для старых юзеров
помнить
uk [ru]

Неевклідова хіромантія


Неевклідова хіромантія
Пам’ятаєте, що я казав? Віктор Андрійович підпише указ про розпуск Верховної Ради після дощику в четвер. Так і сталося. Указ № 911 датований 9 жовтня. А номерок-то! Чіп і Дейл в санітарних халатах мчать на поміч Віктору Андрійовичу...
 
Правда, в своєму прогнозі я на один тиждень помилився. Але наші політики живуть не по календарю, а сезонами. Настав сезон президентських виборів, і одразу аврал. План по розпуску парламенту перевиконаємо на 125%! – кажуть в Секретаріаті. А ми перевиконаємо на всі 200%! - кажуть “Регіони”. І ніяка світова економічна криза не відволіче нашу еліту-Кармеліту (в сенсі, героїню вічної мильної опери) від перетягування владних портфелів.
 

 
Ну і перевиконали. Розпустилися. Так, що рік не минув від прийняття присяги депутатами нинішнього скликання. Педантичний підрахуй Ківалов це на всю країну проглаголив. Так що привід для судових тяжб про визнання дострокових виборів недійсними вже забезпечений. Бо Раду можна розпускати не частіше ніж раз на рік! Це як День Сміху. Якщо таке свято один раз на рік - прикольно, якщо кожного дня – це вже дурдом.
 
Власне, у наших лідерів нації не тільки з конституційною арифметикою суцільний капут. У них вже своя геометрія. Про це у вівторок розповів БЮТівець Іван Кириленко.
 

 
- Є в математиці термін „аксіома”, тобто „очевидна істина”,- повідомив він,- Напередодні задуманого спустошливого політичного ристалища хочеться нагадати декілька для України визначальних аксіом. Перша, якими б не були підсумки майбутніх виборів, якщо ще вони відбудуться, наступна коаліція буде формуватися або на базі Партії регіонів, або на базі БЮТ. Беріть калькулятори, панове, запрошуйте не заангажованих соціологів, експертів і рахуйте, чи справа наліво, чи зверху знизу, але іншого не дано. Друге. Хто б кому що не нашіптував, обіцяв, запевняв, ніхто на цих виборах однозначну тотальну перемогу не отримає. Воістину, Україна – не  Росія. 18 років поспіль народ голосує половина наполовину, без різниці парламентські це перегони чи президентські. Третє.  Про те, для чого придумані позачергові вибори, вже, здається, написали і заводські багатотиражки, і фермерські стінгазети. Головна мета – зганьбити і принизити Юлію Тимошенко, бо виною всьому преславуті  рейтинги. До чого ми дожилися? Щоб усунути занадто строптивого  Прем'єра, треба знищити парламент,  а разом з ним і парламентаризм, бо в той день, коли на це приміщення повісять замок, демократія скінчиться, почнеться демократура. І все це заради одного – перемоги на президентських виборах. Посади глави держави в Україні вже давно воістину не пост, а діагноз.
 
У відповідь на аксіоми БЮТівської неевклідової хіромантії Симоненко звично запропонував імпічмент.
 

 
“Нашоукраїнець” Вячеслав Кириленко поліз на трибуну дати відсіч сердечно-комуністичній чумі й був зустрічений вигуками “ганьба!”.
 

 
- Арсеній Петрович,  чи є у нас лікар у Верховній  Раді? – спитав він у Яценюка з обуренням.
 
- Привеземо.
 
- Будь ласка. Я думаю, частині колег уже треба. Будь ласка, дайте команду, щоб лікар постійно чергував у залі.
 

 

 
Перспектива примусового лікування під час виборів дещо протверезила парламентарів, і вони почали слухати оратора.
 
– Повинен знати весь парламент і вся країна, ми ніколи і нікому не ставили ультиматумів і не ставимо. Ми оголошуємо свої програмові принципи. Я розумію, що безпринципним політикам, які зараз ревуть в залі, це не подобається. Набагато легше під килимом робити ситуативні домовленості, але для нас така практика неприпустима.
 
Пане Кириленко! Ех, Вячеслав Анатолійович... Ну хто Вас за язика тягнув? Це ж вийшло як у Клінтона з Монікою. Секс на робочому місці йому пробачили, але брехню – ніколи! Тут ситуація така сама. Декого з журналістів вже пробило писати про вашу порнографію відкритим текстом: “У него такая большая амбиция, что он сует ее куда попало!”, “Такую распущенную Раду ты еще никогда не видел!” і т.п...
 
Дійсно, це вже ні в яку щілину для депутатських карток не лізе. У вівторок казати, що практика ситуативних коаліцій “для нас неприпустима”, а у четвер разом з Партією Регіонів та Блоком Литвина знижувати поріг явки. Менше народу – більше кислороду, га, панове демократи? Бо на рейтинговий кисень потрібно багато зелені, яка росте навколо газової труби, яку Путін довірив ненависній “курві з косою”...
 
Нє, ну Його Високоморальність Віктор Андрійович ще у 2005 році зволили меморандум з Януковичем підписати і у 2006 році на круглому столі клеїли Іменем Єдиної України всі фракції у “ширку”, тобто “широку коаліцію”. Позиція Президента всім відома: ширялися, ширяємось, будемо ширятись! Але ж він не бреше з високої трибуни, що ніяких ситуативних коаліцій не буде...
 

 
Він навіть розпускаючи парламент, примудрився в телезверненні всю правду сказати:
 
– Демократичну коаліцію зруйнувало одне - людська амбіція однієї особи. Жадоба до влади, розходження в цінностях, у перевазі особистих інтересів над національними.
 
Sic! Вікторе Андрійовичу, ми ж всі знаємо прізвище цієї особи! На Майдані чотири роки тому скандували, ага...
 
Чим далі, тим більше українська політика стає ульотною. Тон задає Президент. От обов’язкова формальність, консультації з нардепами щодо розпуску парламенту: Ющенко призначає зустріч на восьму годину ранку, нашвидкоруч перекинувся парою фраз, Балога ставить галочку в президентському графіку, і поспіхом айда в Бориспіль. Розпуск парламенту під час візиту в Італію – взагалі оксюморон.
 

 
Але й опозиція якась захмарна. От половина депутатів НУНС відколюється від президентських соратників. Кажуть, що вони проти дострокових виборів і з коаліції не виходили. П’ятірка лідерів блокоутворюючих партій дають брифінг у кулуарах Ради.
 
- Як вашу депутатську групу називати? – питає журналістка.
 

 
- Є такий фільм, в дитинстві був “П’ятеро з неба”, хто старше, знає, про розвідників, які прилетіли. А ви нас назвіть не п’ятеро з неба, бо це буде майже з космосу, а п’ятеро відважних, - відповідає Стретович...
 
Ще один “відважний”, Леонід (Космос) Черновецький, вже заявив про намір провести у Верховну Раду блок свого імені. Заради цього готовий навіть поступитись кріслом міського голови. Цікаво, чи вистачить у нього гречки на підгодовування всіх пенсіонерів України?
 
Єдине, що ставить під загрозу анонсовані вибори 7 грудня – проблема їх фінансування. Свято демократії, як порахували у ЦВК, коштуватиме 415 мільйонів гривень. Але ж у бюджеті треба передбачити ще й урядові подачки електорату – така принципова позиція БЮТ. Отож для фінансування дострокових виборів санчо-пансам Ющенка знову доведеться “ширнутися” з Януковичем та Литвином. Це при тому, що БЮТ почав блокувати трибуну, ламаючи весь кайф.
 

 

 
Ще й Тимошенко якось невчасно захворіла. Кажуть, грип. Доброго їй здоров'я, і будемо сподіватись, що це не початок нової мелодрами з отруєнням.
 

 
Юрій Шеляженко [10.10.2008] | Просмотров: 9190

2 3 4 5
 Рейтинг: 36.0/5

Комментарии доступны только зарегистрированным -> Увійти через Facebookprogramming by smike
Администрация: [email protected]
© 2007-2022 durdom.in.ua
Администрация сайта не несет ответственности за
содержание материалов, размещенных пользователями.

Вхід через Facebook