Події:
• 21.04. В. Ющенко, виступаючи на засіданні Національної соціально-економічної ради, різко розкритикував ситуацію в аграрному секторі економіки і закликав уряд здійснити кроки для її покращення.
• За інформацією видання «Комерсант-Україна», чергова спроба уряду забезпечити аграріїв дешевим паливом закінчилася безрезультатно. Постачальники, яких Кабмін зобов’язав закупити пальне не справились з цим завданням.
Позиції:
В.Ющенко, Президент України:
• Заявив про стурбованість низькими темпами фінансування аграрного сектора, яке закладене у Державному бюджеті на 2008 рік. За його словами, у Держбюджеті на 2008 рік передбачено 9,75 млрд. гривень на фінансування аграрного сектора, але за перший квартал профінансовано всього 160 млн гривень. На думку Ющенка, така політика призводитиме до зниження ефективності виробництва в цілому секторі. "Мені здається, що ми неадекватно реагуємо на той планетарний або континентальний виклик, який сьогодні існує у сфері продовольчого ринку". Президент підкреслив, що Україна в контексті ситуації, що склалася, на світовому продовольчому ринку повинна скористатися своєю унікальною перевагою, яка з'явиться у разі формування виключно ринкових методів управління сільськогосподарським ринком, зокрема мова йде про відмову від обмеження експорту зерна.
Л. Козаченко, президент Української аграрної конфедерації:
• «Ми маємо розрахунки, підтверджені науковими установами, згідно з якими ми втратили 1,2-1,4 млрд. дол. від заборони експорту зернових культур. Селяни не знають, як їм діяти, тому що ситуація, яка сьогодні виникла, не дає змоги зробити висновки – що буде далі, варто цим займатися чи ні. Далі з цим миритися неможливо, тому ми прийняли рішення, що сьогодні ми востаннє звертаємося до прем'єр-міністра з тим, щоб негайно розблоковували експорт зерна".
• С.Феофілов, директор "Украгроконсалт":
Зрив постачань дешевих нафтопродуктів вплине на вартість аграрної продукції на ринку. Це може призвести до росту кінцевої вартості зерна на 5-7%.
• Нгозі Оконджо-Івела, директор Світового банку:
"Ми вважаємо, що так (зі скасуванням обмежень на експорт зерна) буде краще для самої України. Оскільки світові ціни на зерно є дуже високими, і на світових ринках ціни на пшеницю зросли вдвічі за останні два роки, то українське сільське господарство може отримати зараз велику вигоду. Це принесе користь як самій Україні, так і забезпечить доступність зерна на світових ринках".
Експертна думка:
Економічна правда:
• Є такий вид допомоги сільському господарству, як підтримка певної галузі. Розпорядником бюджетних коштів у цій галузі є Міністерство аграрної політики. У Бюджеті-2008 на підтримку тваринництва передбачено майже мільярд гривень, міністерство розподіляє ці кошти по регіонах. Однак, чимала части на цих коштів іде не за призначенням і використовуються численні схеми для зловживань. Головна ж небезпека цієї ситуації криється в її корупційності. А це небезпечно не лише для окремої галузі, але й для держави в цілому. Бо, виходить, корупція фінансується з Держбюджету.
С.Куюн, UPECO:
• "Основною причиною затримки поставок палива стало те, що компанія взяла на себе зобов’язання, які не змогла виконати. Технологічно дуже важко закупити такий об’єм нафтопродуктів відразу".
www.gart.org.ua
[22.04.2008 20:40:06] |
Просмотров: 356
Комментарии