пароль
помнить
uk [ru]

Картина дня за 24-04-2008. Перегляд урядом прогнозованого рівня інфляції на поточний рік

Події:
 
• 23.04. Ю. Тимошенко заявила, що Світовий банк дав дуже високу оцінку роботі її уряду, зокрема антиінфляційним заходам, які проводить Кабмін.
 
• 23.04. Міжнародний валютний фонд відзначає ознаки "перегріву" української економіки.
 
• За повідомленням «УНІАН», Кабінет міністрів планує підвищити прогноз інфляції на цей рік з 9,6 до 15,3-15,6%.
 
• В. Ющенко заявив, що уряд поки не впорався з тим, щоб запобігти зростанню інфляції.
 

Позиції:

 
Данилишин Б. М., міністр економіки України
 
• Зазначає, що інфляція в березні у розмірі 3,8% сформувалася, головним чином, під впливом прискореного зростання цін на продукти харчування, питома вага яких у споживчому кошику становить 52%. Серед основних причин зростання цін на продовольчі товари назвав, насамперед, зростання цін на сільськогосподарську продукцію через скорочення її внутрішнього виробництва. "Хочу підкреслити, що уряд сьогодні проводить цілеспрямовану політику, щоб протягом двох-трьох місяців в Україні була цінова стабільність і наші громадяни не відчували тих стрибків цін, які є зараз".
 
Чорноволенко О. В., Фракція Блоку НУ-НС
 
• Вважає, що у майбутньому гривню слід було би прив'язати до євро, тому що воно менше схильне до інфляційних впливів. Повідомив, що Нацбанк планує вжити низку заходів, які підвищуватимуть курс гривні щодо долара. "У перспективі гривня буде рости, і заощадження буде вигідніше тримати в гривнях, чим у доларах".
 
Ющенко В. А., Президент України
 
• Констатував, що на сьогодні уряд не впорався з темпами подолання інфляції. «У мене немає відчуття, що квітень буде іншим». Висловив переконання, що подолати це явище можна лише за допомогою структурних змін в державі.
 
Іакова Д., представник європейського департаменту МВФ
 
• "Реальний ріст зарплат перевищує ріст продуктивності праці протягом декількох років, що представляє класичний приклад прискорення розвитку, що приводить до "перегріву" економіки". Іншими ознаками "перегріву" економіки було названо занадто високий споживчий попит, що сформувався на українському ринку, у тому числі за рахунок збільшення соціальних виплат і обсягів споживчого кредитування.
 
Стельмах В. С., Голова Національного банку України
 
• Вважає розумним збільшення гнучкості курсу гривні для подолання інфляції. «Це розумна думка, але треба, щоб держбюджет до цього був готовий». Відзначив, що про те, чи готовий до цього держбюджет, потрібно запитати міністра фінансів В. Пинзеника.
 
Тимошенко Ю. В., Прем'єр-міністр України
 
• «Була дана дуже висока оцінка антиінфляційним заходам, які проводить уряд». За її словами, представники Світового Банку зазначили, що якщо така робота уряду України зберігатиметься, то в короткостроковій перспективі в країні можна буде забути про таке явище як інфляція.

Експертна думка:

 
Міжнародне рейтингове агентство "Standard & Poor's"
 
• «Ключові ендогенні чинники дуже високої інфляції в країні залишаються тими самими. Номінальне зростання витрат розширеного уряду, які в середньому виросли на 30% в 2007 р. і збільшаться на 33% в 2008 р., - дуже високе. Ризик підвищення інфляції стимулює сам себе, оскільки очікування інфляції постійно підштовхуватимуть ціни на товари вгору». Агентство не вважає, що інфляція значно знизиться протягом року в порівнянні з поточним рівнем, - багато в чому унаслідок очікувань, що фіскальні стимули, як і раніше, будуть такими, що визначають в переддень президентських виборів 2009.
 
www.gart.org.ua
[24.04.2008 21:03:18] | Просмотров: 397

Комментарии



programming by smike
Администрация: [email protected]
© 2007-2024 durdom.in.ua
Администрация сайта не несет ответственности за
содержание материалов, размещенных пользователями.

Забыл пароль :: Регистрация
пароль
помнить