Події:
• 22.04. У штаб-квартирі ООН розповсюджена офіційна заява МЗС України "щодо антиукраїнських заяв високопоставлених офіційних осіб Російської Федерації щодо суверенітету і територіальної цілісності України".
• Президент України В. Ющенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО про невідкладні заходи щодо забезпечення інформаційної безпеки України.
Позиції:
Грач Л. І., Фракція КПУ
• "Подібні заяви – це приниження всього українського народу, адже МЗС і Огризко – це не весь український народ. Те, що вони намагаються від свого імені, як від імені держави, робити, - це настільки зухвало і показує агонію проамериканського «діяча», що в Росії на це, напевно, просто посміхнуться".
Міністерство закордонних справ України, заява в ООН
• "Абсолютно неприйнятним є те, що Російська Федерація як одна зі сторін Меморандуму і постійний член Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй, на яку покладається відповідальність за підтримку міжнародного миру й безпеки, починає недружелюбні кроки щодо України, ставить під сумнів її територіальну цілісність і її суверенне право приймати рішення щодо власного зовнішньополітичного вибору".
Ю. Сергеєв, постійний представник України при ООН
• "Через цю заяву Міністерство закордонних справ хотіло б створити міжнародну солідарність, зупинити недружні антиукраїнські заяви, які з’явилися фактично паралельно з антигрузинськими заявами Росії довкола Абхазії".
Яценюк А. П., Фракція Блоку Наша Україна-Народна Самооборона
• Зазначив, що, незважаючи на певну напругу в українсько-російських відносинах, з Росією потрібно вести діалог, оскільки росіяни – дружній народ для українців, Росія – серйозний ринок, а також обидві країни мають певні історичні та цивілізаційні зв’язки. “Треба налагоджувати відносини, відновлювати відносини, прибрати надмірну політизацію. Але якщо ми будемо спілкуватися, то ми обов’язково досягнемо результату”.
Матвієнко А. С., Фракція Блоку Наша Україна-Народна Самооборона
• «Я вважаю за правильне те, що цей документ був відправлений. Це профілактична норма. Кожен суб'єкт міжнародного права повинен знати, що будь-які втручання у внутрішні справи країни недопустимі. Замовчувати такі факти не можна, тому що вони можуть привести до серйозних проблем".
Кузьмук О. І., Фракція Партії регіонів
• "Я вважаю, що це робиться свідомо. Чомусь замовчуються висловлювання Президента Румунії, що стосуються територіальних претензій до цілісності України. Замість цього непідтверджені претензії Росії широко обговорюються. Ясна річ, що ми не повинні залишати без уваги і замовчувати різні висловлювання російських політиків, але давайте розберемося, чи є це офіційна точка зору Російської Федерації? Якщо це так, то не потрібно шукати від когось підтримки. Слід сісти за стіл переговорів і з'ясувати всі проблеми. Україні і Росії не потрібні посередники".
Бірюк Л. В., Фракція Блоку Юлії Тимошенко
• "Я думаю, на відносини України і Росії вже нічого не вплине. Це ми не знаємо своїх чітких завдань, а Російська Федерація чудово розуміє, що їй потрібно залишити Україну в колі своїх «електронів». Росія вважає, що вона центр всього світу, і навколо неї повинні знаходитися електрони, які нікуди не можуть подітися і вимушені крутитися по тій орбіті, яку пропонує РФ. Те, що робляться заяви, говорить про те, що сьогоднішня влада дозволяє відстоювати національні інтереси".
Експертна думка:
Небоженко В. С., Соціологічна служба "Український барометр"
• "Я не думаю, що будуть якісь серйозні наслідки цього документа. Політичні відносини між Росією і Україною вже і так знаходяться на нижній точці. Звернення в ООН тільки підсилить цю взаємну відчуженість. Напевно, Росія через якийсь час поскаржиться в ООН на Україну з якогось іншого питання".
www.gart.org.ua
[23.04.2008 19:45:33] |
Просмотров: 369
Комментарии