, що в свою чергу приведе до зростання цін і тарифів в столиці. "Від цього постраждає не лише Київ, а й вся Україна".
Майкл Хенкок, делегат Ради Європи (Великобританія)
• "Чому ви ідете на виборах у Києві першим номером списку. І як взагалі могли бути призначені вибори в Києві, якщо судом не доведено злочини мера?"
Кільчицька І. Л., Заступник міського Київська міська державна адміністрація
• Повідомила, що столична влада оскаржить рішення суду про законність виділення компанії "Житлобуд" землі під будівництво житлового будинку на території Жовтневої лікарні. "Незважаючи на те, що вчора Шевченківський суд виніс ухвалу на користь незаконних забудовників Жовтневої лікарні, київська влада має намір пройти всі судові інстанції, аби довести киянам, що правда – на їхньому боці. Ані мандат депутата Верховної Ради, ані будь-яка інша посада не дає права забудовникам нехтувати інтересами киян і виступати проти їх законних вимог". Заявила, що перший віце-прем’єр-міністр О. Турчинов дезінформував киян, що нібито після його звернення до забудовника території Жовтневої лікарні той відмовився від будівництва.
Експертна думка:
Комітет виборців України
• Прогнозує те, що через проблеми зі списками не всі кияни зможуть проголосувати.
Кошель О., політолог
• " включаючи до виборчих списків осіб, причетних до активної забудови центральної частини столиці, у тому числі і представників церковних організацій, політичні сили фактично ігнорують інтереси киян, для яких питання втрати історичного обличчя міста є досить болючим. Прагнучи повторити "ефект кампанії Черновецького" зразка 2006 року і залучити голоси прихожан на свою підтримку, Партія регіонів, КПУ і БЮТ лише послаблюють свої позиції".
www.gart.org.ua
(18.04.2008 23:33:43) durdom.in.ua