УС і УД. ч.4


Якби за 2005-2009 роки в свідомості українців не здемонтувався державницький рівень, то у лютому 2010 вони обрали б на посаду Президента Юлію Тимошенко. Розглядаючи причини поразки не беремо  до уваги клановий заповідник "Донбасія", адже проєвропейський електорат в країні становить більшість. Демонтаж державницького рівня свдомості у певної частини проєвропейської більшості вважаю ключовою обставиною - серед критерієв, якими користувався електорат у своєму виборі (чи скоріше - невиборі), інтереси держави і, відповідно, державницькі якості кандидата були серед останніх.
 
Звичайно, певною мірою на необрання Тимошенко Президентом позначились ірраціональні чинники, тобто певні притаманні українському етносу "чесноти" (заздрістність, пихатість, у_сусіди_коровоздохлість, хата_з_крайність і т.і.).
 
Свій негативний внесок зробила і риторика проєвропейців на кшталт "Схід і Захід разом". Тобто, українці не сповна зрозуміли, що під час президентських виборів відбувається двобій за напрямок і характер майбутньої української історії - на Схід чи на Захід. Двобій з клановим заповідником, а заповідник як раз був налаштованим достатньо ворожо до "ржавих", щоб цей двобій у них виграти. Якби ті носії сумнівних чеснот серед українців вчасно зрозуміли повною мірою (у яскравих деталях), що у випадку поразки вони потрапляють у полон до ворожої до них сили, до мародерів, вони, можливо, притамували б своє несприйняття особистості Юлії Тимошенко. Сама Тимошенко таки усвідомила, з ким має справу в особі Януковича, і в останню кампанію зробила ставку виключно на проєвропейський електорат. Та проєвропейці виявилися вже обробленими ворожою силою і своїми плохішами.
 
Таким чином, у підсумку електо-2010 можна зазначити, що демонтаж державницького рівню української свідомості був вдалою операцією, проведеною на часовому відрізку 2005-2009 Ющенко-Балогою разом із ПР і тіньовими впливовими чинниками. Саме відсутність державницьких критеріїв вибору визначила результат вибору і подальший шлях України.
 
Ну, що ж .. Якщо вже так сталося, то тоді вже випадає сподіватися, що "все буде добре!".
 
По-перше, завдяки своїй перемозі януковичи ширше розповзуться по країні і тим самим ушкодять клановість їхньої свідомості. Саме тут, на ментальному полі, українці мають всі шанси перемогти.
 
По-друге, у мене виникає таке відчуття, що народ поступово приходить до тями. 20 років залишили один позитивний наслідок - люди пройшли через найгірше і вже встигли призвичаїтися до більш-менш пристойного (за нашими мірками) життя. Вони вже дозріли до того, щоб утримати для себе і своїх дітей досягнутий рівень добробуту.
 
У людей наче починають відкриватися очі на обличчя януковичівської влади - цих чєчєтових-табачників-богословських-германів-литвиних-кернесів-допкіних- ........ Жахаючих цього обличчя, люди починають розмірковувати над самозахистом .. Особисто на мене найбільше враження в поточному році справило протистояння в парку ім. Горького (Харків). Саме тому, що привідом для протистояння була не ковбаса, і навіть не будівництво поряд з людським помешканням, а зневага гепанутої влади до інтересів (чи навіть думки?) громади. Тих людей було мало, але ж вони були!
 
Виглядає так, що відродження державницького рівня свідомості поки що не стає нагальною потребою. Натомість на "місцевому" рівні суспільство шукає способів пристойного існування.
 
Демократія розпочала поступ знизу ..
 



Карт (02.11.2010) durdom.in.ua