Події:
• Верховна Рада ратифікувала протокол про вступ України до Світової організації торгівлі. За ухвалення відповідного закону проголосували 411 народних депутатів з 449, зареєстрованих у сесійній залі. Зокрема, ухвалення закону підтримали депутати із фракції НУ-НС - 72, БЮТ - 155, Блоку Литвина – 20, Партії регіонів - 164. Не голосували депутати фракції КПУ.
• Верховна Рада ухвалила п’ять законів, які стосуються адаптування законодавства України до вимог СОТ.
Позиції:
Ющенко В. А., Президент України
• "Сьогодні парламент ратифікував протокол, який дає можливість формально вступити до СОТ. Таким чином, від сьогодні Україна пройшла всі формальні процедури для отримання статусу країни, що приєдналася до СОТ". Вітає, що за ратифікацію протоколу проголосували більшість депутатів – 411.Побажав ВР "такої ж єдності і при голосуванні з інших питань".
Яценюк А. П., Голова Верховної Ради
• Відзначає «неймовірну ефективність» Верховної Ради при прийнятті законів, пов’язаних зі вступом України до Світової організації торгівлі. Сьогодні ВР ухвалила п’ять із семи необхідних законів, які стосуються адаптування законодавства України до вимог СОТ. Зазначив, що ще два законопроекти, які стосуються вступу в СОТ, будуть прийняті на наступному пленарному тижні.
Герман Г. М., фракція Партії регіонів
• "Сьогодні Партія регіонів добилася прийняття урядом комплексу заходів, які зможуть захистити вітчизняного виробника від умов відкритого ринку.
Коаліція пропонувала просто ратифікувати, а ми виставили вимогу, щоб уряд розробив та прийняв у місячний термін комплекс заходів адаптації, які дозволять захистити вітчизняного виробника, і особливо аграріїв, коли вони підуть конкурувати з такими розвинутими господарствами, які є на Заході".
Пятницький В. Т., заступник міністра економіки України
• "Після ратифікації протоколу, закон має бути підписаний головою Верховної Ради, Президентом, і МЗС має проінформувати нотою СОТ про ратифікацію протоколу. Після цього можна відлічувати 30 днів, після яких Україна стане повноправним членом СОТ». Повідомив, що всі 10 законів, які Україна мала прийняти разом з ратифікацією протоколу, повинні бути прийняті до закінчення цього 30-денного терміну.
Акімова І. М., фракція Партії регіонів
• Необхідно розглянути можливість відмови від збільшення зарплатні держчиновникам. «Якщо ми поглянемо на структуру держбюджету і будемо скорочувати ті статті, які на сьогодні не є першою необхідністю, то бюджет може витримати здійснення таких підготовчих заходів». Пункт адаптації нашого товаровиробника в умовах, пов’язаних зі вступом до СОТ, повинен займати одне з перших місць, на що мають виділятися державні кошти.
Ляпіна К. М., фракція Блоку НУ-НС
• "Програма адаптації українських товаровиробників до умов СОТ не є обов'язковою вимогою цієї організацією і не передбачена міжнародними угодами. Це просто нашим народним депутатам, особливо опозиційним, хотілось якось виправдати своє голосування за даний законопроект. Тому що я переконана, що не може бути якоїсь окремої програми… Просто необхідна злагоджена і дуже серйозна робота уряду у цій сфері"
С. Касьянов, голова парламентсько-урядової комісії з питання вступу України до СОТ в 2002-2006 роках.
• "Не можна говорити, що до 2003 року нічого не робилося - була проведена значна підготовча робота. Але масоване просування країни до СОТ почалося, коли сформувалася однодумність з цього питання у президента, уряду і парламент".
Заєць І.О., фракція Блоку НУ-НС
• "Перш за все, переваги вступу України до СОТ полягають в покращенні умов доступу до ринків інших країн. Але при цьому, звісно, виникають і деякі проблеми. Зростає конкуренція, і необхідно дуже швидко мобілізуватися, модернізувати нашу економіку, робити її дійсно конкурентноздатною. Задля цього необхідно здійснити ряд заходів, зокрема в аграрному секторі. Насамперед, потрібно опанувати сучасні механізми захисту власного ринку. Наприклад, нетарифні методи регулювання торгових відносин. По-друге, розвивати нашу сертифікацію і стандартизацію, і навчитися використовувати санітарні обмеження, підтримувати сільське господарство. Ці проблеми в будь-якому разі Україна повинна вирішувати. «Вступ в таку організацію вимагає прискорення цих процесів".
Експертна думка:
Бураковський І. В., Інститут економічних досліджень та політичних консультацій
• "ВТО слід розглядати не як подарунок, а як певний інструмент для реалізації економічних інтересів України. Цим інструментом треба вміти користуватися. СОТ дає результати через певний період часу. Зміни не можуть магічним чином відбутися тут і зараз. Приєднання до СОТ також спричинить реформування внутрішнього регуляторного режиму в країні. «Велика кількість регуляцій, починаючи від митної справи і закінчуючи питаннями, пов’язаними з технічними, санітарними стандартами, використовуючи найкращі світові практики, має змінитися на краще. Ще одним надзвичайно важливим моментом, він називає зниження обмежень для іноземних товарів, які надходять в Україну. З одного боку це матиме певний антиінфляційний ефект. А також, окрім споживчих, надійдуть інвестиційні товари, що сприятиме модернізації української економіки та забезпечить соціально-економічне зростання. В цілому, за словами експерта, вступ у СОТ – це ще один крок до інституційної інтеграції України в світове господарство. Сьогодні не бути членом Світової організації торгівлі в контексті світогосподарських процесів, м’яко кажучи, дивно."
www.gart.org.ua
[10.04.2008 21:13:16] |
Просмотров: 421
Комментарии