пароль
помнить
uk [ru]

Огляд українських тижневиків: Таємна зустріч олігархів, ціна виборів, інтерв'ю з Луценком.

Новый тренер
У п'ятницю та суботу, 20 та 21 січня, українські тижневики пишуть про майже невідворотне призначення нового прем'єр-міністра, кошторис майбутньої парламентської кампанії та про те, чи зміняться відносини між Києвом та Брюсселем після зміни керівництва в Європарламенті.
 
"Тектонічні зрушення"
 
Тижневик Дзеркало тижня. Україна (№ 2) повідомляє, що після різдвяних свят українські олігархи зібралися на таємну зустріч, щоб обмінятися думками щодо останніх тривожних тенденцій в країні.
 
Видання пише, що "обговорювалися такі питання: як не бути винесеними на вилах внаслідок політики, яку проводить влада; як змінити якість роботи влади; як запустити реформи; (...), як вирішити питання зниження рейтингу влади; як змінити ситуацію з Тимошенко, що сприяє падінню рейтингу?"
 
На думку автора, головного редактора Юлії Мостової, факт зустрічі не дає "підстав говорити про народження олігархічної фронди" президенту, але вона прогнозує, що якщо Віктор Янукович "не спробує найближчим часом, по-перше, самообмежитися, а по-друге, якісно змінити політику влади, яку очолює, то всередині команди можуть статися тектонічні зрушення". "Чи розуміє це Янукович? Очевидно, вже здогадується", - пише вона і додає, що дуже скоро в країні з'явитися новий прем'єр-міністр ("у тому, що новий буде, майже ніхто не сумнівається").
 
Серед претендентів на посаду Дзеркало тижня називає Сергія Арбузова, Бориса Колеснікова, Сергія Тігіпка та навіть Ірину Акімову.
 
"Утім, кандидатом на місце роззброєного, з погляду впливу, Миколи Азарова може бути хто завгодно, - каже Мостова. - Абсолютно зрозуміло, що на Кабмін очікують великі кадрові потрясіння".
 
"Наждак Шульц"
 
Тижневик Комментарии (№ 3) пише, що "райдужні сподівання" українського керівництва на перебудову у відносинах з Брюсселем після того, як президентом Європарламенту було обрано Мартіна Шульца, - "не зовсім виправдані".
 
Попри те, що останній донедавна очолював в цій установі фракцію соціалістів і від їх імені підписував меморандум про співпрацю з Партією регіонів, на новій посаді він, перш за все, зосередиться на суто європейських справах, і український напрямок "однозначно не стане пріоритетною темою". По-друге, глава Європарламенту все одно буде зобов'язаний висловлювати консенсусну думку щодо України - а вона останнім часом була не на користь офіційного Києва.
 
До того ж він - хоч і отримав від журналістів прізвисько "Наждак Шульц" за гостру риторику - набагато більш стриманий та менш схильний до емоцій, ніж його попередник Єжи Бузек, який зробив не одну критичну заяву з приводу подій в Україні. Отже, на думку видання, позиція Європарламенту у відносинах з Києвом не зміниться. "Діалог ніхто переривати не буде, санкцій, вочевидь, не введе, але й проривів очікувати не доводиться", - резюмує автор.
 
Вибори в копієчку
 
Тижневик Фокус (№ 3) пише, що "за півроку до офіційного початку парламентської кампанії головні гравці вже включилися в перегони".
 
Комітет виборців України прогнозує, що участь у виборах буде коштувати провідним політичним силам - Партії регіонів, Батьківщині та Фронту змін - від сорока до ста мільйонів доларів кожній. Але експерти вважають, що ані владі, ані опозиції не вдасться привабити розчарованих виборців "за таку мізерну суму", а отже "вони будуть змушені використовувати усі мислимі та немислимі засоби - підкуп, адмінресурс, чорний піар та спекуляції на горі власних лідерів".
 
Щодо "ціни мандата" на мажоритарних округах, то вона, за підрахунками фахівця з проведення локальних виборчих кампаній Павла Карайченцева, складе від півтори до двох з половиною мільйонів доларів.
 
Фокус, однак, зазначає, що немає жодних гарантій, що витрати під час цьогорічних перегонів окупляться з лишком, та цитує політолога Володимира Фесенка, який вважає, що для перемоги потрібно "щось більш кардинальне".
 
В статті-додатку тижневик припускає, що кампанія 2012 року "привнесе близько мільярда доларів в економіку України": "Виграють усі - від телеканалів та рекламних компаній до студентів-статистів та служб доставки".
 
Інтерв'ю з-за ґрат
 
Тижневик Корреспондент (№ 2) публікує відверте інтерв'ю з екс-міністром МВС Юрієм Луценком.
 
Колишній головний міліціонер називає обвинувачення, що йому пред'явили, "маячними", а протоколи попереднього слідства "сфабрикованими", та зазначає, що суд не отримав жодних доказів його вини. Він також не виключає, що "фальсифікатори" та "розумово безробітні" можуть "зліпити" нові справи проти нього.
 
Луценко описує свою камеру в слідчому ізоляторі ("сім маленьких кроків від вікна... до дверей") та місце для прогулянок ("дев'ятиметровий бетонний лантух") і розповідає, що змушений постійно приймати знеболююче.
 
Він каже, що регулярно дивиться телевізор та дуже багато читає. На питання, якій новині чи події він найбільш зрадів останнім часом, відповідає, що "задоволення принесли останні соцопитування", що показують різке падіння рівня довіри до президента Януковича.
 
Коментуючи ув'язнення Юлії Тимошенко, Луценко каже, що все, що влада з нею "виробляє, - демонстрація самовпевненого безсилля режиму". Він також каже, що єдність опозиції - запорука її майбутнього успіху.
 
Оцінюючи свій досвід у СІЗО, екс-міністр відповідає, що "внутрішня дискусія" протягом року за ґратами багато чому його навчила: "... Я став спокійніше ставитися до помилок оточення та критичніше до своїх".
 
Огляд підготував Андрій Кондратьєв, Служба моніторингу Бі-Бі-Сі
[22.01.2012 00:16:10] | Просмотров: 1811
Метки: #Ахметов 

Комментарии



programming by smike
Администрация: [email protected]
© 2007-2024 durdom.in.ua
Администрация сайта не несет ответственности за
содержание материалов, размещенных пользователями.

Забыл пароль :: Регистрация
пароль
помнить