Янукович В. Ф та Мавроді С. П.: співробітництво чи боротьба?


Янукович В. Ф та Мавроді С. П.: співробітництво чи боротьба? В українському законодавстві немає чіткого визначення фінансових пірамід. І це є основною проблемою.
Але у мене була надія, що вистачить політичної волі заборонити на законодавчому рівні діяльність Мавроді С. П., оскільки у липні 2012 р. Нацкомфінослуг оприлюднила проект змін в Кримінальний кодекс, якими запропоновано доповнити статтю 190-1 позицією, що створення, сприяння діяльності, пропозиція участі, рекламування пірамідальної схеми буде каратися громадськими роботами до 240 годин, виправними роботами на строк до 2 років або обмеженням волі на строк до 3 років. Якщо злочин буде скоєно повторно або за попередньою змовою осіб, покарання буде суворішим: виправні роботи на строк від одного до 2 років, обмеження волі до 5 років або позбавлення волі до 3 років.
У матеріалах Нацкомфінпослуг до законопроекту зазначалося, що до ознак пірамідальної схеми належить надання фізособою у розпорядження іншими особам фінансових активів в обмін на отримання можливості одержати фінансову вигоду за рахунок залучення фінансових активів інших фізосіб до пірамідальної схеми та їх перерозподілу на користь такої особи.
Також наприкінці вересня 2011 року народні депутати О. Фельдман та О. Гейман запропонували внести зміни до ст.39 закону «Про телекомунікації», які зобов'язували операторів і провайдерів телекомунікацій за рішенням суду обмежувати доступ своїх абонентів до ресурсів, через які здійснюється діяльність з надання фінансових послуг без ліцензій.
7 лютого 2012 року народні депутати відмовилися від розгляду документа, навіть не включивши його до порядку денного.
17 ж листопада 2011-го до Верховної Ради був внесений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження електронних грошей та запобігання створенню фінансових пірамід» (автор – народний депутат С, Терьохін).
У документі було дано наступне визначення фінансової піраміди – «метод залучення та використання особою фінансового активу вкладника, за яким збереження його реальної вартості або виплата доходу за ним чи його повернення забезпечуються повністю або частково за рахунок джерел, не пов’язаних з розподілом чистих активів, страхових чи інших нерозкритих резервів, сформованих зазначеною особою відповідно до законодавства. Діяльність, спрямована на створення та ведення фінансових пірамід, у т.ч. з використанням е-грошей, є забороненою в Україні та прирівнюється до шахрайства з фінансовими ресурсами.
Зазначеним документом серед іншого пропонувалося в диспозицію статті 190 Кримінального кодексу («Про шахрайство») до формулювання «заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство)» додати слова «у тому числі шляхом створення фінансової піраміди». Це ж саме пропонувалося зробити і щодо статті 222 Кримінального кодексу «шахрайство з фінансовими ресурсами».
Забили  на сполох юристи стверджуючи, що під дію документа підпадає діяльність кредитних спілок, які володіють багатьма ознаками фінпірамід.
22 березня поточного року законопроект С. Терьохіна було відхилено та знято з розгляду ВР.  НАДІЯ була ПОХОВАНА.
Ось така хронологія боротьби з МММ. Точніше її імітація, за якою приховується співробітництво держави з МММ.
P. S. Фінансові піраміди законодавчо заборонені у США, Канаді, європейських країнах, Китаї, Австралії, Бразилії.
У 2011 р. американський суд засудив творця нью-йоркської фінансової піраміди Ніколаса Космо до 25 років в'язниці, в 2010-му Артур Нейдел сів за грати на 14 років, а в 2009 році - Бернард Мейдофф на 150 років. Влітку ж поточного року 110 років ув’язнення отримав Аллен Стенфорд, який обдурив 30 тисяч приватних інвесторів, що довірили йому свої гроші, і заподіяв їм збитки на суму понад 7 млрд дол. А Мавроді С. П. - на волі.

Justice (07.10.2012) durdom.in.ua