для старых юзеров
помнить
uk [ru]
Для полноценной работы сайта включите в вашем браузере поддержку JavaScript. В противном случае многие функции сайта будут недоступны.

Пам'ятай причину!

Пам'ятай причину!
Сьогодні я запалю свічу не тільки за тих, хто вмирав у ті страшні роки. Я запалю її не тільки для того, щоб пом'янути жертв. Я хочу глянути в очі привидам, щоб побачити в них причину того, що вони вчинили. Я хочу знати, через що умирали в голодних муках мільйони. Я хочу переконатись, що цього ніколи не буде в наших очах. Та тільки, чи можу я на це сподіватись?
 
Здавалося, що у двадцятому столітті не може бути настільки массового голоду. Але він був. Встановлені причини його і за сухими цифрами зібраних пудів хліба, реквізованих у селян «незернових продовольчих запасів» та мертвим криком мільйонів замордованих, у тіні зловмисних підступів та комуністичних експериментів, стоїть головна причина Голодомору – Страх. Страх перед відповідальністю.
 
Цей страх мертвотною рукою вчепив за горло десятки, які зробили можливими смерть мільйонів. Де ви були, лідери і світочі Нації, коли вбивали тих, за кого ви відповідали?  Де ви були, ті,  хто у буремних 18-му – 20-му, мав шанси на перемогу, на славу і так бездарно, так по-дурному розтринькали їх. Винниченко? Грушевський? Легковажна Франція і курортний Кисловодськ носили по своїй землі ноги українських політичних лідерів. Вони не знали, як смакує лобода замість спаржі, а вишукані жаб'ячі лапки у французькому ресторані мало нагадували ропух, якими вечеряли українські діти у 33-му. Володимир Винниченко писав гнівні памфлети на СССР, Грушевського не стало й на це. А у 18-му році ці два кричали на Міхновського, що він ретроград і людиноненависник, бо хоче створити українську армію, а вони будуватимуть державу, яка ні з ким не буде воювати…
 
Ідіоти можуть мати прекрасну освіту. Ідіоти можуть писати геніальні художні твори. Ідіоти можуть будувати чудові моделі ідеального суспільства. Але ідіоти повинні залишатися ідіотами у пам'яті нащадків, які можуть оцінити їх практичні дії. «За плодами їх пізнаєте їх» і за тими плодами «пізнаєте правду і правда визволить вас». Так знайомо так правильно, так треба.
 
“Війна не видумка. Основою війни є вічний життєвий закон боротьби між націями... І сьогодні Україні треба воювати, треба армії, але й треба знати за що битися, з ким воювати… Заліза-криці на плуги-лемеші маємо з достатком, а багнет завжди буде запорукою, що на нашій землі панує не чужа, а наша воля”.  Це говорив у 1918-му році Микола Міхновський, творець українського війська, палкий націоналіст.
 
“Україні немає за що воювати, бо вона нікого поневолювати не хоче. Їй треба тепер закінчити війну й улаштувати разом із російськими працюючими класами нове життя у спільній державі – Росії”. Так відповідав Міхновському Володимир Винниченко, письменник, публіцист, державний діяч, соціаліст.
 
Ця розмова відбулась 5 травня 1917 року на Першому українському військовому з’їзді, де Міхновський намагався сформувати українську армію для майбутнього вірогідного відбиття агресії зі сторонни сусідів. На цьому з'їзді, у присутності 700 посланців від майже мільйона солдатів-українців, нація ковтнула першу ложку своєї гіркої ганьби – статечний професор Грушевський, забувши про поважний свій маєстат патріарха і арбітра нації глузливо реготав над розумним і практичним Міхновським і силою, в шию, гнав того з трибуни. Винниченко, майстер слова і віртуоз софізму, базарно, по-бабськи лаяв Міхновського і його прихильників, обзиваючи їх «поміщиками», «ретроградами» та «тиловиками». Так, наче він хоч годину провів у окопі на передовій! Нерозумні сини України, втомлені безконечною війною, послухали медових  слів соціаліста і професора та розійшлись по домівках. Трохи більше, як через пів року шкури Винниченка і Грушевського нікому було захищати від Муравйова і його п’яного воїнства. Очільники Центральної Ради вдерли геть з обложеного Києва, а на свій захист послали дітей, які, ще не звідавши щастя першого поцілунку, лягли у мерзлу землю під Крутами. Героїзм юнаків відбувся через ідіотизм поважних мужів. Спартанські воєначальники і царі самі ставали на чолі війська, українські «вожді» прикрились дітьми. Однак, міра кривавої данини, яку мала сплатити нація через свою дурість цим не вичерпалась.
 
Я дуже хотів би знати чи у тридцять другому і тридцять третьому Михайлові Грушевському, тоді академіку АН УРСР,  і Володимиру Винниченку – тоді політемігранту, не снились опухлі від голоду діти. Вина комуністів і Сталіна беззаперечна. Але це тільки наслідок. Причина ж у тих, хто через свою розумову убогість, через власний страх загубив справу, яку покликаний був звершити. Я написав тут про двох але їх було, на нашу біду, набагато більше. Мільйони знищених у кривавій м’ясорубці громадянської війни і встановлення радянської влади в Україні не було б  можливим без ідейних комуністів–українців. Скрипник, Хвильовий, Шумський – це вінець тих, хто прирік свій народ на фізичне знищення. Малодушні доктринери, естети та теоретики у тридцять третьому самі мали змогу побачити, який «рай» і справедливий та прогресивний лад вони збудували для своїх єдинокровних братів. Вони не знайшли нічого кращого, як боягузливо застрелитись. Швидка милосердна смерть! Не безкінечна мука повільного вмирання з голоду, не безнадійна одчайдушна спроба вирватись за військові кордони навколо сіл, колошматячи голими руками, косами і вилами червоноармійські ряди, а смерть скунса зі смородними завиваннями в останніх своїх листах про вірність Марксизму, великому вождю товаришу Сталіну та справі Леніна. Шумський, взагалі, намагався виправдатись перед партією і спробував вчинити самогубство аж у 1946-му. Невдало. Вірного комуніста і невірного українця добили-таки  за наказом його ж товаришів – Хрущова та Кагановича. Очевидно, з милосердя, щоб не плутався під ногами…      
 
…Моя свічка палатиме до ранку. Не тільки як скорбна пам’ять про загиблих, а й як нагадування про правду – нас нищили не тільки чужинці. Вона пектиме, як совість, яка має нами бути віднайдена і переведена з розряду химер у дійсність. Вона має нагадувати, що свої власні шумські, грушевські та винниченки можуть не гірше за сталіних, постишевих і кагановичів знищувати українців. Подивіться навколо. Хіба зараз у нас нема високоідейних шумських? Хіба брак у нас високолобо-моральних і немічних грушевських? Хіба нема у нас популістів-винниченків? І все це при тому, що в Кремлі сидять духовні онуки все тих же комісарів, які убивали українців у 20-х, 30-х, 40-х і 50-х роках, а їх трупак-ідол все ще смердить на весь світ…
 
Ми маємо пам'ятати про те, що в той момент, коли в Україні вмирали з голоду люди, жодна країна світу, жоден народ не допоміг нам. Нічим. Вони брехали у своїх газетах про сите радянське життя і через багато років вони не хочуть не те що визнати за нами право на страждання, відмовляючи нам у визнанні трагедії 32-33-го геноцидом, а й, навіть, визнати своїх газетярів брехунами. Волтера Дюранті, журналіста, який стверджував, що голоду не було, у 2003-му році не позбавили Пулітцерівської премії. Навіть посмертно американського брехуна не визнали брехуном.  Це пересторога для нас. Ми маємо знати, що ніхто ніколи ні в якому разі і нічим не допоможе нам. І тільки ми самі можемо убезпечити своїх дітей і внуків від страждань та негідної смерті.
 
Свічка світить, щоб розганяти морок забуття. Вогонь пече, щоб не дати заснути розуму. Пам’ятай про вбивць, щоб вони знов не з’явились між нами!

Канаріс [22.11.2008] | Рейтинг: 46.2/12 | Просмотров: 8707

2 3 4 5 46.2/12
Комментарии

1 2 3   »
Гость

Гость
22.11.2008 02:10:54
Поищите в Интернете: фотокопия шифровки первого секретаря Днепропетровского обкома ВКП(б) ХАТАЕВИЧА - СТАЛИНУ :" Отправлена из Днепропетровска 27.06.1933 г. в 23ч.10мин.Поступила в ЦК ВКП(б) 28.06.1933 г. в 09ч.40мин.Секретно. Вх №935/11/ ШИФРОВКА :"Москва, ЦК ВКП(б), СТАЛИНУ. Продолжающиеся последние 10 дней беспрерывные дожди сильно оттянули вызревание хлебов и уборку урожая. В колхозах ряда районов полностью съеден, доедается весь отпущенный нами хлеб, сильно обострилось продовольственное положение, что в последние дни перед уборкой особенно опасно. Очень прошу,если возможно, дать нам ещё 50 тыс. пудов продссуды. ХАТАЕВИЧ. ( Последнее предложение подчёркнуто карандашем, резолюция НАДО ДАТЬ и подпись СТАЛИН.
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

Гость

Гость
22.11.2008 08:12:43
Канаріс, ти правий у своїх побоюваннях за майбутнє. Але ж зараз нікому боротися з тими покидьками, які засіли у Верховній Раді та на інших ключових посадах у державі. І цілком можливо те, що наступний ГОЛОДОМОР не за горами завдяки колишнім партійним функціонерам від комуністичної партії, а нині "народним обранцям", бандитам (нині теж "народним обранцям"), жидам (філії Ізраїльського кнессету). То хто ж буде відстоювати інтереси держави Україна та піклуватися за добробут нації!
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

22.11.2008 08:16:44
Правильно.
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

22.11.2008 09:04:28
Отож !  Попередньму дописувачу : прочитай, що ти сам написав !  Цитата : "І цілком можливо те, що наступний ГОЛОДОМОР не за горами завдяки колишнім партійним функціонерам від комуністичної партії, а нині "народним обранцям", бандитам (нині теж "народним обранцям"), жидам (філії Ізраїльського кнессету). " Вірно, КОЛИШНІ !   А тепер НИНІШНІ   БЮТівці, ющенківці, луценківці і інша шобла ! Вони зрадили компартію і тепер зрадили знову народ ! Хіба не так ? Так при чому тут комуністи ? Вони зрадники ! Ти пишеш : " То хто ж буде відстоювати інтереси держави Україна та піклуватися за добробут нації! " А відповідь проста : Ті, хто не зрадив ! Комуністи України !
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

Гость

Гость
22.11.2008 10:51:58
Для санитар TT-TT
А кто развалили державу? А кто украл сбережения народа? А кто отъел сытые хари? Кто катается на раскошных машинах, живет в раскошных домах, учит своих детей в университетах ненавистного капиталистического общества, кто лечит свои толстые дупы в каиталистических лечебницах? Очень трудная загадка?
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

22.11.2008 11:49:12
Уленшпігелю, це краще, з усього написаного.Ппрах загиблих стукає в серце.. "…Моя свічка палатиме до ранку. Не тільки як скорбна пам’ять про загиблих, а й як нагадування про правду – нас нищили не тільки чужинці... Вона має нагадувати, що свої власні шумські, грушевські та винниченки можуть не гірше за сталіних, постишевих і кагановичів знищувати українців." Чому мільйони людей пішли в землю разом зі своїми дітьми, навіть, не зробивши спроби захистити життя? Хто міг Словом підняти до бунту, гнили в ГУЛАГах, або харчувалися з рук катів свого народу. Сьогодні мільйони знову покірно чекають голоду, злиднів,розрухи? Поодинці... Без вождів нема єдності, без єдності нема народу.
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

22.11.2008 11:51:11
Ответ очень прост : Развалили и разворовали ПРЕДАТЕЛИ ! Вспомните предателя и государственного преступника Кравчука. Казачек-то был засланный. Вспомнил, что и бандеровцам жрать в схрон носил. Это при нём разворовали и продали Черноморский торговый флот. Отметились и пиндосовский  пРезидент с воровкой на доверии Тюлькой : продали и поделили Криворожсталь ! При чём тут коммунисты ? Разве они у власти ?
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

22.11.2008 11:57:18
Чем отличается жовто-блакитний совок, от совка времен СССР? В лучшую сторону ничем, нынешние совки все делают по команде сверху — повелел Кучма отмечать каждый последний четверг ноября Голодомор и электорат послушно отмечает, как же сам КУЧМА указал! Даже Канарис рьяно подключился к устроенному Ющенко в День Свободы помпезному, а потому фальшивому официозу, на который уже угрохали сотни миллионов бюджетных денег.
 
Особенно цинично выглядит голодоморная истерия в западных областях. Их Голодомор 32-33г.г вообще тогда не коснулся, потому как в составе УССР они вошли только в 39-ом и негоже вуйкам пиариться на чужом для них горе.
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

22.11.2008 12:08:07
Санитару ТТ-ТТ. Не ищите виновных где-то, виноваты лично Вы. Вы, своим приспособленчеством поучаствовали в разворовывании государства. Кто-то стащил канализационный люк, кому-то прикарманились талоны на бензин, кто-то за коробку конфет или бутылку водки оформил договор купли продажи на непродаваемое госимущество... Посмотрите вокруг себя, есть ли рядом человек, которому никогда ничего не прилипло к рукам, или который не промолчал, узнав о преступных хищениях? Не наше ли мелкое воровство дало право воровать заводы, банки, тысячами гектаров, считать нас воровитым быдлом и не мучиться угрызениями совести? Что Вы скажете своему сыну, начавшему взрослую жизнь, в ответ на: "Знали бы вы, с какими подонками рядом я работаю!" Я отвечу: "Сын, послушай, что пишет Канарис" и сегодня наши сердца будут биться в лад. А завтра?
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

Гость

Гость
22.11.2008 14:19:52
Слушайте, а пошли на Майдан?! Давайте их уроем?!
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

Гость

Гость
22.11.2008 14:21:33
Власне, ходімо! В сенсі, не тих байстрюків, шо ГАІ, а тих, шо на Банковій!
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

Гость

Гость
22.11.2008 14:48:14
Перед Канарисом -снимаю шляпу! Не ожидал от него такого откровения.Молодец.Как меня достали эти наши политики-миролюбы,которые говорят,что все соседи вокруг любят Украину и никогда не нападут,и потому-зачем нам современная боеспособная амия или НАТО? А сами при этом тихонько деребанят и вывозят  награбленное на Запад-там стабильное будующее для их деток.А наши люди как и в 20-х гоах слушают эту брехню и не возмущаются.Нет сейчас в Украине Украинской власти,а есть власть воров и барыг.При таком раскладе-подобное Голодомору будет повторятся и не раз.Сейчас не очень хорошо себя чувствую,ато,надо-бы выйти на Майдан с лозунгом:Ющенко,Янукович, Тимошенко и ваши прихлебатели-нах из Украины!
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

Гость

Гость
22.11.2008 14:49:40
Извините забыл подписатся "Перед Канарисом....".ian
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

Гость

Гость
22.11.2008 15:09:06
Канарис, Вы же умнейший журналюга. Всё правильно и сильно в Ваших артиклях.Вы правильно пишете о политической импотентности части украинских яйцеголовых, ушедших и ещё жирующих. Сомневаюсь, что говоря о Сталине, коммунизме Вы не понимаете, что эта грязь есть производное от заговора масонов. Уверена, что многие яйцеголовые воспринимают существование этой идеи как выдумку, но Вы-то это понимаете.
Хотела найти  и посетить во Франции могилу Винниченко. Не буду. Талантливая сволочь пусть валяется на чужбине как и заслужил.
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

22.11.2008 15:41:29
Санитару Петровичу. Не воровал, и не молчал. И сейчас, как видите, не молчу. И поверьте, таких большинство. Беда, что это большинство часто пассивно и по детски доверчиво. Красноречивый пример: спрашиваю коллег, мол зачем же ты за этих уродов голосовал ? "Так я ж думав (думала) - будэ краще, незалэжнысть.... тыры-пыры...  От кого добра ждали? От предателя во втором поколении?  От воровки на доверии? От псевдосоциалистического проститута?  От филиала кнессета миллионеров на киевских горах ? Так они за доллары и мамины могилки продадут, причём нескольким  покупателям одновременно и сбегут с вашим чемоданом  ! Я думал, наш народ умнее  Not so(   Одна надежда, поумнеем и смоем всю эту продажную "элиту" в унитаз истории - где им и место !
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

22.11.2008 15:42:11
Продолжение поста. === А относительно вины - да, опосредованная вина есть на каждом. И расплата может быть горькой. За примерами далеко ходить не надо : спросите у немцев, они тоже на майданах орали : Ющ.., тфу, Хитлер ТАК ! Вот поэтому-то всё и идёт по плану Фашингтонгского обкома. Ото ж !
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

Гость

Гость
22.11.2008 16:00:41
А кто ответит за голодомор 2008-2009,панычи
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

22.11.2008 16:23:44
санитар Kovalevskiy:
«Некромантия как фетиш в украинской политике»
Брр, какая гадость. Не читайте советских газет!
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

22.11.2008 16:39:52
Санитару ТТ-ТТ. Неужели Вы считатете, что достаточно голосовать не за уродов, не воровать и не молчать? И не было бы Голодомора, и не было бы нашего сегодняшнего позора. Вы не видели, как честные и порядочные работяги из нас, вынесенные нашим энтузиазмом в депутаты после первого Съезда народных депутатов СССР 1989 года, приобщались к благодарному делу дележа народной собственности? А ведь тогдаони с нами не отходили от приемников, и спешили к телевизорами - зазвучало слово правды, которую произносили шепотом в курилках и на кухнях. И грянула разруха! Пока мы выживали правдами и неправдами, колхозы превратились в руины, а заводы перешли в руки вчерашних депутатов.  Наш майданный энтузиазм после 2004 года привел во власть новых депутатов, которые тут же занялись благодарным делом дележа народной собственности.  Те, кто сегодня воруют тихо и голосуют как надо, добиваются своей цели - иметь власть и деньги. Они - отработанная система, мы - разъединенные одиночки.
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

22.11.2008 17:00:27
завотделением Юрій Шеляженко:
санитар Kovalevskiy:
«Некромантия как фетиш в украинской политике»
Брр, какая гадость. Не читайте советских газет!
22.11.2008 16:23:44
+1
Не согласен Согласен  Поддержка: 0%(0/0)

1 2 3   »


загрузка...
programming by smike
Администрация: [email protected]
© 2007-2020 durdom.in.ua
Администрация сайта не несет ответственности за
содержание материалов, размещенных пользователями.

Пожалуйста, войдите с помощью
Facebook-login