Більш як 68,5 тис кв. м нежитлової нерухомості вилучено із власності територіальної громади Києва (+ перелік безкоштовно переданих земельних об’єктів та фото з пленарного засідання Київради)
Із власності територіальної громади вилучено більш як 68,5 тис кв. м нежитлової нерухомості, у якій розташовувались міські та загальнодержавні установи. Серед яких більше 10 тис кв. м були передані Київрадою в оренду із порушенням встановленого порядку. Зокрема, дані питання вносились депутатами «з голосу» безпосередньо під час пленарного засідання без дотримання регламенту. А з четвертого кварталу 2008 року КМДА не було проведено жодного конкурсу на отримання права оренди, що призвело до недоотримання значних коштів по орендній платі бюджетом міста. Про це заявив Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов під час виступу на сесії Київради.
Також він зазначив, що 53,6% орендованих площ були здані на пільгових умовах – 48 грн. за 1 кв.м. Окрім того, під виглядом «інвестиційних конкурсів» на проведення реконструкції старих будинків, безкоштовно, з суттєвими порушеннями закону, передано у власність так званих «інвесторів» більш як 90 об’єктів комунальної власності. Наразі на жодному з них реконструкцію так і не розпочато, а всі об’єкти виставлено на продаж.
За словами Олександра Попова, за безцінь були продані приміщення автобусних парків, комунальних аптек, центральних поліклінік Солом’янського та Шевченківського районів, дитячий туберкульозний санаторій, тощо. Найбільше нерухомих активів втратили підприємства міського транспорту та шляхового господарства; 9,5 тис. кв. м. – галузь охорони здоров’я, майже 5 тис. кв. м. – житлово-комунальні підприємства, понад 3,5 тис. кв. м. – галузь культури та спорту.
«Сьогодні Київська міська державна адміністрація працює над поверненням об’єктів комунальної власності, певні результати вже є. Проте, для повернення киянам розданого за безцінь майна знадобиться ще немало часу. Необхідно на законодавчому рівні визначити дієві запобіжники повторення київської земельної вакханалії. І не тільки запобігти. На майбутнє – треба невідкладно повернути киянам втрачені, незаконно вилучені, роздані безкоштовно чи за безцінь землі, комунальне майно. І покарати винних – не стрілочників, а саме тих, хто організував цю, без перебільшення, грандіозну аферу з майном киян та отримав від цього надзвичайно вартісні майнові активи», – сказав Олександр Попов
http://kmv.gov.ua/print/news.asp?Id=226649
[31.03.2011 23:45:37] |
Просмотров: 1213
Комментарии