пароль
помнить
uk [ru]

Картина дня за 16-04-2008. Роль БЮТ у загостренні протиріч у демократичній коаліції

Події:
 
• Фракція БЮТ виступила з заявою в якій вимагає від Президента скасувати всі укази та нормативні акти, які блокують роботу демократичного уряду.
 
• БЮТ залишив повним складом зал засідань Верховної Ради під час розгляду законопроекту про Кабмін.
 
• Фракція БЮТ звернулася до Президента з проханням визначитися, з яким урядом він хоче працювати – Ю. Тимошенко чи В. Януковича.
 
• Прем'єр-міністр Ю. Тимошенко виступає за те, щоб Україна стала парламентською республікою. Про це Ю. Тимошенко заявила, виступаючи на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.
 
• БЮТ має намір ініціювати вивчення всіх проектів указів, які візував глава секретаріату президента Віктор Балога, і порушити питання про притягнення його до кримінальної відповідальності. (Заява депутата від БЮТ А. Портнова газеті "Комерсант-Україна").
 
Позиції:
 
Кириленко В. А. ,Фракція Блоку Наша Україна-Народна Самооборона
 
• "На наше глибоке переконання робота коаліції – це не є шоу. І коаліція не створена для того, щоб хтось виходив з зали і демонстрував протест. Те, що прем’єра дратують заяви будь-кого , а особливо - глави секретаріату Президента - не повинно стати приводом для розвалу коаліції. Ми далекі від думки, що БЮТ одноосібно виходить з коаліції. Ми думаємо, що це непродумана позиція, яка хвилюватиме виборців, які підтримують демократичну коаліцію, але не призведе до її руйнації. Наші колеги заявили, що в країні три уряди. А вони хочуть один. Так для того і треба ухвалити зараз закон про Кабмін".
 
Катеринчук М. Д., Фракція Блоку Наша Україна-Народна Самооборона
 
• Вважає сьогоднішню заяву БЮТ у ВР необ'єктивною.
 
"Я вважаю, що ця заява не об'єктивна, вона не відображає всієї гостроти ситуації, по великому рахунку мені здається, що це погляд з одного боку. Є ще інша сторона – це партнери по коаліції. І, я думаю, що В"ячеславу Кириленку необхідно негайно вжити певні заходи, провести дуже серйозні консультації і вивести з публічного обговорення тих проблем, які виникають, в системний діалог між партнерами коаліції для того, що б всі розбіжності, які є усередині коаліції, були вичерпані".
 
Зарубінський О. О., Фракція Блоку Литвина
 
• "Сьогоднішня заява БЮТ свідчить про глибинні розбіжності у коаліції, а також говорить про те, що між Юлією Тимошенко і Віктором Ющенком з самого початку існувала дуже жорстка конкуренція як у популярності блоку Ю.Тимошенко і Нашої України серед електорату, так і глибинні розбіжності у баченні економічної стратегії розвитку нашої держави".
 
Кириленко І. Г., Фракція Блоку Юлії Тимошенко
 
• Фракція БЮТ "довгий час не зважала на агресивні та невмотивовані випади на найвищому рівні проти коаліційного уряду, персонально прем’єра і демократичної коаліції" заради її збереження.
 
"Але спровоковане не нами протистояння між главою держави та його секретаріату з одного боку і урядом з іншого зайшло так далеко, що мовчати більше не може".
 
"Фракція БЮТ вимагає від президента як глави держави не втратити черговий шанс для демократичного розвитку української держави, припинити руйнування і знищення демократичної коаліції".БЮТ пропонує президенту "негайно скасувати всі укази та нормативні акти, які блокують роботу демократичного уряду і дати йому нарешті працювати". БЮТ наполягає на повернення діяльності РНБО "державницької суті і очищення її від випадкових людей".
 
Ця заява "жодною мірою не стосується" соратників БЮТ по демократичній коаліції, фракції "НУ-НС". БЮТ також звинуватив президента та його оточення у свідомому внесенні розбрату в демократичну коаліцію.
 
Яценюк А. П., Голова Верховної Ради
 
• Заявляє, що немає підстав для відставки уряду і обіцяє, що зробить все залежне від себе, щоб коаліція не розвалилася."Нікому не вдасться зруйнувати роботу українського парламенту. Я розумію, що парламент став незручним, бо почав ефективно працювати. Парламент працюватиме за будь-яких обставин"
 
"Ми є єдиний законодавчий орган, в нас є своя позиція і ми будемо її відстоювати. Будь-які інші гілки влади, якщо вони мають розбіжності, мають вирішувати їх на фаховому рівні".
 
Він також наголосив, що ні юридичних, ні фактичних підстав говорити про звільнення уряду немає.
 
"В Україні парламентсько-президентська республіка. І нічого змінювати в Україні не потрібно крім того, щоб вдосконалити норми конституції".
 
Томенко М. В., Фракція Блоку Юлії Тимошенко
 
• Наша фракція протягом останніх місяців мужньо мовчить, коли чує закиди на діяльність уряду збоку секретаріату президента і збоку РНБО. Але після того, як в останній місяць президент за межами України паплюжить український уряд, ми вважаємо, що це зневага не до БЮТ і не до Тимошенко, це зневага до України. Ми хотіли би звернутися до Президента і сказати Віктору Андрійовичу: якщо сьогодні він вважає своїм урядом секретаріат президента або РНБО, куди кожен день переходять міністри з опозиційного уряду Януковича, то він повинен мужньо і відверто сказати українському народу про те, що він не довіряє цьому уряду. Хай відправляє у відставку уряд Тимошенко і працює з новим опозиційним урядом Януковича. Але щоденні наради в тригодинному режимі, коли даються вказівки обладміністраціями не виконувати вказівки уряду, коли даються вказівки міністрам не виконувати вказівки прем’єра, можуть погано закінчитися для українського народу"
 
Тимошенко Ю. В., Прем'єр-міністр України
 
• Нам потрібно зробити розмежування функцій влади і зробити Україну традиційною парламентською республікою, як це характерно для європейських держав. Парламентська республіка має переваги над будь-якими монополізованими системами влади. Ми би хотіли провести їх (зміни до Конституції) в конституційний спосіб через парламент, через отримання більшості в парламенті, а краще – консолідації парламенту."
 
Стецьків Т. С., Фракція Блоку Наша Україна-Народна Самооборона
 
• "Сьогодні з боку секретаріату продовжуються дрібні напади на уряд, щоб він збився зі шляху й почав робити помилки. Їм майже вдалося це зробити"
 
Хара В. Г., Фракція Партії регіонів
 
• Не виключає можливої відставки прем`єр-міністра України Юлії Тимошенко в найвигідніший для неї час. З боку БЮТ і Тимошенко вже звучить «жорстка критика Секретаріату Президента». «Розрив буде, але у вигідний для Юлії Володимирівни момент, щоб вона могла піти скривдженою, як і планувалося. Юлія Тимошенко людина розумна й знайде саме такий момент, щоб піти з високо піднятою головою.
 
Костенко Ю. І., Фракція Блоку Наша Україна-Народна Самооборона
 
• "Думаю, така постановка питання (про те, що Президенту треба ви значитися, з яким урядом працювати ) є неправомірною. Не Президент формує уряд. На сьогоднішній день цим займається коаліція. Змінювати формат коаліції Президент одноособово не може, бо це роблять фракції, які є суб’єктами коаліції. Те, що відбувається – це піар, а не вирішення складних проблем, перед якими зараз стоїть Україна. Ті, хто повинен відповідати сьогодні за бюджет, натомість займаються оцим «обміном люб’язностями"
 
Кріль І. І., Фракція Блоку Наша Україна-Народна Самооборона
 
• "Напевно, у БЮТ є серйозні проблеми із урядуванням, якщо вони вже тепер просять Президента відправити уряд Тимошенко у відставку. Для відставки Кабінету міністрів не потрібно рішення Президента України. Для цього необхідно рішення Верховної Ради або ж ініціатива самого Кабміну. Хочу нагадати, що Віктор Ющенко визначився, із яким урядом йому працювати, ще у грудні минулого року. Саме Президент настояв на тому, щоб Юлія Тимошенко стала прем’єр-міністром під час голосування її кандидатури у парламенті. І це прекрасно знають всі народні депутати фракції БЮТ, в тому числі Томенко. Не потрібно поспішати у відставку. Тим паче, що грандіозні успіхи уряду були продемонстровані нещодавно під час святкування 100 днів уряду. Ще багато із обіцяного людям залишилося невиконаним. Потрібно працювати. Для цього в уряду є всі можливості. Тим більше, що цього чекають люди. Щодо критики на адресу уряду, то до цього потрібно ставитися спокійно та без істерії".
 
Експертна думка:
 
Погребінський М. Б., Київський центр політичних досліджень та конфліктології
 
• «Протистояння між Кабінетом міністрів Президентом України триватиме до позачергових виборів у ВР, які відбудуться восени 2008 р. Теоретично є два радикальні виходи із ситуації, що склалася. Перший, полягає в тому, що Віктор Ющенко відмовляється балотуватися на другий президентський термін і заявляє про те, що він підтримує збалансований варіант Конституції, той який влаштовує і Партію регіонів і БЮТ, з обмеженими повноваженнями глави держави. При цьому Президент погоджується на проведення реформ у сфері державного самоврядування, тобто втрачає можливість управляти губернаторами і т. д. Таким чином, політична система України переходить у формат європейської політичної системи і в цій ситуації вичерпується привід для конфлікту. В такій ситуації В.Ющенку довелося б звільнити команду глави Секретаріату президента Віктора Балоги. Інший варіант полягає в тому, що ми називаємо речі своїми іменами і говоримо, що немає більшості реально, переходимо до формату уряду меншості, а по суті БЮТ і більшої частини фракції НУ-НС. Далі проводиться голосування за відставку уряду, а новий не можна сформувати за Конституцією, оскільки немає більшості, то уряд просто виконує обов'язки до наступних позачергових виборів. Не виключається одночасне проведення парламентських і президентських виборів в Україні восени 2008 р»
 
www.gart.org.ua
[16.04.2008 23:50:09] | Просмотров: 327

Комментарии



programming by smike
Администрация: [email protected]
© 2007-2024 durdom.in.ua
Администрация сайта не несет ответственности за
содержание материалов, размещенных пользователями.

Забыл пароль :: Регистрация
пароль
помнить