пароль
помнить
uk [ru]

Картина дня за 10-04-2008. Позиціонування ЄС і Росії щодо Євроатлантичних намірів України

Події:
 
• 10.04.2008 У ЗМІ було поширено і спростовано інформацію про те, що президент Польщі Л. Качинський заявив, що Польща не зніме вето з переговорів про нову угоду щодо співпраці ЄC та Росії до того часу, поки країни-члени Євросоюзу не приєднають до ПДЧ Грузію та Україну.
 
• 10.04.2008 Голова комітету Держдуми Росії у справах СНД і зв`язках зі співвітчизниками О. Островський заявив, що у разі вступу України в НАТО Росія може підняти питання про приналежність Криму.
 
• 10.04.2008 Голова відділу Європи та Центральної Азії Єврокомісії Леопольдо Рубіначчі заявив, що створення зони вільної торгівлі з Україною Євросоюз розглядає як приклад наслідування для країн, що співпрацюють з ЄС в рамках політики сусідства.
 
• 10.04.2008 Речник НАТО Джеймс Аппатурай заявив, що російський уряд не давав союзу НАТО пояснень щодо заходів, яких може вжити Росія, щоб не допустити вступу України та Грузії.
 
• 10.04.2008 ВР ратифікувала Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та Радою Європи стосовно заснування в Україні Офісу Ради Європи та його правового статусу.
 
Позиції:
 
Мішель Дюре, Директор Центру інформації і документації НАТО в Україні
 
• Отримання в грудні ПДЧ на 100 відсотків залежить від зусиль України. Підсумки саміту НАТО в Бухаресті для України „достатньо позитивні і є «результатом компромісу». Все, що стосується відносин України-НАТО, висновків саміту і комісії «Україна-НАТО» відносно України, є в загальній декларації і комюніке НАТО, там чітко написано, яким чином ми будемо продовжувати наші відносини. Країни-члени НАТО визнали перспективу вступу в Альянс України, але зауважили, що на рівні міністрів закордонних справ залишаються деякі запитання по обговоренню яких буде прийматися рішення щодо приєднання України до ПДЧ вже у грудні чи пізніше.»
 
Джеймс Аппатурай, Речник НАТО
 
• Російський уряд не давав союзу НАТО пояснень, яких заходів може вжити Росія, щоб не допустити вступу України та Грузії. Рішення учасників Ради НАТО на найвищому рівні 2-4 квітня в Бухаресті стосовно України та Грузії було дуже ясним: ці країни приймуть до Північноатлантичного союзу. Саме союзники в НАТО вирішуватимуть, кого вони мають намір прийняти до своїх лав.
 
Леопольдо Рубіначчі, Голова відділу Європи та Центральної Азії Єврокомісії
 
• Створення зони вільної торгівлі з Україною Євросоюз розглядає як приклад наслідування для країн, що співпрацюють з ЄС в рамках політики сусідства. Це буде новою віхою у двосторонніх відносинах. Досвід організації вільної торгівлі ЄС та України буде перенесений на всі країни, які прагнуть поглибити торговельні відносини з Євросоюзом.
 
Лєх Качиньський, Президент Польщі
 
• "Тільки люди, не повністю інформовані в політичному плані, могли подумати, що те, що трапилося з Планом по приєднанню до НАТО (Грузії та України) ніяк не пов`язано з опором Росії".
 
"Нам, звичайно, потрібно провести переговори, ми, звичайно, повинні створити атмосферу, яка допоможе скоротити недовіру. Але зовсім інше питання - чи будуть стратегічні переговори (Росії та ЄС) розблоковані в найближчому майбутньому".
 
"Спершу мені хотілося б дізнатися, як вирішиться справа з Планом по приєднанню Грузії та України до НАТО".
 
О. Островський, Голова комітету Держдуми Росії у справах СНД у зв`язках зі співвітчизниками
 
• «У разі форсованого вступу України в НАТО Росія може підняти питання про приналежність Криму». Росія «має правові підстави повернутися до перегляду тих угод, які були досягнуті при Хрущові».
 
Найближчим часом Україна в НАТО не вступить. «Україну і Грузію ніхто в НАТО не чекає. Питання про вступ Грузії і України до альянсу безпосередньо залежатиме від позиції Росії, від тієї роботи, яку ми проводитимемо на пострадянському просторі, в цих державах, з нашими партнерами в Західній Європі і у США».
 
А Веселовський Заступник міністра МЗС
 
• Якщо модель співпраці України та ЄС в сфері вільної торгівлі буде експериментальною, то українська сторона воліє отримати більше фінансової допомоги від Євросоюзу.

Експертна думка:

 
Майкл Емерсон, Аналітик Центру європейських політичних досліджень
 
• Прийнятними можуть бути два сценарії створення зони вільної торгівлі Євросоюзу з Україною.
 
Перший, за прикладом Грузії, – це швидка лібералізація двосторонньої торгівлі, інший сценарій – поступова інтеграція до європейських ринків.
 
На переконання Єврокомісії, до процесу мають долучитися представники бізнесу.
 
www.gart.org.ua
[10.04.2008 21:14:28] | Просмотров: 338

Комментарии



programming by smike
Администрация: [email protected]
© 2007-2024 durdom.in.ua
Администрация сайта не несет ответственности за
содержание материалов, размещенных пользователями.

Забыл пароль :: Регистрация
пароль
помнить