Табу на Євро-2012


Є три речі на які можна дивитися вічно: як горить вогонь, як тече вода і як Україна готується до ЄВРО-2012. А ще є речі, про які можна лише говорити і нічого не робити…Знову говорили про Євро-2012. Балаканина завершилася сенсаційною заявою керівництва накласти табу на будь-які необдумані вислови стосовно проведення Євро-2012.
Табу накласти? То може одразу в штани? Ні, це я не про підготовку, тут йдеться про те, щоб накласти руки, але не на себе, а на бюджет Євро-2012, щоб потім накласти повні кишені.
Річ у тому, що неписаний закон «театр починається з вішалки» поширюється і на спортивні заходи. А це означає, що все – від транспорту до стадіону – повинно радувати уболівальників і приносити їм комфорт і задоволення. Чи здатні виконати це завдання аеропорт, ж/д і автовокзали, суспільний транспорт, з урахуванням того, що пасажирів буде небачена раніше кількість? Чи готові готелі, гуртожитки, бази відпочинку і профілакторії вмістити «армію» уболівальників? Чи зможуть їх нагодувати, задовольнити інші мінімальні потреби?
Чому ні? Україна он повним заднім ходом вдає, що готується. Також знайдено вирішення проблеми з хорошими дорогами в країні. На час проведення Євро-2012 траса «Київ – Бориспіль» стане переносною. Навіть Верховна Рада України не залишилася  в стороні від підготовки. Регіони блокують трибуну,  а президент погрожує розпустити парламент, який ось вже третій місяць  не може затвердити форму сидінь на стадіоні.
Воно то смішно, але за 5 років до відкриття чемпіонату можна не лише підготувати місто до грандіозного заходу, але і нове побудувати, як це зробила Москва, побудувавши до Олімпіади-80 так зване «село». Але тоді, тридцять років тому, вся країна працювала для того, щоб прийняти гостей, весь державний апарат з їхньою військовою виконавчою дисципліною. А в Україні зараз не те щоб апарату немає – взагалі влади немає. Я не здивуюся, якщо не знайдуть винного, коли на комісії УЄФА постане питання про те, хто відповість за провал Євро-2012 в Україні. І Янукович і Ющенко на той час вже будуть далеко від керма влади, а відповідати доведеться… Суркісу.
Сміх сміхом, але вирішувати проблему потрібно. Вихід у вітчизняних мрійників один – покластися на ресурси та ініціативність приватного капіталу. Як це, власне, і робиться у всій Європі, у всьому світі. Тільки про «перли» нашого законодавства не слід забувати.  Щоб отримати дозвіл на будівництво хоч би невеликого підприємства, необхідно мінімум 1,5-2 роки. Це означає, що якщо сьогодні-завтра влада дає необхідні «бігунки», то реально на світ вони вийдуть лише до 2011 року, коли часу на їх реалізацію вже не залишається. Тут навіть гігантський потенціал наших славних олігархів не допоможе. Важко уявити, як вони зможуть самостійно вирішити проблему житла для вболівальників, яких буде не менше ніж 80 тисяч. Це при тому, що залишилося менше 2 років. А потрібно ще будувати кафе, ресторани, дороги, вокзали, ремонтувати лікарні, будівлі…Скільки для цього потрібно інструментів, засобів…а скільки робочих рук? І все це не під силу одному Рєнату Ахматову, навіть за всього його бажання. Без ініціативи і підтримки всього народу тут не обійтися. Тільки за умови, якщо кожен житель знайде свій приватний інтерес.
Кажуть, що Євро-2012 готова прийняти будь-якої хвилини Німеччина. Що-що, а досвід у неї є – і в прийомі футбольних чемпіонатів, і у використанні колючого дроту, і праці увязнених.  
До речі, є одна умова, за якої Євро 2012 точно може відбутися в Україні і Польщі, – Німеччина окуповує ці дві країни, забирає вкрадені гроші, заарештовує всю владу і відправляє цих нероб різноробочими на будівництва стадіонів, аеропортів та іншої інфраструктури. За такої схеми хай буде Євро-2012 – заразом і від такої влади звільнимося, і влада нарешті запрацює! І не гроші, а в повну силу.


Proshe4ka (21.06.2010) durdom.in.ua