пароль
помнить
uk [ru]

Картина дня за 21-04-2008. Можливість проведення дострокових парламентських виборів

Події:
 
• 19.04. На з’їзді ПР В. Янукович заявив, що Україна стоїть на порозі реальної кризи влади, яка може закінчитися достроковими парламентськими виборами.
 
• 20.04. Прем'єр-міністр України Ю. Тимошенко заявила не виключає можливості проведення дострокових парламентських виборів восени цього року у зв'язку з внесенням змін до Конституції.
 
• 20.04. А. Яценюк заявив про те, що не виключає існування сценарію проведення нових дострокових парламентських виборів.
 
Позиції:
 
Тимошенко Ю. В., Прем'єр-міністр України
 
• Позачергові вибори можуть відбутись восени поточного року у зв'язку із внесенням змін до Конституції. Одразу після пасхальних свят ВР схвалить конституційні зміни, котрі закріплюють в країні парламентську форму правління. Заявила, що зміни до Конституції будуть консолідовано підтримані всією коаліцією більшості. Прем'єр впевнена, що парламентська форма правління дозволить уникнути дублювання повноважень у виконавчій владі. Визнала, що ВР сьогодні "є гальмом будь-якого розвитку". "Замість того, щоб базікати, краще би зібралися і проголосували за урядові законопроекти"
 
Янукович В. Ф., Фракція Партії регіонів
 
• "Факт сповзання країни до катастрофи настільки очевидний, що на сполох забила не тільки Партія регіонів. Це означає, що ми стоїмо на порозі реальної кризи влади, яка може закінчитися достроковими виборами". За його словами, заяви, зроблені прем'єр-міністром Ю. Тимошенко "у властивій їй безапеляційній формі і реакція на них президента України, свідчать про те, що вірогідність розпаду парламентської коаліції де-юре достатньо висока".
 
Яценюк А. П., Фракція, Голова Верховної Ради
 
• Не виключає існування сценарію проведення дострокових парламентських виборів. "В українській політиці важко будь-що передбачити. І я не виключаю, що сценарій є, щоб уникнути відповідальності - давайте проведемо ще одні дострокові вибори. Вони не принесуть нічого нового. Якщо ми не змогли домовитися в цій Верховній Раді, то навряд чи ми зможемо домовитися в наступній". Спікер ВР також зазначив, що в даний час він не бачить умов, які б могли виникнути і які б виправдали дострокові вибори.
 
Жебрівський П. І. Фракція Блоку НУ-НС
 
• "Сценарії позачергових виборів до парламенту, безумовно, існує. Свідчення цьому - зареєстрований нещодавно законопроект депутата від фракції БЮТ Поживанова про підняття прохідного бар'єра до 7%. Цілком прозоре бажання "вимити" з парламенту більшість політичних сил. Прагнення виключити з політичного й суспільного життя усі політичні сили крім двох, є згубним для громадянського суспільства в Україні".
 
Грач Л. І., Фракція КПУ
 
• "Юлія Володимирівна покірно шукає бурі, неначе в бурі є спокій. Їй потрібно буде зіскакувати з усіх популістських гасел і обіцянок, які вона понадавала. Вона плагіатить нас. Комуністи давним-давно виступали за відміну поста Президента. Я б хотів сказати Юлії Володимирівні, щоб вона не перенапружувала політичну систему України, що ледве дихає. Про це красномовно скажуть вибори 25 травня в Києві. Я б попросив її заспокоїтися і не займатися популізмом".
 
Стретович В. М., Фракція Блоку НУ-НС
 
• "Я б не закликав до дострокових виборів, тому що в нестабільному суспільстві кожні вибори – це маленька громадянська війна, де починаються локальні політичні битви, в результаті суспільство розділяється, немає єдності, об'єднуючого елементу. Мені б не хотілося, щоб Україна щороку проводила вибори. Моя думка така, що в результаті дострокових виборів склад парламенту ще погіршає".
 
Зарубінський О. О., Фракція Блоку Литвина
 
• "Чи є зміни в Конституцію підставою для дострокових виборів, - це сумнівний постулат. Дуже часто, коли приймається нова редакція Конституції, в перехідних положеннях записано, що ця редакція набуває чинності з нового скликання. Так само було в 2004 році. Ми пам'ятаємо, що були внесені дуже серйозні зміни, які дали можливість Юлії Тимошенко бути сьогодні прем'єр-міністром. Тоді було прийнято, що коаліція, а не Президент може висувати прем'єра. В одному з положень було записано, що зміни набувають чинності з 1 січня 2006 не дивлячись на те, що зміни були прийнятий в грудні 2004 року. Навіть зміни в Конституцію не є імперативною нормою для проведення дострокової виборчої кампанії".
 
Шуфрич Н.І., Фракція Партії регіонів
 
• Дострокові парламентські вибори може ініціювати тільки коаліція. Дострокові вибори можуть бути оголошені за 5 місяців, коаліція може піти на такий крок через свою "нездатність, оскільки їм постійно має хтось допомагати"
 
Писаренко В. В., Фракція БЮТ
 
• БЮТ має намір попередньо проголосувати зміни в Конституцію вже на цій сесії і направити законопроект у Конституційний Суд. За його словами з партнерами по коаліції, блоком НУНС, домовленості про створення конституційної комісії не досягнуті, проте БЮТ розраховує на те, що така комісія в парламенті буде створена після великодніх канікул.
 
Експертна думка:
 
Фесенко В., Центр прикладних політичних досліджень "Пента"
 
• "Сценарії дострокових виборів можливі, при чому сценарії різні. Той сценарій, який озвучила Тимошенко, тільки один варіант розвитку подій. Але тут потрібно враховувати те, що якщо навіть БЮТ разом з Партією регіонів вдасться втілити цей сценарій у життя, розглянути в першому читанні проект конституційних змін, вибори можуть відбутися або наприкінці цього року, або на початку наступного. Навряд чи Ющенко спокійно спостерігатиме за спробою різко обмежити його вплив на систему влади. Якщо намагатимуться провести конституційні зміни, направлені на обмеження конституційних повноважень Президента, Ющенко, використовуючи нинішню ситуацію у Верховній Раді, може піти на нові перевибори парламенту. Це може відбутися напочатку осені".
 
Бондаренко К., Інститут проблем управління ім. Горшеніна
 
• "Можливість проголосувати завжди є. Минулого року ніхто не передбачав дострокових виборів, і все таки вони відбулися. Що стосується внесення змін до Конституції, Ющенко дуже б хотів внести ці зміни. У той же час частина парламентської більшості також хотіла б це зробити. Я думаю, зараз ми буде свідками протистояння між Секретаріатом Президента, який намагатиметься проштовхнути зміни в Основний закон з метою підсилити президентську владу, і частини парламентських фракцій, які просуватимуть ідею ослаблення Президента і посилення парламенту".
 
www.gart.org.ua
[21.04.2008 23:09:17] | Просмотров: 409

Комментарии



programming by smike
Администрация: [email protected]
© 2007-2024 durdom.in.ua
Администрация сайта не несет ответственности за
содержание материалов, размещенных пользователями.

Забыл пароль :: Регистрация
пароль
помнить