Кошти за плавучу бурову установку для "Чорноморнафтогазу" були перераховані в банк Trasta Komercbanka, кінцевими власниками якого є українські бенефіціари.
Про це йдеться в публікації "Української правди" "Відлуння скандалу року: гроші за вишку Бойка платили у "свій" банк".
Як відомо, в 2011 році бурова вишка була куплена в компанії Highway Investment Processing LLP, як установили ЗМІ, з переплатою в 150 мільйонів доларів.
"Українській правді" вдалося з'ясувати, що банк Trasta Komercbanka є спільним бізнесом громадянина Латвії Ігоря Буймістера та групи неназваних осіб, найпевніше, українських бенефіціарів групи "РосУкрЕнерго", де їхні частки поділені в приблизній пропорції 50% на 50%.
Безпосередньо Буймістер володіє 43% акцій банку. Ще 9,31% належать британцю Чарльзу Трехерну (Charles Edward Treherne), який станом на березень 2011 року був заступником глави наглядової ради австрійської компанії Centragas, яка володіла 50% у "РосУкрЕнерго".
Донедавна Трехерн навіть входив до наглядової ради банку, а зараз є радником глави правління. Тобто він уже тривалий час інтегрований у Trasta Komercbanka.
Решта акцій банку Trasta Komercbanka розпорошені між компаніями з Латвії, Нідерландів, Люксембургу та Кіпру, які дуже системно заховали свою приналежність.
Кінцевими бенефіціарами Centragas, до якої причетний Трехерн, виступають громадяни України Дмитро Фірташ та Іван Фурсін.
Якщо постать Фірташа, який володів 90% компанії Centragas та, відповідно, 45% трейдера "РосУкрЕнерго", більш-менш зрозуміла, то Фурсін, за яким значилося 10% Centragas і 5% "РосУкрЕнерго", є справжньою загадкою.
Неформально Фурсін є довіреною особою глави адміністрації президента Сергія Льовочкіна. А неофіційно в політичних та бізнес-колах України їх сприймають як одне ціле.
[20.01.2012 00:19:49] |
Просмотров: 859
Комментарии